Pozostałe

 • Koronawirus a przedszkole - nowe przepisy od GIS

  Koronawirus a przedszkole - nowe przepisy od GIS

  Przedszkolaki już niedługo wrócą do przedszkolnych sal. Niektórzy rodzice drżą na samą myśl powrotu swoich dzieci do przedszkoli, inni zaś cieszą się, że dzieci znów będą mogły uczyć i bawić się w grupach. W związku z powrotem, Główny Inspektorat Sanitarny opublikował zasady obowiązujące w przedszkolach, żłobkach i pozostałych punktach opieki. Przeczytaj, by poznać najnowsze zasady funkcjonowania przedszkoli.
 • Zasiłek opiekuńczy od września - komu się należy?

  Zasiłek opiekuńczy od września - komu się należy?

  Powrót do szkół jest bardzo kontrowersyjny. Jedni cieszą się z powrotu do szkoły, inni drżą o swoje pociechy. Przeczytaj, by dowiedzieć się, kto może ubiegać się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy od września.
 • Podstawa programowa w przedszkolu - co musi umieć dziecko?

  Podstawa programowa w przedszkolu - co musi umieć dziecko?

  Podstawa programowa dotyczy tego, jakie umiejętności powinno nabyć dziecko zanim rozpocznie naukę w szkole. Właśnie w podstawie programowej określone są cele wychowania przedszkolnego, proces edukacji oraz wspomaganie rozwoju przedszkolaków na wielu płaszczyznach.
 • Jak przygotować dziecko na przedszkole?

  Jak przygotować dziecko na przedszkole?

  Wrzesień coraz bliżej. Wielu rodziców zdecydowało się na wysłanie swoich pociech w przedszkolne mury. Nie jest to łatwe zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Przeczytaj, by dowiedzieć się jak przygotować dziecko na chodzenie do przedszkola.
 • Czytam sobie - nowa odsłona

  Czytam sobie - nowa odsłona

  Czytam sobie – pierwszy program wydawniczy do nauki czytania - podbiło rynek wydawniczy i przekonało już tysiące dzieci do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Do dziś w serii znalazło się ponad 100 tytułów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 000 000 egzemplarzy! Co więcej – Czytam sobie wciąż się rozwija i dopasowuje do potrzeb nowych czytelników.
 • Malowanie kostkami lodu

  Malowanie kostkami lodu

  Wydaje ci się, że wykorzystałeś już wszystkie możliwe pomysły na kreatywną zabawę z przedszkolakiem? Koniecznie wypróbujcie malowanie kostkami lodu! To świetny pomysł na upalne dni i szansa na chwilę ochłody! Przeczytaj, jak przygotować się do kreatywnego malowania kostkami lodu.
 • Bonem turystycznym można zapłacić za rodzica!

  Bonem turystycznym można zapłacić za rodzica!

  Jak się okazuje, pojawienie się bonu turystycznego to nie tylko powód do radości, ale też… wielu wątpliwości! Ministerstwo Zdrowia rozwiewa największą wątpliwość związaną z opłatami za najmłodsze dzieci. Przeczytaj, by dowiedzieć się na jakiej zasadzie można zapłacić bonem turystycznym za rodzica.
 • Zasiłek rodzinny 2020/2021 - kryteria i wysokość

  Zasiłek rodzinny 2020/2021 - kryteria i wysokość

  Tura składania wniosków o zasiłek rodzinny ruszyła 1 lipca, jednak wnioski papierowe można składać dopiero od początku sierpnia. Przeczytaj, by dowiedzieć się komu przysługuje świadczenie rodzinne oraz jakie są warunki przyznania zasiłku rodzinnego 2020.
 • Przedszkolne występy - o czym warto pamiętać?

  Przedszkolne występy - o czym warto pamiętać?

  Inscenizacje teatralne stanowią idealną okazję do doskonalenia dziecięcych umiejętności (tanecznych, artystycznych, oratorskich), pozwalają również nabywać pewności siebie, przełamywać nieśmiałość i niepewność przed publicznymi występami. Rozwijają także zainteresowania najmłodszych, stymulują ich rozwój intelektualny i poszerzają wyobraźnię. Przygotowywanie przedszkolnych występów stanowi również doskonałą okazję do zintegrowania środowiska rodzinnego ze środowiskiem przedszkolnym. Jolanta Molenda
 • Jak aktywować bon 500 plus?

  Jak aktywować bon 500 plus?

  Planujesz wakacje? Świetnie się składa! Już dziś, z piątku na sobotę, z 31 lipca na 1 sierpnia będziesz mógł aktywować bon turystyczny. Turystycznym bonem 500 plus zapłacisz za wypoczynek twojego dziecka. Przeczytaj, by dowiedzieć się jak aktywować bon 500 plus.
 • Wyprawka 300 plus - ważne zmiany

  Wyprawka 300 plus - ważne zmiany

  Program Dobry Start jest skierowany do dzieci, które rozpoczynają rok szkolny. Minister Maląg poinformowała, że wpłynęło już 1,4 mln wniosków o wyprawkę 300 plus. Poinformowała również o ważnej zmianie w programie, która wejdzie w życie od 1 sierpnia. Przeczytaj, by dowiedzieć się o nowej zmianie i bądź na bieżąco!
 • Nauka nowych technologii i rozwój kompetencji cyfrowych dzieci - czy warto?

  Nauka nowych technologii i rozwój kompetencji cyfrowych dzieci - czy warto?

  Fundacja Sarigato w ramach społeczności Hakersi wspiera potrzebujące dzieci w wejściu na rynek pracy przez naukę nowych technologii i rozwój kompetencji cyfrowych. Dlaczego? Już teraz globalne zapotrzebowanie na pracowników z kompetencjami technologicznymi wynosi 10 milionów, a według prognoz do 2030 roku o ponad połowę wzrośnie czas pracy związany z umiejętnościami technologicznymi.
 • Jak sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka?

  Jak sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka?

  Mimo obecnej sytuacji niektórzy rodzice zdecydowali się na wysłanie dzieci na kolonijny wypoczynek wakacyjny czy obozy. Rodzice dzieci, które wyjeżdżają na zorganizowany wypoczynek, bardzo często drżą o ich bezpieczeństwo. Sprawdź, w jaki sposób należy sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka.
 • Wakacyjne korzyści z Karty Dużej Rodziny

  Wakacyjne korzyści z Karty Dużej Rodziny

  Karta Dużej Rodziny oferuje wielodzietnym rodzinom ogrom korzyści! To dzięki tej karcie możesz liczyć na rabaty i atrakcyjne zniżki. Warto skorzystać z niej w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w których miejscach może być ona przydatna.