Pozostałe

 • 300 plus - rusza nabór wniosków!

  300 plus - rusza nabór wniosków!

  300+ na wyprawkę dla dziecka to kolejny po 500+  czołowy program Prawa i Sprawiedliwości, który wspiera rodziny z dziećmi. Sprawdź, kiedy rusza nabór wniosków i komu przysługuje pomoc finansowa.
 • Hulajnoga jako wsparcie rozwoju dziecka!

  Hulajnoga jako wsparcie rozwoju dziecka!

  Jazda na hulajnodze, za sprawą wprowadzenie elektrycznych sprzętów do jazdy, staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że za tą może trochę niebezpieczną zabawą, kryje się wsparcie rozwoju ruchowego dziecka. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z jazdy na hulajnodze.
 • Bon 500+ dla kogo?

  Bon 500+ dla kogo?

  Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że bon turystyczny będzie emitowany jak 500+. To będzie 500 zł, które trafi do polskich rodzin na każde dziecko, które będzie można wykorzystać na potrzeby wypoczynku turystycznego - na wyjazdy, kolonie, wczasy i wszystko, co jest z tym związane.
 • 500 plus zostanie odebrane niektórym rodzicom!

  500 plus zostanie odebrane niektórym rodzicom!

  O wypłatach 500 plus mogą zapomnieć niektórzy rodzice. Świadczenie finansowe nadal będą otrzymywać rodziny, które mieszkają i pracują w Polsce. 500 plus zostanie odebrane tym, którzy pobierają jednocześnie Kindergeld, ale czy to oznacza, że reszta rodziców nie musi się martwić? Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej.
 • Jak oduczyć dziecko picia słodkich napojów?

  Jak oduczyć dziecko picia słodkich napojów?

  Wiele dzieci zmaga się z problemem nadmiernego picia słodkich napojów. W XXI-wieku bardzo często mówi się, że wiele dzieci jest wręcz uzależnionych od cukru. Z tego powodu, warto jak najwcześniej wziąć się za naukę picia wody! Przeczytaj, jakie  przygotowaliśmy sposoby na oduczenie picia przez twoje dziecko słodkich napojów.
 • Bon turystyczny 500+ na dziecko!

  Bon turystyczny 500+ na dziecko!

  Początkowe plany wprowadzenia bonu 1000+ na wakacje znacznie uległy zmianie. Okazało się, że będzie to 500+ nie dla pracownika, ale dla każdego dziecka.  Zmienia się również forma – będzie to elektroniczny kupon, a nie kartka przedpłacona. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej o bonie 500+ na dziecko.
 • Więcej dzieci w przedszkolach - nowe wytyczne GIS

  Więcej dzieci w przedszkolach - nowe wytyczne GIS

  Główny Inspektorat Sanitarny opublikował nowe wytyczne przeciwepidemiczne skierowane do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej oraz dla żłobków. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jakie są nowe wytyczne dla przedszkoli i co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na to, by znów wysłać dziecko do przedszkola.
 • Jak uczyć dzieci zarządzania pieniędzmi?

  Jak uczyć dzieci zarządzania pieniędzmi?

  Nikt z nas nie rodzi się z genem przedsiębiorczości. Podstawy pewnych cech są biologicznie uwarunkowane, ale to, jak wykorzystamy potencjał, zależy od przebiegu naszego rozwoju, zwłaszcza we wczesnych latach życia. Przedsiębiorczość, rozumiana jako zdolność gromadzenia środków, zarządzania nimi i oszczędzania, to ważna umiejętność, która procentuje na każdym etapie dorosłego życia. Bo choć pieniądze to nie wszystko i same w sobie nie dają poczucia szczęścia, to jednak zapewniają możliwość wzrostu szeroko rozumianego kapitału. Jak zatem nauczyć dzieci bycia przedsiębiorczymi?
 • Co robić, gdy dziecko moczy się w nocy?

  Co robić, gdy dziecko moczy się w nocy?

  Wielu rodziców zmaga się z problemem, którym jest moczenie się ich dzieci w trakcie snu. Im mniejsze dziecko, tym bardziej jest to zrozumiałe. Co jednak robić, gdy problem moczenia się dotyczy dziecka powyżej 5 roku życia? Przeczyta, by dowiedzieć się, jak skutecznie pomóc swojemu przedszkolakowi.
 • Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony!

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony!

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony do 28 czerwca - poinformowała we wtorek Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Sprawdź, komu  przysługuje pomoc finansowa i jakie warunki należy spełnić, by uzyskać pomoc finansową.
 • Rekrutacja do przedszkoli 2020 - co zrobić, gdy dziecko się nie dostało?

  Rekrutacja do przedszkoli 2020 - co zrobić, gdy dziecko się nie dostało?

  Pomimo, że z powodu trwającej epidemii koronawirusa, zawieszono zajęcia dydaktyczne w szkołach i zamknięto wiele placówek takich jak żłobki czy przedszkola, to  rekrutacja do przedszkoli trwa. Rodzicu, dostałeś negatywną decyzję z przedszkola i nie wiesz co zrobić? Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak napisać odwołanie.
 • Dzień Dziecka 2020 - gdzie pojechać z dzieckiem?

  Dzień Dziecka 2020 - gdzie pojechać z dzieckiem?

  Sytuacja w Polsce powoli wraca do normy. Wielu z nas spragnionych jest podróży, odkrywania nowych miejsc i atrakcji. Dzień Dziecka to dobra okazja do tego, by znów wsiąść w samochód i wyruszyć w podróż! Sprawdź nasze propozycje na spędzenie tego ważnego dnia razem z dzieckiem.
 • Laurki na dzień matki - Top 5 pomysłów

  Laurki na dzień matki - Top 5 pomysłów

  Zbliżający się Dzień Matki to wspaniała okazja, by podziękować wszystkim mamom za trud włożony w wychowanie, ciepło, które nam dają i dobro, które na co dzień czynią. Sprawdź nasze pomysły na piękne laurki dla mamy, dzięki którym okażesz swoją wdzięczność. Gwarantujemy, że wykonane samodzielnie prace rozczulą każdą mamę.
 • Obozy i kolonie dla dzieci - jak będą wyglądały? Wytyczne GIS.

  Obozy i kolonie dla dzieci - jak będą wyglądały? Wytyczne GIS.

  Wszyscy obawialiśmy się, że epidemia koronawirusa zniszczy nasze wakacyjne plany. Tymczasem kolejne kraje otwierają swoje granice i zapowiadają przyjęcie turystów. Co więcej, szef MEN-u zapowiedział, że przy specjalnych obostrzeniach będzie możliwe zorganizowanie obozów i kolonii dla dzieci w Polsce! Sprawdź, do jakich wytycznych muszą zastosować się organizatorzy wypoczynku dla dzieci.