Pozostałe

 • Rekrutacja do przedszkoli 2020 - co zrobić, gdy dziecko się nie dostało?

  Rekrutacja do przedszkoli 2020 - co zrobić, gdy dziecko się nie dostało?

  Pomimo, że z powodu trwającej epidemii koronawirusa, zawieszono zajęcia dydaktyczne w szkołach i zamknięto wiele placówek takich jak żłobki czy przedszkola, to  rekrutacja do przedszkoli trwa. Rodzicu, dostałeś negatywną decyzję z przedszkola i nie wiesz co zrobić? Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak napisać odwołanie.
 • Dzień Dziecka 2020 - gdzie pojechać z dzieckiem?

  Dzień Dziecka 2020 - gdzie pojechać z dzieckiem?

  Sytuacja w Polsce powoli wraca do normy. Wielu z nas spragnionych jest podróży, odkrywania nowych miejsc i atrakcji. Dzień Dziecka to dobra okazja do tego, by znów wsiąść w samochód i wyruszyć w podróż! Sprawdź nasze propozycje na spędzenie tego ważnego dnia razem z dzieckiem.
 • Laurki na dzień matki - Top 5 pomysłów

  Laurki na dzień matki - Top 5 pomysłów

  Zbliżający się Dzień Matki to wspaniała okazja, by podziękować wszystkim mamom za trud włożony w wychowanie, ciepło, które nam dają i dobro, które na co dzień czynią. Sprawdź nasze pomysły na piękne laurki dla mamy, dzięki którym okażesz swoją wdzięczność. Gwarantujemy, że wykonane samodzielnie prace rozczulą każdą mamę.
 • Obozy i kolonie dla dzieci - jak będą wyglądały? Wytyczne GIS.

  Obozy i kolonie dla dzieci - jak będą wyglądały? Wytyczne GIS.

  Wszyscy obawialiśmy się, że epidemia koronawirusa zniszczy nasze wakacyjne plany. Tymczasem kolejne kraje otwierają swoje granice i zapowiadają przyjęcie turystów. Co więcej, szef MEN-u zapowiedział, że przy specjalnych obostrzeniach będzie możliwe zorganizowanie obozów i kolonii dla dzieci w Polsce! Sprawdź, do jakich wytycznych muszą zastosować się organizatorzy wypoczynku dla dzieci.
 • Warszawskie przedszkola otwarte od 18 maja. Jak będzie w innych miastach?

  Warszawskie przedszkola otwarte od 18 maja. Jak będzie w innych miastach?

  Zgodnie z zapowiedziami Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, warszawskie żłobki i przedszkola mają wznowić swoją pracę już w najbliższy poniedziałek. Jak twierdzą władze miasta, opóźnienie otwarcia placówek było spowodowane przygotowywaniem specjalnych procedur bezpieczeństwa. Kiedy inne miasta wznowią pracę przedszkoli?
 • Umiejętności społeczne dzieci a praca zdalna. Praktyczne pomysły na gry i zabawy

  Umiejętności społeczne dzieci a praca zdalna. Praktyczne pomysły na gry i zabawy

  Jolanta Molenda Tego, jak istotny jest rozwój społeczny w życiu dziecka przedszkolnego, nie trzeba nikomu tłumaczyć. To w dużej mierze od jakości kontaktów społecznych dziecka uzależniony jest rozwój jego sfery emocjonalnej. W jaki sposób zatem, w tak trudnym czasie, kiedy dzieci pozbawione są bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, zadbać o kształcenie umiejętności społecznych przedszkolaków? Odpowiedź może okazać się prostsza niż nam się wydaje. Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci (zwłaszcza w wieku przedszkolnym) najlepiej uczą się poprzez zabawę. Dzięki niej maluchy rozwijają zachowania prospołeczne, poznają świat, uczą się empatii, współpracy, doskonalą umiejętność skutecznego działania, rozładowują napięcie emocjonalne czy wreszcie uczą się regulować własne uczucia. W wieku przedszkolnym dzieci bawią się na rozmaite sposoby: możemy zaobserwować zabawy samotne, równoległe, asocjacyjne i kooperacyjne. Najlepiej, jeśli maluchy mają okazję bawić się razem. Jeśli jednak z jakichś przyczyn przez pewien czas dziecko ma ograniczony kontakt z rówieśnikami, doskonałymi kompanami w zabawach będą rodzeństwo czy rodzice.
 • 3 domowe sposoby na slime, czyli „glutka” do zabawy

  3 domowe sposoby na slime, czyli „glutka” do zabawy

  Slime to plastyczna, galaretowata masa, którą pokochały dzieci na całym świecie. Dzięki swoim rozciągliwym właściwościom, zapewnia zabawę na wiele godzin. Wykonanie jej jest bardzo łatwe i nie wymaga skomplikowanych składników. Poniżej przedstawiamy 3 proste sposoby na slime!
 • Kiedy zostaną otwarte żłobki i przedszkola? Premier zapowiada

  Kiedy zostaną otwarte żłobki i przedszkola? Premier zapowiada

  Na dzisiejszej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki poinformował o szczegółach II etapu “odmrażania” gospodarki. Na liście otwieranych placówek znalazły się m.in. żłobki i przedszkola. Placówki opieki nad dziećmi mają wznowić pracę już od 6 maja.
 • Zmiany w organizacji pracy warszawskich przedszkoli

  Zmiany w organizacji pracy warszawskich przedszkoli

  W związku z pandemią COVID-19 oraz troską o bezpieczeństwo dzieci i personelu, warszawskie przedszkola i zerówki zmieniają zasady organizacji opieki wakacyjnej. W tym roku nie będą one przyjmować dzieci z innych placówek.
 • Czy dziecko może zostać same w domu?

  Czy dziecko może zostać same w domu?

  Nie każdy rodzic ma możliwość pracy zdalnej i tym samym sprawowania opieki nad dzieckiem. Co z osobami, które nie mogą pozostawić swojego dziecka pod opieką dziadków? Czy można zostawić dziecko same w domu?