Pozostałe

 • Wielkanoc - wielkanocne zwyczaje i tradycje

  Wielkanoc - wielkanocne zwyczaje i tradycje

  Wielkanoc coraz bliżej. Jednak nie wszyscy znają wszystkie związane z nią zwyczaje i tradycje. Jest to jednak niezwykle ważny element religii chrześcijańskiej. Warto więc zapoznać dziecko z obchodami Świąt Wielkanocnych oraz tradycją i zwyczajami z nimi związanymi.
 • Wielkanoc 2022 - jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem?

  Wielkanoc 2022 - jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem?

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Wielu rodziców zastanawia się, jak spędzić te święta ze swoim dzieckiem. Jak zapewne wszyscy wiedzą, całodniowe przesiadywanie przy stole nie jest najlepszym pomysłem i warto urozmaicić dziecku ten czasu. Jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem? Podpowiadamy.
 • Wielkanoc 2022 - najlepsze przepisy wielkanocne dla dzieci

  Wielkanoc 2022 - najlepsze przepisy wielkanocne dla dzieci

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Dzieci jednak bardzo często nie chcą jeść tradycyjnych potraw, które goszczą w te dni na naszym stole. Warto więc poznać przepisy na potrawy, które zachęcą do jedzenia każde dziecko.
 • Elektrykiem do przedszkola

  Elektrykiem do przedszkola

  Auta elektryczne stają się coraz bardziej popularne . Dzięki temu że paliwa takie jak benzyna czy olej napędowy biją kolejne niechlubne rekordy, drożejąc z dnia na dzień, coraz więcej osób rozgląda się za małym elektrycznym autem, które idealnie nada się do jazdy po mieście, na przykład na zakupy, lub wtedy kiedy mamy zawieść do przedszkola czy szkoły swoją pociechę. 
 • Czy warto wybrać prywatny żłobek?

  Czy warto wybrać prywatny żłobek?

  Wielu rodziców decyduje się na wybór żłobka prywatnego. Czy warto jednak przepłacać? Jaką ofertę mają prywatne żłobki i czym różnią się od żłobków publicznych? Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez rodziców pytania.
 • Żłobek - co trzeba o nim wiedzieć?

  Żłobek - co trzeba o nim wiedzieć?

  Wielu rodziców obawia się zapisania swojej opieki do żłobka. W Polsce wciąż wiele osób uważa, że nie jest to odpowiednie miejsce dla maluchów. Ale czy na pewno? Poniżej przedstawiamy najważniejsze fakty o polskich żłobkach.
 • Babcia, opiekunka, a może żłobek - co wybrać?

  Babcia, opiekunka, a może żłobek - co wybrać?

  Wielu rodziców ma ogromny dylemat co zrobić ze swoim dzieckiem na ich czas pobytu w pracy. Najczęściej rozważanymi opcjami jest babcia, opiekunka, a w ostatniej kolejności żłobek. Co jest jednak najlepsze dla dziecka? Co powinni wybrać rodzice?
 • Edukacja przedszkolna pomocna w dorosłym życiu?

  Edukacja przedszkolna pomocna w dorosłym życiu?

  Edukacja przedszkolna rozwija w maluchach zainteresowania, uczy ich nowych, bardzo przydatnych umiejętności, ale i relacji z obcymi sobie ludźmi – rówieśnikami i nauczycielami wychowania przedszkolnego. Jest więc niezwykle ważna w życiu każdego dziecka. Czy może być zatem pomocna w dorosłym życiu? Tak!
 • Nauczanie dwujęzyczne - dlaczego warto je wybrać?

  Nauczanie dwujęzyczne - dlaczego warto je wybrać?

  Nauczanie dwujęzyczne to wspaniały wybór. W miarę możliwości rodziców warto zdecydować się na nie jak najwcześniej. Im młodsze będzie dziecko, które będzie miało możliwość uczenia się dwóch języków, tym lepiej przyswoi język obcy.
 • Co daje dziecku przedszkole? - zalety uczęszczania do przedszkola

  Co daje dziecku przedszkole? - zalety uczęszczania do przedszkola

  Przedszkole to placówka, w której dzieci mogą spotykać się z rówieśnikami i rozwijać się. Edukacja przedszkolna jest więc niezwykle ważna w życiu każdego dziecka. Pomaga im w zdobywaniu nowych doświadczeń i umiejętności. Dlaczego uczęszczanie do przedszkola jest więc tak ważne? Co daje dziecku chodzenie do przedszkola? Odpowiadamy.
 • Harmonogram rekrutacji do przedszkoli 2022/2023

  Harmonogram rekrutacji do przedszkoli 2022/2023

  Choć większość rekrutacji do przedszkoli rozpocznie się z początkiem marca, to niektóre przedszkola rozpoczynają rekrutację jeszcze w lutym. Jak przedstawia się harmonogram rekrutacji do przedszkoli 2022/2023? Jakie dokumenty trzeba złożyć? Odpowiadamy.