Pozostałe

 • 6 kroków do bycia zorganizowaną mamą

  6 kroków do bycia zorganizowaną mamą

  Mając dzieci często okazuje się, że doba… nagle staje się za krótka. Pogodzenie kilku ról życiowych: mamy, żony, przyjaciółki, pracownika - może powodować, że zawsze na coś brakuje czasu. Przedstawiamy 6 kroków do bycia zorganizowaną mamą!
 • Programowanie, robotyka i nowe technologie pod choinkę?

  Programowanie, robotyka i nowe technologie pod choinkę?

  Szkoła 3.0 rusza ze świąteczną kampanią, promującą naukę programowania, robotyki i nowych technologii dla dzieci z domów dziecka. W przygotowanym przez siebie spocie, przedstawia pomysły dzieci na najlepszy prezent pod choinkę. Jak się okazuje, nie wszystkie dzieci marzą o zabawkach. Nawet najmłodsi chcieliby spróbować zbudować robota z klocków lego lub nauczyć się tworzenia prostych gier.
 • Przygotowania do Świąt: co może robić dziecko w kuchni?

  Przygotowania do Świąt: co może robić dziecko w kuchni?

  Kuchnia to miejsce, gdzie dziecko może narobić mnóstwo bałaganu. Jednak jest to też przestrzeń, gdzie ma szansę ćwiczyć samodzielność, odpowiedzialności i wdrażać się w wykonywanie obowiązków. Warto więc zapraszać dzieci do przygotowywania wspólnie potraw! Święta to idealny czas na to, by zachęcić malucha do pomocy w kuchni. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak wykorzystać magię Świąt do nauki odpowiedzialności.
 • Ozdoby świąteczne do przygotowania z przedszkolakiem

  Ozdoby świąteczne do przygotowania z przedszkolakiem

  Święta Bożego Narodzenia to święta najbardziej wyczekiwane przez maluchów. To też świetna okazja, żeby włączyć przedszkolaka w przygotowania na tę okazję. Podpowiadamy, jakie ozdoby świąteczne można wykonać z dzieckiem do przystrojenia choinki jak również mieszkania.
 • Kto rozdaje dzieciom prezenty?

  Kto rozdaje dzieciom prezenty?

  Kończą się powoli poszukiwania idealnych prezentów na 6 grudnia, które to (oczywiście!) dostarczy Święty Mikołaj. O ile jednak obdarowywanie się prezentami na początku grudnia jest tradycją, która sięga średniowiecza, prezenty pod choinką zaczęto układać prawdopodobnie dopiero w XIX wieku. Stąd też pewne nieścisłości, kto właściwie te prezenty podrzuca - znowu Święty Mikołaj? Czy może jednak ktoś inny?
 • Przemoc wobec dzieci - polskie realia

  Przemoc wobec dzieci - polskie realia

  Według badań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w polskim społeczeństwie maleje przyzwolenie na stosowanie kar fizycznych wobec dzieci. Mimo tego klaps jest ciągle metodą wychowawczą używaną w wielu rodzinach. Co więcej, powszechne jest stosowanie przemocy emocjonalnej i psychicznej. Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci ma na celu tworzenie kultury prewencji nadużyciom i agresji wobec dzieci oraz edukowaniu na temat skutków stosowania tego typu metod wychowawczych. Powstał z inicjatywy Fundacji Światowy Szczyt Kobiet w 2001 r.
 • Status społeczny nauczycieli - wyniki badań

  Status społeczny nauczycieli - wyniki badań

  Fundacja Varkey przedstawiło wyniki międzynarodowego badania dotyczącego postrzegania statusu społecznego nauczyciela w różnych państwach. Pierwsze takie badanie ( Global Teacher Status Index ) odbyło się 5 lat temu. Sunny Varkey, założyciel fundacji, mówi, że badacze byli zatrwożeni tym, jak źle oceniana jest praca nauczyciela. Nie okazuje się im szacunku, mimo że mają tak ogromny wpływ na kształtowanie młodych ludzi.
 • Jak zadbać o wizerunek przedszkola?

  Jak zadbać o wizerunek przedszkola?

  PR to nic innego jak tworzenie i utrzymywanie stosunków (komunikacji) z otoczeniem. Duże firmy wykorzystują strategie PR-owe w celu wzmocnienia swojego wizerunku, poprawienia relacji z otoczeniem oraz planowania odpowiednich reakcji na sytuacje kryzysowe. Bardzo wiele z elementów tych strategii wykorzystuje szybkość i powszechny dostęp do Internetu: maile, newslettery, social media, reklamy na stronach, itd. Czy więc przedszkola też powinny zadbać o swój wizerunek w Internecie? Wydawać by się mogło, że nie ma takiej potrzeby. Warto jednak się zastanowić: czy jeśli wszystkie przedszkola oferują tą samą usługę, to na podstawie czego rodzice wybiorą właśnie Twoje?
 • Rozwój seksualny dziecka w wieku przedszkolnym

  Rozwój seksualny dziecka w wieku przedszkolnym

  Małe dzieci, jeszcze przed osiągnięciem dojrzałości płciowej, są również istotami seksualnymi. Jednak ich seksualność nie jest tożsama z seksualnością dorosłych - maluch dąży do przyjemności lub działa w celu zapewnienia potrzeby przywiązania i przynależności. Pierwsze kilkanaście lat rozwoju są fundamentem dla seksualności w życiu dorosłym, dlatego tak ważna jest postawa rodziców i opiekunów wobec poszczególnych zachowań przedszkolaka.
 • Jak rozmawiać na trudne tematy z przedszkolakiem?

  Jak rozmawiać na trudne tematy z przedszkolakiem?

  Wielu rodziców nie podejmuje z dziećmi niektórych tematów, wychodząc z założenia, że jeszcze do nich nie dojrzeli. Przedszkolaka zbywa się zdawkowymi odpowiedziami, czekając na „odpowiedni moment”, żeby podjąć temat. Nie jest to jednak dobry sposób. Tematy trudne warto omawiać z dzieckiem w momencie, w którym się nimi interesuje - należy tylko zadbać o to, by ton rozmowy i poziom informacji były dobrane do możliwości malucha.
 • Myślenie krytyczne kluczową kompetencją przyszłości

  Myślenie krytyczne kluczową kompetencją przyszłości

  Na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos uczestnicy wyróżnili  kluczowe kompetencje zawodowe, które będą pożądane na rynku pracy w 2020 r. Między nimi znalazła się umiejętność krytycznego myślenia - istotna zwłaszcza teraz, w dobie swobodnego przepływu informacji, szybkiego rozwoju mediów oraz powszechnego dostępu do Internetu. Czy my sami jesteśmy w stanie przetwarzać informacje, które bombardują nas ze wszystkich stron? Czy myślenia krytycznego można nauczyć już przedszkolaka?
 • Jak być empatycznym rodzicem?

  Jak być empatycznym rodzicem?

  Z Agatą Olszak-Szymulą , mamą, coachem i trenerką komunikacji specjalizującą się w metodzie „Porozumienia Bez Przemocy”, rozmawia Kasia Skóra , właścicielka Klubu Malucha Tup-Tup i organizatorka warsztatów dla rodziców.