Pozostałe

 • Wyjeżdżasz na wakacje? Zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny!

  Wyjeżdżasz na wakacje? Zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny!

  Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nadchodzi wyczekiwany przez wszystkich czas wakacji. Korzystając z urlopu - nie zapomnijcie jednak o swoim bezpieczeństwie. Jako rodzice, musicie zwracać uwagę na różne zagrożenia, które mogą pojawić się podczas wakacyjnego wypoczynku.
 • Poznań: 8 najlepszych atrakcji dla dzieci!

  Poznań: 8 najlepszych atrakcji dla dzieci!

  Poznań - jedno z największych i najstarszych miast w Polsce, położone nad rzeką Wartą i Cybiną. Wspaniała architektura, liczne uliczki i brukowa kostka - po której tupot koni zaprzężonych w bryczki wydaje charakterystyczny odgłos, czyniąc to miejsce bardzo klimatycznym. Jakimi atrakcjami kusi to miasto? Co warto zobaczyć podczas rodzinnego wypadu? Zapoznajcie się z naszymi propozycjami!
 • Poradnik: Jak spędzić udane wakacje z maluchem?

  Poradnik: Jak spędzić udane wakacje z maluchem?

  Wakacje z dzieckiem będą wyglądały nieco inaczej niż we dwoje, ale to wcale nie oznacza, że muszą być mniej udane. Należy tylko pamiętać o kilku zasadach - zaplanowaniu konkretnego terminu wyjazdu, spakowaniu ubrań na ciepłe i chłodne dni, a także ulubionych zabawek malucha. Tylko gdzie jechać na rodzinny urlop, aby rzeczywiście udało się wypocząć?
 • Czytanie - kluczowa umiejętność w życiu malucha

  Czytanie - kluczowa umiejętność w życiu malucha

  Czytanie to umiejętność odgrywająca kluczową rolę w edukacji dziecka. Jest to nie tylko sposób na poznanie świata i zdobywanie wiedzy, ale także na rozwijanie pasji i wejścia do fascynującego świata literatury. Ale jak sprawić, aby nasza pociecha chętnie sięgała po książki?
 • Dylemat rodziców - kiedy najlepiej posłać dziecko do żłobka?

  Dylemat rodziców - kiedy najlepiej posłać dziecko do żłobka?

  Do niedawna żłobki kojarzyły nam się ze łzami w oczach naszych pociech, z przewlekłym katarem, czy odparzoną dziecięcą pupą. Obecnie, takie wyobrażenia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, ponieważ maluchy znajdują się pod fachową opieką wykwalifikowanych osób. Jaki jest najlepszy czas na posłanie dziecka do żłobka? Wszystko zależy od indywidualnego położenia oraz potrzeb danej rodziny.
 • Rekordowe obiekty z Europy i świata znajdujące się w Polsce!

  Rekordowe obiekty z Europy i świata znajdujące się w Polsce!

  Najwyższa figura Papieża Jana Pawła II w Częstochowie, największy na świecie ruchomy dinozaur Argentynozaur w Zatorze… To tylko nieliczne z rekordowych konstrukcji na świecie znajdujących się w Polsce! Planujesz odbyć podroż do największej pustyni w Europie? A może Twoja pociecha marzy o zdjęciu z największym na świecie ruchomym dinozaurem? Aby to zrobić nie musisz organizować wycieczki poza granicami naszego kraju!
 • Wakacyjna przerwa w placówkach przedszkolnych 2018

  Wakacyjna przerwa w placówkach przedszkolnych 2018

  Przedszkole to placówka nieferyjna, funkcjonująca cały rok, z ewentualnymi przerwami letnimi, które ustala organ prowadzący na wniosek dyrektora i rady przedszkola. Letnie dużury obiektów wywołują niemałe zamieszanie, ponieważ dzieci co kilka tygodni zmieniają przedszkola, w wyniku czego nie dla wszystkich wystarcza miejsc.
 • Uzupełniający nabór do przedszkoli w Lublinie

  Uzupełniający nabór do przedszkoli w Lublinie

  Jak podaje Kurier Lubelski   - po zakończeniu pierwszej rekrutacji do przedszkoli, w lubelskich plaćówkach pozostało jeszcze ponad 500 wolnych miejsc. 16 kwietnia ruszyła rekrutacja uzupełniająca.
 • Gry na kartce - świetny sposób na nudę

  Gry na kartce - świetny sposób na nudę

  Zabawa zwykłą kartką papieru przyda się szczególnie wtedy, kiedy znajdziemy się w miejscu, w którym nie ma żadnych zabawek i kiedy Wasza pociecha zacznie się ewidentnie nudzić. Jeśli więc zdarzy Wam się sytuacja, że będziecie z dzieckiem w poczekalni u lekarza lub w autobusie, który utknął w korku - wykorzystajcie kilka sprawdzonych supergier z papierem w roli głównej. Będziecie potrzebować jedynie długopisu albo kolorowych kredek.
 • Koszt pobytu dziecka w przedszkolu

  Koszt pobytu dziecka w przedszkolu

  Opłata za placówkę, do której uczęszcza nasza pociecha zależy od wielu czynników. Cena waha się w zależności od typu obiektu, miejsca zamieszkania dziecka oraz jego wieku. Ile zatem kosztuje przedszkole publiczne, a ile prywatne? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.
 • Świąteczne tradycje i dekoracje - zaplanuj Wielkanoc z dzieckiem!

  Świąteczne tradycje i dekoracje - zaplanuj Wielkanoc z dzieckiem!

  Istnieje wiele tradycji związanych z Wielkanocą. Inaczej świętują Włosi, jeszcze inaczej Polacy. Nasze tradycje różnią się jednak pomiędzy poszczególnymi regionami kraju. Na Mazowszu - w Lany Poniedziałek przyjęło się polewanie kobiet wodą perfumowaną, zaś na Kaszubach krąży zwyczaj smagania dziewcząt witkami brzozowymi. Sprawdźcie, jak zachęcić dzieci do wspólnego celebrowania tych wyjątkowych chwil!