Pozostałe

 • Jak zadbać o wizerunek przedszkola?

  Jak zadbać o wizerunek przedszkola?

  PR to nic innego jak tworzenie i utrzymywanie stosunków (komunikacji) z otoczeniem. Duże firmy wykorzystują strategie PR-owe w celu wzmocnienia swojego wizerunku, poprawienia relacji z otoczeniem oraz planowania odpowiednich reakcji na sytuacje kryzysowe. Bardzo wiele z elementów tych strategii wykorzystuje szybkość i powszechny dostęp do Internetu: maile, newslettery, social media, reklamy na stronach, itd. Czy więc przedszkola też powinny zadbać o swój wizerunek w Internecie? Wydawać by się mogło, że nie ma takiej potrzeby. Warto jednak się zastanowić: czy jeśli wszystkie przedszkola oferują tą samą usługę, to na podstawie czego rodzice wybiorą właśnie Twoje?
 • Rozwój seksualny dziecka w wieku przedszkolnym

  Rozwój seksualny dziecka w wieku przedszkolnym

  Małe dzieci, jeszcze przed osiągnięciem dojrzałości płciowej, są również istotami seksualnymi. Jednak ich seksualność nie jest tożsama z seksualnością dorosłych - maluch dąży do przyjemności lub działa w celu zapewnienia potrzeby przywiązania i przynależności. Pierwsze kilkanaście lat rozwoju są fundamentem dla seksualności w życiu dorosłym, dlatego tak ważna jest postawa rodziców i opiekunów wobec poszczególnych zachowań przedszkolaka.
 • Jak rozmawiać na trudne tematy z przedszkolakiem?

  Jak rozmawiać na trudne tematy z przedszkolakiem?

  Wielu rodziców nie podejmuje z dziećmi niektórych tematów, wychodząc z założenia, że jeszcze do nich nie dojrzeli. Przedszkolaka zbywa się zdawkowymi odpowiedziami, czekając na „odpowiedni moment”, żeby podjąć temat. Nie jest to jednak dobry sposób. Tematy trudne warto omawiać z dzieckiem w momencie, w którym się nimi interesuje - należy tylko zadbać o to, by ton rozmowy i poziom informacji były dobrane do możliwości malucha.
 • Myślenie krytyczne kluczową kompetencją przyszłości

  Myślenie krytyczne kluczową kompetencją przyszłości

  Na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos uczestnicy wyróżnili  kluczowe kompetencje zawodowe, które będą pożądane na rynku pracy w 2020 r. Między nimi znalazła się umiejętność krytycznego myślenia - istotna zwłaszcza teraz, w dobie swobodnego przepływu informacji, szybkiego rozwoju mediów oraz powszechnego dostępu do Internetu. Czy my sami jesteśmy w stanie przetwarzać informacje, które bombardują nas ze wszystkich stron? Czy myślenia krytycznego można nauczyć już przedszkolaka?
 • Jak być empatycznym rodzicem?

  Jak być empatycznym rodzicem?

  Z Agatą Olszak-Szymulą , mamą, coachem i trenerką komunikacji specjalizującą się w metodzie „Porozumienia Bez Przemocy”, rozmawia Kasia Skóra , właścicielka Klubu Malucha Tup-Tup i organizatorka warsztatów dla rodziców.  
 • Czym jest edukacja empatyczna?

  Czym jest edukacja empatyczna?

  Cyfryzacja W XX i XXI w. pozwoliła na szerszy dostęp do informacji, za to pojawił się problem z rzetelnością treści prezentowanych w mediach i Internecie. Do tego dochodzą oczekiwania z rynku pracy, gdzie coraz częściej ceni się „umiejętności miękkie”, tj. umiejętność budowania relacji, kreatywność, itp. Czy w przygotowaniu dziecka do dorosłego życia może pomóc empatia? Czym jest edukacja empatyczna?
 • Polskie szkoły na Litwie

  Polskie szkoły na Litwie

  Obecnie na Litwie działa blisko 100 polskich szkół, do których uczęszcza około 11,5 tys. uczniów. Wiele z nich jest cenionych ze względu wysoki poziom nauczania i wysoko klasyfikowanych w rankingach placówek edukacyjnych. Od lat bardzo dobrze wypadają m.in. wileńskie Gimnazjum Jana Pawła II oraz Gimnazjum im. Adama Mickiewicza.
 • Jak wygląda fiński system edukacji?

  Jak wygląda fiński system edukacji?

  System edukacji w Finlandii jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Fińscy uczniowie od lat zajmują czołowe pozycje w testach PISA, badających wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach. Wiele państw wzoruje się na rozwiązaniach przyjętych przez ten kraj. Jakie rozwiązania czynią ten system prawie idealnym?
 • Edukacja w krajach bałtyckich

  Edukacja w krajach bałtyckich

  Kraje bałtyckie niezbyt często pojawiają się w dyskusjach i polskiej świadomości. Bardzo mało wiemy o tych państwach i rozwiązaniach systemowych, które tam obowiązują. W tym artykule przybliżymy pokrótce ich systemy edukacji.
 • Wyprawka do przedszkola - w co wyposażyć kilkulatka?

  Wyprawka do przedszkola - w co wyposażyć kilkulatka?

  Wyprawka dla przedszkolaka może różnić się pomiędzy poszczególnymi grupami w jednej placówce. Co innego będziemy musieli bowiem kupić trzylatkowi, a czego innego będzie potrzebował sześciolatek. Oto lista najbardziej potrzebnych rzeczy!
 • Lublin: 8 najlepszych atrakcji dla dzieci!

  Lublin: 8 najlepszych atrakcji dla dzieci!

  Zwiedzanie Lublina wymaga znalezienia ciekawych atrakcji, które sprawią, że nasze pociechy zapomną czym jest nuda. Jak zaplanować wycieczkę z rodziną, aby wszyscy dobrze się bawili, a jednocześnie skorzystali z możliwości poznania historycznej części miasta? Zapoznajcie się z poniższymi propozycjami!
 • Wyjeżdżasz na wakacje? Zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny!

  Wyjeżdżasz na wakacje? Zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny!

  Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nadchodzi wyczekiwany przez wszystkich czas wakacji. Korzystając z urlopu - nie zapomnijcie jednak o swoim bezpieczeństwie. Jako rodzice, musicie zwracać uwagę na różne zagrożenia, które mogą pojawić się podczas wakacyjnego wypoczynku.
 • Poznań: 8 najlepszych atrakcji dla dzieci!

  Poznań: 8 najlepszych atrakcji dla dzieci!

  Poznań - jedno z największych i najstarszych miast w Polsce, położone nad rzeką Wartą i Cybiną. Wspaniała architektura, liczne uliczki i brukowa kostka - po której tupot koni zaprzężonych w bryczki wydaje charakterystyczny odgłos, czyniąc to miejsce bardzo klimatycznym. Jakimi atrakcjami kusi to miasto? Co warto zobaczyć podczas rodzinnego wypadu? Zapoznajcie się z naszymi propozycjami!
 • Poradnik: Jak spędzić udane wakacje z maluchem?

  Poradnik: Jak spędzić udane wakacje z maluchem?

  Wakacje z dzieckiem będą wyglądały nieco inaczej niż we dwoje, ale to wcale nie oznacza, że muszą być mniej udane. Należy tylko pamiętać o kilku zasadach - zaplanowaniu konkretnego terminu wyjazdu, spakowaniu ubrań na ciepłe i chłodne dni, a także ulubionych zabawek malucha. Tylko gdzie jechać na rodzinny urlop, aby rzeczywiście udało się wypocząć?