Porady

 • brak_foto

  Czy posyłać sześciolatka do szkoły?

  W tym roku moje dziecko skończy sześć lat, więc teoretycznie może pójść od września do pierwszej klasy. Zastanawiam się czy posyłać sześciolatka do szkoły? Tym bardziej, że słyszałam o tym wiele niepochlebnych opinii. Ale z drugiej strony, skoro za rok do pierwszej klasy pójdą aż dwa roczniki, to czy klasy nie będą przepełnione? Nie chcę, aby moje dziecko na tym ucierpiało. Chciałabym się dowiedzieć, czy z punktu widzenia nauczyciela, sześcioletnie dziecko może pójść już do pierwszej klasy? Muszę się przyznać, że gdyby nie to, że w 2014 do szkoły pójdzie więcej dzieci, to swoje zostawiłabym jeszcze w zerówce.
 • Dopłaty do przedszkoli

  Dopłaty do przedszkoli

  W dzienniku "Rzeczpospolita" możemy przeczytać, że w roku szkolnym 2013/2014 pierwszeństwo przyjęcia dziecka do przedszkola będą miały rodziny, w których dochód na jednego członka nie przekracza 539 zł. Opłaty za przedszkola publiczne zmaleją, a już za 3 lata rodzice nie będą musieli martwić się czy dziecko zostanie przyjęte do placówki przedszkolnej.
 • Sześciolatki do szkół

  Sześciolatki do szkół

  Według informacji podawanych przez serwis "Gazeta Prawna", w roku 2014 wszystkie sześciolatki trafią do I klasy. Jeżeli teraz nie uda się przekonać rodziców do posyłania 6-latków do szkół, to w roku 2014/2015 w I klasach będzie ponad 600 tys. dzieci, czyli prawie dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.
 • brak_foto

  Co to jest integracja sensoryczna?

  Witam, podczas zapisywania mojej córki do przedszkola na liście zajęć dodatkowych znalazłam pojęcie "integracja sensoryczna". Nie za bardzo wiedziałam o co chodzi w tym terminie, więc nie wybrałam go jako dodatkowych zajęć dla córki. Ale ostatnio przeczytałam, że integracja sensoryczna jest dobra dla rozwoju dziecka, ułatwia uczenie się i koordynację ruchową. To niby jasne, ale nie za bardzo rozumiem jak te ćwiczenia miałyby wyglądać w przedszkolu? Poza tym, skoro nie zapisałam na nie córki, to czy nie zaszkodziłam jej rozwojowi?
 • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

  Przed nami pełne cudownej atmosfery Święta Bożego Narodzenia! Dlatego chcemy złożyć najlepsze świąteczne życzenia wszystkim klientom i użytkownikom portalu Przedszkola.edu.pl!
 • Wyższe opłaty za przedszkole w Lublinie

  Wyższe opłaty za przedszkole w Lublinie

  Ceny w lubelskich przedszkolach rosną. Od 1 stycznia 2013 roku opłaty w placówkach dla dzieci będą wyższe. Jedyna dobra wiadomość jest dla rodzin wielodzietnych, ponieważ mają otrzymać duże zniżki.
 • Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka

  Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka

  Przewożenie dziecka w samochodzie, niezależnie od tego jak długa będzie podróż, powinno odbywać się w odpowiednich warunkach. Dlatego kwestia jak wybrać fotelik dla dziecka jest tak ważna. Od decyzji rodziców zależy bezpieczeństwo i wygoda dziecka oraz komfort kierowcy.
 • brak_foto

  Umowa

  Witam, w czerwcu br. zostaliśmy poinformowani, iż aby dziecko było przyjęte do przedszkola (a to juz jej drugi rok) mamy podpisać umowę, w której określimy godziny pobytu dziecka. Musiałam więc podpisać ową umowe i w czerwcu podać godziny, w których moje dziecko będzie w przedszkolu. Problem polega na tym, iż córka pomimo tego, iż jest w grupie 4-5 latków ma obowiązek leżakowania, co dla mnie jest absurdem ponieważ ona nie chce i muszę zabierać ją o 13-stej a płacę tak jak by była do 15-stej. Jest to 2,40 za każdą godzine +1,20 za podwieczorek co daje 6 zł dziennie GRATIS, a w miesiącu nawet 130 zł. Dowiadywałam się czy mieli prawo zmusić nas do podpisania umów, ale nikt nie potrafi mi odpowiedzieć, może więc Pani będzie potrafiła. Dodam tylko iż 130,00 zł miesięcznie razy 10 miesięcy daje ponad 1300 zł wyrzuconych w błoto. Proszę o pomoc.
 • brak_foto

