Pozostałe

 • Dzieci, koty i kawa? 7 kocich kawiarni w Polsce

  Dzieci, koty i kawa? 7 kocich kawiarni w Polsce

  Kocie kawiarnie stają się w Polsce coraz bardziej popularne. To miejsca, gdzie można wypić kawę, zrelaksować się, spotkać ze znajomymi - oczywiście w towarzystwie kotów. Marzą ci się: niedzielne popołudnie, dzieci, koty i kawa? Pamiętaj, że niektóre kocie kawiarnie mają ograniczenia wiekowe. Przedstawiamy listę 7 kocich kawiarni w Polsce z informacjami, czy można wybrać się do nich z dzieckiem.
 • Gra na wyobraźnię - kalambury

  Gra na wyobraźnię - kalambury

  Kalambury to świetna propozycja dla całej rodziny. Gra nie tylko rozwija wyobraźnię, ale też pomaga zaangażować większą grupę osób do wspólnej zabawy. W prosty sposób przygotujecie ją sami - w wersji z hasłami zapisanymi na kartkach albo nawet bez żadnych gadżetów (hasła przekazywane ustnie). Możecie też wypróbować propozycję od Wydawnictwa Kangur : Kalambury dla dzieci są odpowiednie nawet dla maluchów, które jeszcze nie umieją czytać!
 • NVC w relacji z dzieckiem - o co chodzi w Porozumieniu Bez Przemocy?

  NVC w relacji z dzieckiem - o co chodzi w Porozumieniu Bez Przemocy?

  Porozumienie bez Przemocy (z ang. Nonviolent Communication; NVC) jest - najprościej mówiąc - metodą komunikacji. Jej twórcą był amerykański psycholog Marshall B. Rosenberg. Niektórzy nazywają ją też: Językiem Serca, Empatyczną Komunikacją albo Językiem Żyrafy. Założeniem tej metody jest umożliwienie budowania pozytywnych relacji z innymi. Jej zwolennicy uważają, że metoda NVC staje się z czasem filozofią życiową. O co chodzi w Porozumieniu Bez Przemocy? I czy da się tę metodę zastosować w relacji z dzieckiem?
 • Terminy rekrutacji do przedszkoli na rok 2019/2020

  Terminy rekrutacji do przedszkoli na rok 2019/2020

  Zbliża się termin rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych! Posyłasz dziecko po raz pierwszy do przedszkola? A może planujesz zmienić placówkę? Sprawdź terminy rekrutacji do przedszkoli na rok 2019/2020.
 • Jak wybrać przedszkole - wskazówki dla rodziców

  Jak wybrać przedszkole - wskazówki dla rodziców

  Czym się kierować przy wyborze przedszkola? Jest wiele różnych czynników, które warto wziąć pod uwagę. Oferty placówek są w tej chwili bardzo różnorodne - trudno zdecydować, która będzie najlepsza dla dziecka. Mamy dla Was kilka wskazówek, jak wybrać przedszkole, w którym Wasz maluch będzie mógł się rozwijać w harmonii i poczuciu bezpieczeństwa!
 • Mazowieckie przedszkola polecane przez rodziców

  Mazowieckie przedszkola polecane przez rodziców

  Przedstawiamy przedszkola polecane przez rodziców w województwie mazowieckim. Warszawa i okolice - szukacie placówki dla swojego dziecka? Sprawdźcie ofertę Przedszkola Drugi Dom, Gumisiowego Przedszkola Językowego, Przedszkola Karuzella, Przedszkola Bułhaczek, Dwujęzycznego Przedszkola Primrose, Przedszkola Akademia Małych Smoków.
 • Top 5 przedszkoli w województwie dolnośląskim

  Top 5 przedszkoli w województwie dolnośląskim

  Dziś polecamy przedszkola z województwa dolnośląskiego. Sprawdź top 5 placówek: Przedszkole Akademia Bystrzaków, Bright Beginners, Przedszkole Kacperek, Przedszkole Akacjowe, Przedszkole Chatka Skrzatka. Dzięki naszej wyszukiwarce z łatwością znajdziesz przedszkole dla swojego dziecka!
 • Top 4 przedszkola w Wielkopolsce

  Top 4 przedszkola w Wielkopolsce

  Poszukujesz placówki dla swojego dziecka w Poznaniu i okolicy ? Przedstawiamy top 4 przedszkola w Wielkopolsce! Zapoznaj się z ofertą Przedszkola Leśna Akademia, Dobrego Przedszkola i Kropka, Przedszkola Wszystkie Skarby Mamy i Przedszkola Dziecięcy Raj.
 • Top 4 placówki dla dzieci w Małopolsce

  Top 4 placówki dla dzieci w Małopolsce

  Dziś przedstawiamy top 4 placówki dla dzieci w Małopolsce! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Przedszkola Centrum Maluszek, Przedszkola Świat Dziecka Montessori, Przedszkola nr 9 Językowo - Artystycznego, Przedszkola i Żłobka Lenkowo. Znajdź najlepszą placówkę dla swojego dziecka!
 • Przedszkola w Lublinie polecane przez rodziców

  Przedszkola w Lublinie polecane przez rodziców

  Szukasz przedszkola dla swojego malucha? Przedstawiamy przedszkola w Lublinie polecane przez rodziców: Niepubliczne Przedszkole Pozwalamy Dzieciom oraz Przedszkole Elfik . Sprawdź, co mają do zaoferowania!
 • Nowoczesny i bezpłatny plac zabaw w Gliwicach!

  Nowoczesny i bezpłatny plac zabaw w Gliwicach!

  Konstrukcja ze ślizgawkami, drabinkami, mała ścianka wspinaczkowa, miejsce relaksu dla najmłodszych czy wygodny pokój dla rodziców z małymi dziećmi. W Gliwicach ruszył nowoczesny plac zabaw. Znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna. Jest bezpłatny i dostępny w godzinach otwarcia obiektu .
 • Kiedy i jak oduczyć ssania smoczka?

  Kiedy i jak oduczyć ssania smoczka?

  Smoczek - dla wielu małych dzieci (a czasem też rodziców) jest najlepszym przyjacielem. Pozwala maluchowi się uspokoić, wyciszyć, zasnąć. Jednak w pewnym momencie smoczek może stać się kłopotem. Kiedy oduczyć dziecka ssania smoczka? I jakie są na to sposoby?
 • Dzieci z dysfunkcjami: diagnozowanie i problemy z uzyskaniem wsparcia

  Dzieci z dysfunkcjami: diagnozowanie i problemy z uzyskaniem wsparcia

  Wspieranie rozwoju dzieci z dysfunkcjami i niepełnosprawnościami polega na pobudzaniu ich możliwości psychoruchowych i społecznych. Im wcześniej dostaną pomoc, tym lepiej - dlatego tak ważne jest szybkie rozpoznanie dysfunkcji oraz podjęcie terapii. Niestety, z raportu NIK z końca 2018 r. wynika, że proces diagnozowania trwa za długo, a pomoc dla rodzin nie jest łatwo dostępna ani skuteczna.