Pozostałe

 • Czym zająć przedszkolaka i ucznia? - najlepsze platformy edukacyjne

  Czym zająć przedszkolaka i ucznia? - najlepsze platformy edukacyjne

  Władze państwa apelują o niewychodzenie z domów. Okazuje się, że stosując się do tej prośby, wcale nie musimy narażać się na nudę. Ale co robić, gdy lekcje są już odrobione, ulubione bajki obejrzane, a setna partia w tę samą grę planszową jest ponad Twoje siły? Jedno jest pewne - warto wykorzystać ten czas na rozwój dziecka. Sprawdź nasze propozycje zajęć i platform edukacyjnych wartych uwagi.
 • Czym zająć dziecko w trakcie przygotowań do Wielkanocy? 5 propozycji

  Czym zająć dziecko w trakcie przygotowań do Wielkanocy? 5 propozycji

  Przygotowywanie świąt z maluchem to nie lada wyzwanie.  I choć zapewne dla ciebie Wielkanoc nie jest już niczym ekscytującym, jednak dla dziecka jest to coś zupełnie nieznanego i ekscytującego. Przygotowaliśmy więc  5 propozycji na wielkanocne zajęcia dla malucha, dzięki którym będziesz mógł/a w spokoju wykonać domowe obowiązki.
 • Zagrożenie dziecka koronawirusem. Najczęstsze pytania rodziców.

  Zagrożenie dziecka koronawirusem. Najczęstsze pytania rodziców.

  Szacuje się, że nosiciel koronawirusa SARS-CoV-2, może zarazić średnio 2,2 zdrowej osoby. Z powodu szybkiego rozwoju choroby, kraje europejskie wprowadzają twarde restrykcje. Dołączyła do nich także Polska, zamykając m. in. przedszkola, szkoły, kina czy inne placówki kulturalne. Powstaje zatem pytanie czy dzieci także mogą zarazić się koronawirusem? Co stanowi dla nich największe zagrożenie? Oto odpowiedzi na najbardziej nurtujące rodziców pytania.
 • Pomysły na rodzinne zabawy w domu. TOP 10

  Pomysły na rodzinne zabawy w domu. TOP 10

  Od 12 do 25 marca wszystkie przedszkola i szkoły w Polsce zostały zamknięte. 14 dni to bardzo dużo czasu - wystarczająco aby obejrzeć wszelkie bajki i zacząć się nudzić. Zobacz, jak urozmaicić dziecku czas oraz się nie namęczyć. Te 10 propozycji zabaw pozwolą tobie i twojemu dziecku pokochać wspólne zabawy na nowo!
 • Jak stymulować myślenie dziecka?

  Jak stymulować myślenie dziecka?

  Dziecko w wieku przedszkolnym bardzo intensywnie się rozwija – zarówno werbalnie, jak i społecznie, poznawczo i motorycznie. Uczy się coraz bardziej adekwatnie postrzegać rzeczywistość, interpretować ją i wyciągać wnioski. Warto wykorzystać ten etap, by jak najskuteczniej wspierać procesy myślowe maluchów. Dr Joanna Jarmużek
 • Gdzie pojechać na Wielkanoc z dzieckiem? 4 propozycje

  Gdzie pojechać na Wielkanoc z dzieckiem? 4 propozycje

  Święta wielkanocne tak jak większość świąt, kojarzyć się mogą z wielodniowymi przygotowaniami, gotowaniem oraz sprzątaniem do ostatniej chwili. Właśnie dlatego coraz więcej ludzi, decyduje się na spędzenie świąt poza domem. Jednak jak wybrać miejsce, w którym odpocznie zarówno rodzic, jak i jego pociecha? Oto 4 propozycje, na spędzenie Wielkanocy z dzieckiem poza domem.
 • Wielkanoc 2020. Kiedy wypada?

  Wielkanoc 2020. Kiedy wypada?

  Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Jest ono, tak jak i pierwszy dzień świąt, ustawowo wolne od pracy. Sprawdź kiedy wypadają święta wielkanocne!
 • Rodzinny wyjazd do Suntago Wodny Świat i Suntago Village - czy warto?

  Rodzinny wyjazd do Suntago Wodny Świat i Suntago Village - czy warto?

  Suntago Wodny Świat to największy aquapark w Europie Środkowo - Wschodniej. Obiekt szczyci się nie tylko największą powierzchnią, ale także wieloma strefami tematycznymi, zjeżdżalniami oraz najnowszymi udogodnieniami dla odwiedzających. Czy Suntago Wodny Świat to dobre miejsce na wypoczynek z dziećmi?
 • PIT 2020. Czy 500 plus wliczamy do dochodów?

  PIT 2020. Czy 500 plus wliczamy do dochodów?

  Od 15 lutego do końca kwietnia można składać rozliczenia podatkowe. W związku z tym wiele osób pobierających 500+ zastanawia się, czy należy wpisywać go do dochodów, wypełniając PIT. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.
 • 4 pomysły na kreatywne zabawy dla przedszkolaków

  4 pomysły na kreatywne zabawy dla przedszkolaków

  Dziecięcą kreatywność i zdolności manualne warto rozwijać także na co dzień w domu. Przedstawiamy cztery pomysły na zabawy plastyczne, które na pewno spodobają się każdemu małemu artyście.
 • Zwierzę domowe w przedszkolu

  Zwierzę domowe w przedszkolu

  Kontakt ze zwierzętami ma niewątpliwie korzystny wpływ na rozwój emocjonalny, psychiczny i społeczny ludzi, a przede wszystkim – małych dzieci. Uczy empatii i pozwala kształtować wiele pożądanych, prospołecznych postaw. Ale czy zwierzęta w placówkach oświatowych to dobry pomysł?