Pozostałe

 • Sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej

  Sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej

  Niezbędnik Dyrektora to elektroniczne publikacje dla wszystkich którzy chcą trzymać rękę na pulsie i mieć wszystkie aktualności prawne oraz oświatowe w jednym miejscu. Pojawiło się już sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej. Przedszkole i żłobek. Tym razem przygotowano ciekawe tematy z zakresu obowiązków dyrektora, kontroli sanepidu, dotacji dla przedszkoli i wiele innych.
 • Wyższe opłaty za przedszkola

  Wyższe opłaty za przedszkola

  W serwisie gazetaprawna.pl możemy przeczytać, że szykują się kolejne wzrosty opłat za przedszkola. Jest to wynik wyższych kosztów utrzymania oraz braku dotacji dla gmin na prowadzenie placówek.
 • Zmiany w nowej ustawie żłobkowej

  Zmiany w nowej ustawie żłobkowej

  Uchwalona rok temu nowa ustawa żłobkowa miała ułatwić zakładanie żłobków i klubów malucha. Niestety restrykcyjne, różnie interpretowane przepisy utrudniają te inicjatywy. Obecnie planowany jest projekt wprowadzający zmiany w nowej ustawie żłobkowej. 
 • Elektroniczny "Niezbędnik Dyrektora Przedszkola"

  Elektroniczny "Niezbędnik Dyrektora Przedszkola"

  Jeśli szukasz dostępu do kompletnego pakietu informacji związanych z prowadzeniem przedszkola skorzystaj z "Niezbędnika Dyrektora Przedszkola". Każde wydanie elektronicznych publikacji zawiera aktualne zmiany w prawie oświatowym a także szereg cennych informacji dotyczących codziennej pracy dydaktyczno - wychowawczej placówek przedszkolnych.
 • Repertuar Teatru Małego Widza na wakacje

  Repertuar Teatru Małego Widza na wakacje

  Repertuar Teatru Małego Widza w Warszawie w lipcu i sierpniu serwuje najmłodszym ciekawe spektakle i niezapomniane przedstawienia. Każdy maluch znajdzie coś dla siebie, a wizyta w teatrze na długo pozostanie w pamięci.
 • Czy szkoły są przygotowane na przyjęcie sześciolatków

  Czy szkoły są przygotowane na przyjęcie sześciolatków

  Od września 2014 roku na skutek zmiany ustawy dzieci sześcioletnie będą miały obowiązek pójścia do podstawówki. Rozpoczęcie nauki w szkole to bardzo ważny moment w rozwoju każdego dziecka. Większa część polskiego społeczeństwa twierdzi, że szkoły nie są przygotowane na przyjęcie dzieci sześcioletnich. Najwięcej obaw dotyczy świetlicy szkolnej i co za tym idzie zajęć pozalekcyjnych.
 • Warszawskie przedszkola niepubliczne

  Warszawskie przedszkola niepubliczne

  Rozpoczynamy cykl artykułów, w których będziemy prezentować najciekawsze naszym zdaniem przedszkola w Polsce. Dzisiaj przedstawiamy godne uwagi przedszkola niepubliczne z Warszawy. Wyróżniają się one na tle podobnych placówek oryginalnymi profilami oraz interesującymi programami nauczania dla dzieci.
 • Opłaty za przedszkole w wakacje

  Opłaty za przedszkole w wakacje

  W związku z burzliwą dyskusją na temat opłat za przedszkole w okresie wakacji, na łamach swojej strony internetowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że nie dopuszcza się pobierania pieniędzy od rodziców za zajęcia wakacyjne w punktach przedszkolnych. Zgodnie z obowiązującym prawem zajęcia prowadzone w wakacje są czasem bezpłatnego nauczania i opieki w wymiarze co najmniej pięć godzin.
 • Przedszkola na wakacje w Krakowie

  Przedszkola na wakacje w Krakowie

  W czasie trwania tegorocznych wakacji na dzieci będą czekać aż 54 przedszkola w Krakowie. Jeśli chcesz zapewnić opiekę dziecku w lipcu i sierpniu nie zwlekaj i jak najszybciej zapisz malucha do dyżurnego przedszkola.
 • PUNKTY POZYCJONUJĄCE – wyróżnij się na tle konkurencji!

  PUNKTY POZYCJONUJĄCE – wyróżnij się na tle konkurencji!

  Punkty pozycjonujące to nowa usługa w serwisie www.przedszkola.edu.pl! Pozwala placówkom aktywnie wpływać na kolejność wyświetlenia swojej oferty na liście wyników. Dzięki temu, w wybranej okolicy placówka staje się bardziej widoczna dla rodziców.
 • Sześciolatek do szkoły?

  Sześciolatek do szkoły?

  W momencie gdy dziecko kończy sześć lat wielu rodziców staje przed ogromnym dylematem jak pokierować dalszą edukacją malucha. Czy wysłać dziecko do szkoły czy pozostawić w przedszkolu na kolejny rok? Jak rozpoznać czy nasi podopieczni są gotowi aby pójść do szkoły? Psychologowie twierdzą, że w tym wypadku warto zaufać indywidualnej intuicji rodzica.