Pozostałe

 • Wyższe opłaty za przedszkole w Lublinie

  Wyższe opłaty za przedszkole w Lublinie

  Ceny w lubelskich przedszkolach rosną. Od 1 stycznia 2013 roku opłaty w placówkach dla dzieci będą wyższe. Jedyna dobra wiadomość jest dla rodzin wielodzietnych, ponieważ mają otrzymać duże zniżki.
 • Dogoterapia w przedszkolu

  Dogoterapia w przedszkolu

  Dogoterapia jest metodą wspomagającą działania rehabilitacyjne oraz terapeutyczne, w której biorą udział odpowiednio przeszkolone psy. Dzięki niej poprawiają się społeczne relacje ze zwierzętami, a także funkcjonowanie fizyczne i kondycja psychiczna człowieka.
 • Podróż z dzieckiem pociągiem w Strefie Małego Podróżnika

  Podróż z dzieckiem pociągiem w Strefie Małego Podróżnika

  Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy narzekają na podróżowanie z dzieckiem pociągiem! Od początku września osoby jadące z maluchami z Warszawy do Zakopanego mogą korzystać z wagonu, w którym znajduje się bawialnia dla dzieci. Dzięki temu długa podróż minie najmłodszym w mgnieniu oka.
 • Jesienne zabawy przedszkolaków

  Jesienne zabawy przedszkolaków

  Jesień to bardzo kolorowa i inspirująca pora roku. Różnobarwne liście zachęcają maluchy do przebywania na świeżym powietrzu. Świadczą o tym fotografie nadesłane na konkurs naszego portalu, pokazujące jak kreatywne są jesienne zabawy przedszkolaków!
 • Nowa inicjatywa firmy NUTRICIA dla dzieci

  Nowa inicjatywa firmy NUTRICIA dla dzieci

  Zabawa jest dla dzieci nie tylko rozrywką, ale również pełni ważną rolę edukacyjną. Zanim maluch pójdzie do szkoły to właśnie dzięki niej poznaje otaczający go świat. Aby przybliżyć tę wiedzę rodzinom i opiekunom, firma NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu zorganizowała konkurs na najlepszy pomysł na zabawę z dziećmi w wieku od 0 do 6 lat!
 • Sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej

  Sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej

  Niezbędnik Dyrektora to elektroniczne publikacje dla wszystkich którzy chcą trzymać rękę na pulsie i mieć wszystkie aktualności prawne oraz oświatowe w jednym miejscu. Pojawiło się już sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej. Przedszkole i żłobek. Tym razem przygotowano ciekawe tematy z zakresu obowiązków dyrektora, kontroli sanepidu, dotacji dla przedszkoli i wiele innych.
 • Wyższe opłaty za przedszkola

  Wyższe opłaty za przedszkola

  W serwisie gazetaprawna.pl możemy przeczytać, że szykują się kolejne wzrosty opłat za przedszkola. Jest to wynik wyższych kosztów utrzymania oraz braku dotacji dla gmin na prowadzenie placówek.
 • Zmiany w nowej ustawie żłobkowej

  Zmiany w nowej ustawie żłobkowej

  Uchwalona rok temu nowa ustawa żłobkowa miała ułatwić zakładanie żłobków i klubów malucha. Niestety restrykcyjne, różnie interpretowane przepisy utrudniają te inicjatywy. Obecnie planowany jest projekt wprowadzający zmiany w nowej ustawie żłobkowej. 
 • Elektroniczny "Niezbędnik Dyrektora Przedszkola"

  Elektroniczny "Niezbędnik Dyrektora Przedszkola"

  Jeśli szukasz dostępu do kompletnego pakietu informacji związanych z prowadzeniem przedszkola skorzystaj z "Niezbędnika Dyrektora Przedszkola". Każde wydanie elektronicznych publikacji zawiera aktualne zmiany w prawie oświatowym a także szereg cennych informacji dotyczących codziennej pracy dydaktyczno - wychowawczej placówek przedszkolnych.