Pozostałe

 • Urlop wychowawczy - komu przysługuje?

  Urlop wychowawczy - komu przysługuje?

  Urlop wychowawczy to urlop, który przysługuje rodzicom na dziecko. Okazuje się jednak, że nie wszyscy rodzice mogą wziąć taki urlop. Przeczytaj, by dowiedzieć się, komu przysługuje urlop wychowawczy i jak długo on trwa.
 • Urlop rodzinny - kto może z niego skorzystać?

  Urlop rodzinny - kto może z niego skorzystać?

  Okazuje się, że nie tylko rodzice będą mogli wziąć urlop, by sprawować opiekę nad swoimi pociechami. 1 czerwca 2021 roku wpłynął do Sejmu projekt poselski o zmianie ustawy związanej z Kodeksem pracy, który mówi o specjalnym urlopie. Dla kogo jest przewidziany urlop rodzinny? Odpowiadamy.
 • Bezwarunkowy Dochód Podstawowy - dla kogo?

  Bezwarunkowy Dochód Podstawowy - dla kogo?

  Państwowy Instytut Ekonomiczny wyszedł do Polaków z propozycją, która spotkała sięz oburzeniem wśród społeczeństwa. Niektórzy jednak uznają to za świetny pomysł. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy to comiesięczne świadczenie, które miałoby być przyznawane dla każdego obywatela. Dla osoby dorosłej w wysokości 1200 złotych, a lda dziecka w wysokości 600 złotych.
 • 900 plus na dziecko - komu przysługuje?

  900 plus na dziecko - komu przysługuje?

  900 złotych na dziecko to świadczenie, które nie będzie obowiązywało wszystkich rodziców, którzy do tej pory pobierali 500 plus. Jakie są kryteria przyznawania 900 plus? Odpowiadamy.
 • 12 tys. złotych za urodzenie dziecka - jakie warunki trzeba spełnić?

  12 tys. złotych za urodzenie dziecka - jakie warunki trzeba spełnić?

  Rząd już niedługo ma zamiar wystartować z nowym świadczeniem, które gwarantuje 12 tys. złotych za urodzenie dziecka. Okazuje się jednak, że pieniędzy nie będzie mogła otrzymać każda matka. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze za urodzenie dziecka? Podpowiadamy.
 • Najprostsze przepisy desery

  Najprostsze przepisy desery

  Dzieci lubią jeść słodycze i, mimo że większość rodziców zdaje sobie sprawę z faktu, że są one niezdrowe, ciężko jest czasem odmówić maluchom tej przyjemności. Warto zastąpić kupne słodycze, tymi domowymi. Jeśli dodatkowo zachęcisz swoje dzieci do przygotowania domowych deserów, można być pewnym, że będą one częściej sięgały po słodycze zrobione ręcznie. Przygodę i zabawę w małą cukiernię można zacząć już z małymi dziećmi. Ich rola będzie sprowadzała się początkowo do wykonywania prostych czynności – od wsypania mąki, którą rodzice mu odmierzą, po wymieszanie łyżką wszystkich składników. Przygotowanie prostych domowych deserów nie jest ani trudne, ani pracochłonne, a jest to też doskonała forma spędzania wolnego czasu.
 • Dom wczasów dziecięcych po nowelizacji

  Dom wczasów dziecięcych po nowelizacji

  Nowa definicja domu wczasów dziecięcych, określenie czasu przebywania w tej placówce i informacje dotyczące indywidualnego programu zajęć – te kwestie zostały omówione w nowelizacji rozporządzenia regulującego zasady funkcjonowanie placówek publicznych. Tłumaczymy, jakie zmiany wprowadzono w ramach działania domów wczasów dziecięcych.
 • Urlopy nauczycieli przedszkola

  Urlopy nauczycieli przedszkola

  Kodeks pracy reguluje przywileje urlopowe nauczycieli przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych w szkołach. Nauczycielom to prawo przysługuje w szerszym zakresie niż pracownikom niepedagogicznym i nauczycielom placówek prowadzonych przez inne organy. Z jakich urlopów może skorzystać nauczyciel w przedszkolu?
 • Owoce, warzywa i mleko trafią do przedszkoli i szkół

  Owoce, warzywa i mleko trafią do przedszkoli i szkół

  W roku szkolnym 2021/2022 do szkół wpłynie 128,1 mln zł na realizację programów promujących zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów. Z tego nawet 100 mln zł szkoły otrzymają ze środków Unii Europejskiej. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup i dostawę do placówek oświatowych owoców, warzyw, mleka i przetworów mlecznych
 • Harmonogram pracy przedszkoli w wakacje Kraków 2021

  Harmonogram pracy przedszkoli w wakacje Kraków 2021

  Samorządowe przedszkola są placówkami nieferyjnymi, więc funkcjonują przez cały rok. Wyjątkiem są przerwy, które mają miejsce w trakcie wakacji, gdy w placówkach wykonywane są remonty. Można już sprawdzić harmonogram dostępności miejskich przedszkoli w lipcu i sierpniu 2021 r. w Krakowie
 • Kiedy jest dzień dziecka 2021?

  Kiedy jest dzień dziecka 2021?

  Dzień Dziecka to ulubione święto wszystkich dzieci!  Nie wszędzie jednak Dzień Dziecka wypada w ten sam dzień. Na świecie istnieje mnóstwo sposobów obchodzenia Dnia Dziecka. Kiedy wypada Dzień Dziecka w Polsce i na świecie?