Pozostałe

 • Nowe opłaty za przedszkola

  Nowe opłaty za przedszkola

  Jak możemy przeczytać w "Rzeczpospolitej", we wrześniu zostały wprowadzone nowe stawki za pobyt dziecka w przedszkolu. Według nich pięć godzin, w trakcie których realizowana jest podstawa programowa nie są objęte opłatą. Jednak za każdą dodatkową godzinę pobytu dziecka w przedszkolu rodzic musi już zapłacić. Od początku września opłaty za przedszkole w całym kraju wzrosły średnio o 70 procent.
 • Sztuka w przedszkolu

  Sztuka w przedszkolu

  Plastyka łącznie z muzyką i literaturą dziecięcą stanowi podstawę wychowania estetycznego w przedszkolu, czyli kierowania rozwojem dziecka w tej dziedzinie. Wychowanie plastyczne w przedszkolu umożliwia dziecku aktywne obcowanie z różnymi rodzajami sztuki plastycznej i rozwija jego własną ekspresję zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami, właściwimy dzieciom w wieku przedszkolnym.
 • Prawa dziecka w przedszkolu

  Prawa dziecka w przedszkolu

  Przedszkole to miejsce, w którym dziecko nabywa wiele umiejętności, rozwija swoje talenty oraz wchodzi w pierwsze relacje interpersonalne z licznymi rówieśnikami. Przedszkole to także instytucja, która wprowadza podopiecznych w świat ich praw. Każdy rodzic che chronić swoje dziecko i zapewnić mu spokojny i harmonijny rozwój dlatego też powinien znać prawa dziecka w przedszkolu.
 • Rewolucja w przedszkolach. Będą karty jak w biurach?

  Rewolucja w przedszkolach. Będą karty jak w biurach?

  Przedszkola szykują się do rewolucji w opłatach. Rodzice będą musieli we wrześniu podpisać deklaracje z informacją, ile godzin dzieci w nich spędzą. W ratuszu myślą o elektronicznych czytnikach dla przedszkoli, żeby łatwiej kontrolować porę odbierania malców.
 • Nowe opłaty za przedszkole w Warszawie

  Nowe opłaty za przedszkole w Warszawie

  W systemie opłat za przedszkola w Warszawie szykuje się prawdziwa rewolucja. Radni ze stolicy zdecydowali, że od 1 września zniesiona zostanie jednolita opłata za pobyt malucha w przedszkolu. W jej miejsce ma się pojawić stawka godzinowa. Co to oznacza w praktyce?