Pozostałe

 • Malowanie kostkami lodu

  Malowanie kostkami lodu

  Wydaje ci się, że wykorzystałeś już wszystkie możliwe pomysły na kreatywną zabawę z przedszkolakiem? Koniecznie wypróbujcie malowanie kostkami lodu! To świetny pomysł na upalne dni i szansa na chwilę ochłody! Przeczytaj, jak przygotować się do kreatywnego malowania kostkami lodu.
 • Bonem turystycznym można zapłacić za rodzica!

  Bonem turystycznym można zapłacić za rodzica!

  Jak się okazuje, pojawienie się bonu turystycznego to nie tylko powód do radości, ale też… wielu wątpliwości! Ministerstwo Zdrowia rozwiewa największą wątpliwość związaną z opłatami za najmłodsze dzieci. Przeczytaj, by dowiedzieć się na jakiej zasadzie można zapłacić bonem turystycznym za rodzica.
 • Zasiłek rodzinny 2020/2021 - kryteria i wysokość

  Zasiłek rodzinny 2020/2021 - kryteria i wysokość

  Tura składania wniosków o zasiłek rodzinny ruszyła 1 lipca, jednak wnioski papierowe można składać dopiero od początku sierpnia. Przeczytaj, by dowiedzieć się komu przysługuje świadczenie rodzinne oraz jakie są warunki przyznania zasiłku rodzinnego 2020.
 • Przedszkolne występy - o czym warto pamiętać?

  Przedszkolne występy - o czym warto pamiętać?

  Inscenizacje teatralne stanowią idealną okazję do doskonalenia dziecięcych umiejętności (tanecznych, artystycznych, oratorskich), pozwalają również nabywać pewności siebie, przełamywać nieśmiałość i niepewność przed publicznymi występami. Rozwijają także zainteresowania najmłodszych, stymulują ich rozwój intelektualny i poszerzają wyobraźnię. Przygotowywanie przedszkolnych występów stanowi również doskonałą okazję do zintegrowania środowiska rodzinnego ze środowiskiem przedszkolnym. Jolanta Molenda
 • Jak aktywować bon 500 plus?

  Jak aktywować bon 500 plus?

  Planujesz wakacje? Świetnie się składa! Już dziś, z piątku na sobotę, z 31 lipca na 1 sierpnia będziesz mógł aktywować bon turystyczny. Turystycznym bonem 500 plus zapłacisz za wypoczynek twojego dziecka. Przeczytaj, by dowiedzieć się jak aktywować bon 500 plus.
 • Wyprawka 300 plus - ważne zmiany

  Wyprawka 300 plus - ważne zmiany

  Program Dobry Start jest skierowany do dzieci, które rozpoczynają rok szkolny. Minister Maląg poinformowała, że wpłynęło już 1,4 mln wniosków o wyprawkę 300 plus. Poinformowała również o ważnej zmianie w programie, która wejdzie w życie od 1 sierpnia. Przeczytaj, by dowiedzieć się o nowej zmianie i bądź na bieżąco!
 • Jak sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka?

  Jak sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka?

  Mimo obecnej sytuacji niektórzy rodzice zdecydowali się na wysłanie dzieci na kolonijny wypoczynek wakacyjny czy obozy. Rodzice dzieci, które wyjeżdżają na zorganizowany wypoczynek, bardzo często drżą o ich bezpieczeństwo. Sprawdź, w jaki sposób należy sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka.
 • Wakacyjne korzyści z Karty Dużej Rodziny

  Wakacyjne korzyści z Karty Dużej Rodziny

  Karta Dużej Rodziny oferuje wielodzietnym rodzinom ogrom korzyści! To dzięki tej karcie możesz liczyć na rabaty i atrakcyjne zniżki. Warto skorzystać z niej w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w których miejscach może być ona przydatna.
 • Najlepsze wodne zabawy na upalne dni

  Najlepsze wodne zabawy na upalne dni

  Eksperci prognozują, że pogoda w sierpniu będzie wyjątkowo gorąca. Warto przygotować się na te upalne dni z wyprzedzeniem. Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które uwielbia zabawy z wodą – koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami wodnych zabaw!
 • Jak rozpoznać dysleksję?

  Jak rozpoznać dysleksję?

  Dysleksja dotyka około 10 procent całej populacji. Rodzice niepokoją się, gdy ich inteligentne dzieci nagle mają problem z nauką, pisaniem i czytaniem. Sprawdź, jak prawidłowo rozpoznać objawy dysleksji.
 • Świadczenie Dobry start a rozwód rodziców

  Świadczenie Dobry start a rozwód rodziców

  Świadczenie "Dobry start" mogą uzyskać wszystkie dzieciom, które rozpoczynają rok szkolny. O dofinansowanie jednak muszą wnioskować rodzice. Kwestią sporną jest dofinansowanie w przypadku, gdy rodzice dziecka są rozwiedzeni. Któremu rodzicowi przysługują pieniądze?
 • Lubisz leśne owoce? - uważaj na bąblowca!

  Lubisz leśne owoce? - uważaj na bąblowca!

  Leśne owoce uwielbia większość dzieci. Poziomki, jagody, a nawet grzyby, które zbierane są w lesie, mogą mieć na sobie larwy bąblowca.  Bąblowica jest chorobą niezwykle groźną – w niektórych przypadkach nawet śmiertelną. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czym jest bąblowica i jak uchronić przed nią swoje dziecko.
 • Co robić, gdy dziecko boi się dentysty?

  Co robić, gdy dziecko boi się dentysty?

  Wizyta u dentysty u wielu osób, zarówno u dzieci jak i dorosłych,  połączona jest z odczuwaniem strachu. Ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać dziecko zarówno z dentystą jak i gabinetem stomatologicznym. Sprawdź, o co należy zadbać zanim wybierzesz się z dzieckiem na wizytę u stomatologa.
 • 800 zł na dziecko - program Aktywna Mama, Aktywny Tata

  800 zł na dziecko - program Aktywna Mama, Aktywny Tata

  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu ogłosił  kolejną edycję programu "Aktywna Mama, Aktywny Tata". Wsparcie finansowe trafi do młodych rodziców. W ramach programu rodzice dostawać będą 800 złotych miesięcznie przez rok w formie bonów na pokrycie kosztów żłobka lub wynagrodzenie dla niani.