Pozostałe

 • Najprostsze przepisy desery

  Najprostsze przepisy desery

  Dzieci lubią jeść słodycze i, mimo że większość rodziców zdaje sobie sprawę z faktu, że są one niezdrowe, ciężko jest czasem odmówić maluchom tej przyjemności. Warto zastąpić kupne słodycze, tymi domowymi. Jeśli dodatkowo zachęcisz swoje dzieci do przygotowania domowych deserów, można być pewnym, że będą one częściej sięgały po słodycze zrobione ręcznie. Przygodę i zabawę w małą cukiernię można zacząć już z małymi dziećmi. Ich rola będzie sprowadzała się początkowo do wykonywania prostych czynności – od wsypania mąki, którą rodzice mu odmierzą, po wymieszanie łyżką wszystkich składników. Przygotowanie prostych domowych deserów nie jest ani trudne, ani pracochłonne, a jest to też doskonała forma spędzania wolnego czasu.
 • Dom wczasów dziecięcych po nowelizacji

  Dom wczasów dziecięcych po nowelizacji

  Nowa definicja domu wczasów dziecięcych, określenie czasu przebywania w tej placówce i informacje dotyczące indywidualnego programu zajęć – te kwestie zostały omówione w nowelizacji rozporządzenia regulującego zasady funkcjonowanie placówek publicznych. Tłumaczymy, jakie zmiany wprowadzono w ramach działania domów wczasów dziecięcych.
 • Urlopy nauczycieli przedszkola

  Urlopy nauczycieli przedszkola

  Kodeks pracy reguluje przywileje urlopowe nauczycieli przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych w szkołach. Nauczycielom to prawo przysługuje w szerszym zakresie niż pracownikom niepedagogicznym i nauczycielom placówek prowadzonych przez inne organy. Z jakich urlopów może skorzystać nauczyciel w przedszkolu?
 • Owoce, warzywa i mleko trafią do przedszkoli i szkół

  Owoce, warzywa i mleko trafią do przedszkoli i szkół

  W roku szkolnym 2021/2022 do szkół wpłynie 128,1 mln zł na realizację programów promujących zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów. Z tego nawet 100 mln zł szkoły otrzymają ze środków Unii Europejskiej. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup i dostawę do placówek oświatowych owoców, warzyw, mleka i przetworów mlecznych
 • Harmonogram pracy przedszkoli w wakacje Kraków 2021

  Harmonogram pracy przedszkoli w wakacje Kraków 2021

  Samorządowe przedszkola są placówkami nieferyjnymi, więc funkcjonują przez cały rok. Wyjątkiem są przerwy, które mają miejsce w trakcie wakacji, gdy w placówkach wykonywane są remonty. Można już sprawdzić harmonogram dostępności miejskich przedszkoli w lipcu i sierpniu 2021 r. w Krakowie
 • Kiedy jest dzień dziecka 2021?

  Kiedy jest dzień dziecka 2021?

  Dzień Dziecka to ulubione święto wszystkich dzieci!  Nie wszędzie jednak Dzień Dziecka wypada w ten sam dzień. Na świecie istnieje mnóstwo sposobów obchodzenia Dnia Dziecka. Kiedy wypada Dzień Dziecka w Polsce i na świecie? 
 • Ile wynosi odprawa emerytalna nauczyciela?

  Ile wynosi odprawa emerytalna nauczyciela?

  Przejście na emeryturę, nauczycielskie świadczenie kompensacyjne lub rentę z tytułu niezdolności do pracy daje możliwość nauczycielowi  otrzymania odprawy. Dowiedz się, jak w praktyce ustalić, czy zakończenie stosunku pracy pozostaje w związku z przejściem na powyższe świadczenia. Sprawdź, w jaki sposób obliczyć wysokość odprawy emerytalnej nauczyciela.
 • Nauczyciel wspomagający w przedszkolu

  Nauczyciel wspomagający w przedszkolu

  W przedszkolach możemy spotkać się z nauczycielem wspomagającym, mimo że często nie wiemy, czym taka osoba się zajmuje. Nauczyciel wspomagający to wykwalifikowana osoba, której głównym celem jest wsparcie dziecka niepełnosprawnego. Najczęściej ściśle współpracuje z nauczycielem ogólnym, który prowadzi zajęcia w danej klasie. 
 • Przedszkole ekologiczne

  Przedszkole ekologiczne

  Jednym z profili w przedszkolach prywatnych jest edukacja ekologiczna. Celem edukacji ekologicznej jest codzienne wdrażanie postaw proekologicznych.
 • Zarobki nauczycieli w 2021 r.

  Zarobki nauczycieli w 2021 r.

      Zarobki nauczycieli – ile wyniosą w 2021 roku? Jak liczyć wynagrodzenie nauczyciela, od czego zależy? Gdzie nauczyciele zarabiają najwięcej?
 • Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?

  Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?

  Jeśli jesteś rodzicem, który planuje zabrać swoją pociechę na rowerowe wycieczki – świetnie trafiłeś! Okazuje się, że wybór fotelika rowerowego dla dziecka wcale nie jest prosty. Na rynku jest wiele różnych modeli, które oferują wiele rozwiązań. Najważniejsze jest jednak, by fotelik był wygodny i bezpieczny. Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?
 • Ulga prorodzinna 2021. Kończy się czas!

  Ulga prorodzinna 2021. Kończy się czas!

  Od 15 lutego można złożyć w Urzędzie Skarbowym rozliczenia podatkowe. Wiele osób już dokonało formalności, a spóźnialskim przypominamy, że za kilka dni minie czas na składanie dokumentów. Ulga prorodzinna pozwala odzyskać sporo pieniędzy. Do kiedy można odliczyć ulgę prorodzinną?
 • Zasiłek rodziny 2021. Jak złożyć wniosek online?

  Zasiłek rodziny 2021. Jak złożyć wniosek online?

  Zasiłek rodzinny 2021 to comiesięczne świadczenie, które wspiera domowy budżety. Jednak aby je otrzymać, należy spełnić kilka warunków. Najistotniejszym jest jednak wysokość dochodu w przeliczeniu na członka rodziny.