Pozostałe

 • Co robić w ferie w Warszawie?

  Co robić w ferie w Warszawie?

  Mieszkasz w Warszawie i obawiasz się, co twoje dziecko będzie robiło w ferie? Przedstawiamy sposoby na ciekawe spędzenie czasu dla dzieci!
 • Świadczenie pielęgnacyjne 2021 - ile wyniesie?

  Świadczenie pielęgnacyjne 2021 - ile wyniesie?

  Świadczenie pielęgnacyjne to pomoc finansowa, która przysługuje rodzicom i opiekunom dzieci niepełnosprawnych. W 2021 roku podwyższono kwotę świadczenia pielęgnacyjnego, jednak nie zadowala ona rodziców niepełnosprawnych dzieci.  Mimo podwyżki, sytuacja rodzin opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi, nadal jest bardzo trudna.
 • Półkolonie w czasie ferii - wytyczne GIS

  Półkolonie w czasie ferii - wytyczne GIS

  Choć pandemia koronawirusa nie odpuszcza, to wydano zezwolenie na organizację półkolonii dla dzieci. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jakie wytyczne dla organizatorów przygotowało wspólnie Ministerstwo Edukacji, Zdrowia i GIS.
 • Kwarantanna narodowa - czy przedszkola będą zamknięte?

  Kwarantanna narodowa - czy przedszkola będą zamknięte?

  Wielu rodziców martwi się, że wprowadzenie kwarantanny narodowej sprawi, że zostaną zamknięte żłobki i przedszkola. Dla wielu rodziców ich zamknięcie oznaczałoby przymusowy urlop, niższe wypłaty lub trud w znalezieniu swoim pociechom odpowiedniej opieki na ten okres. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy kwarantanna narodowa wiąże się z zamknięciem przedszkoli i żłobków.
 • Zasiłek opiekuńczy po świętach - czy zostanie przedłużony?

  Zasiłek opiekuńczy po świętach - czy zostanie przedłużony?

  Od niemal początku listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Wstępnie ta pomoc finansowa została przedłużona do 24 grudnia 2020 roku. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co dalej ze świadczeniem, i czy zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony po świętach.
 • Najpiękniejsze piosenki świąteczne dla dzieci

  Najpiękniejsze piosenki świąteczne dla dzieci

  Każde dziecko oczekuje z niecierpliwością Świąt Bożego Narodzenia. To czas wspólnie spędzanego czasu, prezentów, odwiedzin Świętego Mikołaja. Niektórzy lubią wypełniać sobie oczekiwanie na ten szczególny czas, śpiewając świąteczne piosenki. Poniżej przedstawiamy listę najpiękniejszych piosenek świątecznych dla dzieci.
 • Sylwester 2020 - jak będzie wyglądał?

  Sylwester 2020 - jak będzie wyglądał?

  Sylwester na całym świecie jest hucznie obchodzony. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku święto to będzie wyglądało nieco inaczej. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak będzie wyglądał Sylwester 2020.
 • Włącz Teatr Andersena, wspieraj kulturę i nasz teatr

  Włącz Teatr Andersena, wspieraj kulturę i nasz teatr

  Za nami 6 grudnia, Mikołajki, ale też dzień, w którym ruszyła działalność Teatru Andersena. Dokładnie 66 lat temu w 1954 roku w Teatrze Lalki i Aktora odbyła się premiera inaugurująca działalność teatru. Wystawiono wtedy spektakl "Złota Kula" w reżyserii Maryli Kędry - założycielki teatru i pierwszej Pani Dyrektor, autorem scenariusza i projektu scenografii był Andrzeja Ejsmund.
 • Boże Narodzenie 2020 - jak będzie wyglądać?

  Boże Narodzenie 2020 - jak będzie wyglądać?

  Niezależnie od wieku, wszyscy wyczekujemy pierwszej gwiazdki z niecierpliwością. Choć do Świąt Bożego Narodzenia pozostał niecały miesiąc – z każdym dniem rodzi się coraz więcej pytań. Na wiele z nich starał się odpowiedzieć minister zdrowia Adam Niedzielski. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak będzie wyglądać Boże Narodzenie 2020.
 • Zasiłek opiekuńczy w dobie pandemii - najnowsze zasady

  Zasiłek opiekuńczy w dobie pandemii - najnowsze zasady

  Z każdym tygodniem pojawiają się kolejne pogłoski, plotki, zmiany. Warto być na bieżąco szczególnie jeśli chodzi o zasiłek opiekuńczy. Ministerstwo podało nową interpretację w sprawie przyznawania świadczenia. Przeczytaj, by dowiedzieć się, komu należy się zasiłek opiekuńczy w czasie pandemii koronawirusa.
 • Ferie 2021 - jak będą wyglądać?

  Ferie 2021 - jak będą wyglądać?

  Pandemia koronawirusa komplikuje plany wielu z nas. W tym roku zdecydowanie warto zrezygnować z wyjazdów, ograniczyć kontakt z innymi osobami i zadbać  o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Nie jest to łatwe, szczególnie dla dzieci, które uwielbiają zimowe szaleństwa. Aby ograniczyć transmisję wirusa, zdecydowano się na zmianę zasad tegorocznych ferii zimowych. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w jakie dni przypadają ferie zimowe 2021.
 • Zabawka Roku, Nagroda Rodziców 2020 - kto może cieszyć się tytułem?

  Zabawka Roku, Nagroda Rodziców 2020 - kto może cieszyć się tytułem?

  Znamy już wyniki najważniejszego konkursu w branży. Kto powiedział, że szycie czy prowadzenie autka może pomóc w nauce pisania? Z mądrymi i rozwijającymi zabawkami nauka staje się przyjemnością. Zwycięzcy konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców ułatwią też poradzenie sobie z emocjami za pomocą gry. A także, co szczególnie ważne w czasie izolacji, ćwiczenie w domu. Z kartami odznaczonymi tytułem Nagrody Rodziców pomożemy dzieciom w nauce matematyki. A przytulanki Mali Wirtuozi: Amadeusz, Ludwig, Fryderyk pomogą w rozwijaniu dziecięcej wrażliwości na muzykę poważną.