Pozostałe

 • Wczesna edukacja dziecka

  Wczesna edukacja dziecka

  Toczą się spory odnośnie tego czy to dobry pomysł aby dziecko już wieku sześciu lat szło do szkoły. Rodzice przyzwyczajeni są do tego, że edukacja przedszkolaka rozpoczyna się gdy podopieczny kończy siedem lat. Czy wczesna edukacja dziecka to dobre rozwiązanie?
 • Nowe opłaty za przedszkola

  Nowe opłaty za przedszkola

  Jak możemy przeczytać w "Rzeczpospolitej", we wrześniu zostały wprowadzone nowe stawki za pobyt dziecka w przedszkolu. Według nich pięć godzin, w trakcie których realizowana jest podstawa programowa nie są objęte opłatą. Jednak za każdą dodatkową godzinę pobytu dziecka w przedszkolu rodzic musi już zapłacić. Od początku września opłaty za przedszkole w całym kraju wzrosły średnio o 70 procent.
 • Sztuka w przedszkolu

  Sztuka w przedszkolu

  Plastyka łącznie z muzyką i literaturą dziecięcą stanowi podstawę wychowania estetycznego w przedszkolu, czyli kierowania rozwojem dziecka w tej dziedzinie. Wychowanie plastyczne w przedszkolu umożliwia dziecku aktywne obcowanie z różnymi rodzajami sztuki plastycznej i rozwija jego własną ekspresję zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami, właściwimy dzieciom w wieku przedszkolnym.
 • Prawa dziecka w przedszkolu

  Prawa dziecka w przedszkolu

  Przedszkole to miejsce, w którym dziecko nabywa wiele umiejętności, rozwija swoje talenty oraz wchodzi w pierwsze relacje interpersonalne z licznymi rówieśnikami. Przedszkole to także instytucja, która wprowadza podopiecznych w świat ich praw. Każdy rodzic che chronić swoje dziecko i zapewnić mu spokojny i harmonijny rozwój dlatego też powinien znać prawa dziecka w przedszkolu.
 • Rewolucja w przedszkolach. Będą karty jak w biurach?

  Rewolucja w przedszkolach. Będą karty jak w biurach?

  Przedszkola szykują się do rewolucji w opłatach. Rodzice będą musieli we wrześniu podpisać deklaracje z informacją, ile godzin dzieci w nich spędzą. W ratuszu myślą o elektronicznych czytnikach dla przedszkoli, żeby łatwiej kontrolować porę odbierania malców.
 • Nowe opłaty za przedszkole w Warszawie

  Nowe opłaty za przedszkole w Warszawie

  W systemie opłat za przedszkola w Warszawie szykuje się prawdziwa rewolucja. Radni ze stolicy zdecydowali, że od 1 września zniesiona zostanie jednolita opłata za pobyt malucha w przedszkolu. W jej miejsce ma się pojawić stawka godzinowa. Co to oznacza w praktyce?