Pozostałe

 • Sześciolatek do szkoły?

  Sześciolatek do szkoły?

  W momencie gdy dziecko kończy sześć lat wielu rodziców staje przed ogromnym dylematem jak pokierować dalszą edukacją malucha. Czy wysłać dziecko do szkoły czy pozostawić w przedszkolu na kolejny rok? Jak rozpoznać czy nasi podopieczni są gotowi aby pójść do szkoły? Psychologowie twierdzą, że w tym wypadku warto zaufać indywidualnej intuicji rodzica.
 • Zabraknie miejsc dla trzylatków w przedszkolu?

  Zabraknie miejsc dla trzylatków w przedszkolu?

  Jak informuje GazetaPrawna.pl jeżeli rodzice nie zdecydują się na posłanie swojego sześcioletniego dziecka do szkoły i zostawią je w przedszkolu, zajmie ono miejsce przeznaczone dla najmłodszych. Czy zatem zatem trzylatki w przedszkolu nie znajdą miejsca?
 • Nauczanie domowe

  Nauczanie domowe

  W związku z wieloma wątpliwościami rodziców, dotyczącymi wcześniejszego posłania dzieci do szkoły oraz budzącym kontrowersje modelem tej placówki, wielu opiekunów szuka alternatywy. Coraz częściej interesują się zjawiskiem jakim jest home schooling, czyli nauczanie domowe.
 • Ścieżki emocjonalne w przedszkolu

  Ścieżki emocjonalne w przedszkolu

  Panowanie nad sobą, zdolność przeciwstawiania się burzom emocji, nieuleganie namiętnościom, by nie stać się ich "niewolnikiem" uważane jest od czasów Platona za cnotę. W starożytnym Rzymie  zwano ją temperamentia, czyli umiarkowaniem, powściąganiem nadmiernych emocji. Celem jest tu równowaga, a nie stłumienie emocji – każde uczucie ma bowiem swoją wartość i znaczenie. Arystoteles zauważa, że emocje powinny być właściwe, odpowiednie do okoliczności. Jeśli są zanadto stłumione, to wywołują apatię i nadmierny dystans w stosunku do wszystkiego, jeśli wymkną się  spod kontroli, przybiorą skrajną postać i uporczywie się utrzymują.
 • W Poznaniu wzrosła opłata za żłobek

  W Poznaniu wzrosła opłata za żłobek

  Jak pisze Gazeta.pl Poznań uchwalono nowy program żłobkowy. Opieka nad dziećmi do 3 lat w prywatnych żłobkach zostanie dofinansowana. Niestety oprócz tego przewiduje się także podwyżki. Teraz rodzice zapłacą znacznie więcej za pobyt dzieci w żłobku.
 • Karnawał dla dzieci 2012

  Karnawał dla dzieci 2012

  Karnawał to pełna kolorów i wrażeń tradycja nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy dla dzieci to pomysł na fantastyczną zabawę i niezapomniane chwile. Potrzebne jest dobre jedzenie, muzyka, stroje dla dzieci, dużo kolorów i możemy zaczynać zabawę!
 • Ferie zimowe dla dzieci

  Ferie zimowe dla dzieci

  Na ferie zimowe czekają zarówno dzieci jak i rodzice. Lenistwo w okresie świątecznym tylko podsyca oczekiwania na przyjście zimowego wypoczynku podczas ferii. Kiedy przychodzi wolne nagle okazuje się, że ferie dla dzieci niosą jeszcze więcej problemów niż codzienne dni w przedszkolu. Co zrobić aby w pełni wykorzystać wolny czas i zapewnić dzieciom fantastyczną zabawę?
 • Bal sylwestrowy dla dzieci

  Bal sylwestrowy dla dzieci

  Nie tylko dorośli chcą spędzić wyjątkową sylwestrową noc. Również najmłodsi powinni odpowiednio uczcić tę okazję. Dlatego dobrym pomysłem będzie Sylwester dla dzieci. Pamiętajmy jednak, że maluchy to bardzo wymagający goście, na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na zorganizowanie niezapomnianego balu sylwestrowego dla dzieci.
 • Grudniowe zabawy z dzieckiem

  Grudniowe zabawy z dzieckiem

  Od Świąt Bożego Narodzenia dzieli nas już tylko kilka dni. Jednak nie wszystkim ten czas mija równie szybko. Nasze pociechy na pewno nie mogą doczekać się Wigilii i rozpakowywania prezentów. Przedstawiamy kilka pomysłów na grudniowe zabawy z dzieckiem, które umilą czas i pozwolą maluchom włączyć się w przedświąteczne przygotowania.
 • Przedszkola w Lublinie pracują krócej

  Przedszkola w Lublinie pracują krócej

  Według artykułu z "Gazeta Lublin" osoby pracujące do wieczora będą miały problem ze znalezieniem publicznego przedszkola. W Lublinie uznano, że wszystkie przedszkola będą czynne tylko i wyłącznie do godziny 17.
 • Spektakl „O mniejszych braciszkach Św. Franciszka"

  Spektakl „O mniejszych braciszkach Św. Franciszka"

  5 grudnia w Teatrze Lalek Guliwer miała miejsce premiera nowej sztuki dla dzieci. Spektakl „O mniejszych braciszkach Św. Franciszka" to adaptacja sztuki Marty Guśniowskiej, dzięki której najmłodsi poznają warte naśladowania życiowe postawy.
 • 3 latki w przedszkolu

  3 latki w przedszkolu

  Gdy dziecko osiąga wiek trzech lat jego rozwój staje się bardzo dynamiczny, a jego indywidualne przemiany zachodzą odpowiednio do wieku. Dziecko w przedszkolu przebywa w specjalnie przygotowanym środowisku, które pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Trzylatek w przedszkolu to doskonałe rozwiązanie aby w przyjemny sposób wpoić dziecku pewne zachowania, nauczyć nowych umiejętności oraz rozwinąć malucha emocjonalne.