  Płacz przez sen

  Witam ponownie :D Mój synek od września stał się przedszkolakiem. Zaaklimatyzował sie dobrze, po wyjściu z przedszkola pytam w co się bawił jak było, i ogólnie syn jest zadowolony. Tylko że niepokoi mnie fakt, że od jakichś 3 dni płacze przez sen, budzi się. Podejrzewam, że przeżywa dzień w przedszkolu, być może dziecko zabrało mu zabawkę itd. Jak sie zachować w takiej sytuacji. Poinformować wychowawcę??? Co robić, wybudzić???
 • brak_foto

  Jakie zajęcia dodatkowe w przedszkolu

  Witam. Mam pytanie odnośnie zajęć dodatkowych przedszkolu. Mój synek niedługo zacznie chodzić do przedszkola i już teraz zastanawiam się na jakie zajęcia dodatkowe go zapisać. Wiem, że nasze przedszkole ma bardzo szeroką ofertę, m.in ceramika, taniec, judo, języki obce, sztuka... Chciałabym, żeby synek skorzystał jak najwięcej, ale nie był przemęczony. Poza tym większość dzieci moich znajomych korzysta z wielu zajęć i nie chciałabym aby moje dziecko odstawało na ich tle.
 • brak_foto

  Trzylatek w przedszkolu

  Witam, ostatnio pytałam Panią o mojego synka, który idzie do przedszkola - nie wyobrażałam sobie jak on sobie poradzi . Otóż jest lepiej niż myślałam, to jest dopiero początek bo 4 dni dopiero chodzi, ale jest dobrze. Tylko rano jest nieciekawie ponieważ wszystkie dzieci z reguły płaczą na sali, to i Filip w płacz. Dziś rano też nie chciał wyjść z samochodu, no ale konsekwentnie go zostawiłam . No i troszke popłakał, ale potem się bawił. Niepokoi mnie jedna sytuacja - dziś zauważyłam, że w łazience rozmawia z fikcyjnym panem i tłumaczył temu "panu", że czekał na mamę i było mu smutno bo mama nie przychodziła . Ja oczywiście mu codziennie tłumaczę, że go kocham, że po niego przyjadę, ale czy to nie za mało????
 • brak_foto

  Jak sobie poradzi 3 latek w przedszkolu

  Mam wątpliwości czy posłać synka do przedszkola - ma 3 lata, jeżeli chodzi o samoobsługę to nie ma z tym żadnego problemu. Problem tkwi w tym, że beze mnie nigdzie nie chce iść, jestem obecnie na urlopie macierzyńskim, także spędzam z nim większość czasu. Obecnie nawet chodzi ze mną do toalety, a wszelkie próby uświadamiania go, że nigdzie nie ide tylko do łazienki kończą się fiaskiem. Zastanawiam się jak postępować żeby się nie zraził przedszkolem. Proszę o radę...
 • brak_foto

  Gdzie logopeda?

  Dlaczego nie zatrudnia się logopedów w przedszkolach w Świdnicy? Mam dziecko w jednym z przedszkoli i na pytanie skierowane do pani dyrektor (podobno ma dodatkowy fakultet - logopedię) dlaczego nie zatrudni specjalisty logopedy - co usłyszałam? Bez obaw, syn z tego wyrośnie. Chodzę prywatnie, ale czy o to chodzi?
 • Wyższe opłaty za przedszkola

  Wyższe opłaty za przedszkola

  W serwisie gazetaprawna.pl możemy przeczytać, że szykują się kolejne wzrosty opłat za przedszkola. Jest to wynik wyższych kosztów utrzymania oraz braku dotacji dla gmin na prowadzenie placówek.