Pozostałe

 • Najciekawsze zabawy ruchowe dla dzieci!

  Najciekawsze zabawy ruchowe dla dzieci!

  Zabawy ruchowe dla dzieci to świetny sposób na wzmocnienie sprawności fizycznej i odporności maluchów. Wyścigi, siłowanki, gra w piłkę – dzieci to kochają. Przeczytaj o 15 najciekawszych zabawach dla dzieci!
 • Wiosenne kolorowanki

  Wiosenne kolorowanki

  Wiosenne kolorowanki to idealny pomysł na kształcącą zabawę dla dzieci. Do wyboru masz kilka wiosennych rysunków od łatwych po trudne, dla młodszych i starszych. Gwarantowna wspaniała zabawa!
 • Rezerwat Dzikich Dzieci 2020- udana realizacja projektu z VI edycji

  Rezerwat Dzikich Dzieci 2020- udana realizacja projektu z VI edycji

  Ponad 1200 najmłodszych mieszkańców Lublina odwiedziło w ubiegłym roku Rezerwat Dzikich Dzieci. Młodzi lublinianie korzystali z możliwości zabawy na placu znajdującym się przy ul. Dolnej Panny Marii już po raz trzeci. W 2020 roku pomysł został zrealizowany w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego!
 • Zaplanuj już dzisiaj rodzinny odpoczynek!

  Zaplanuj już dzisiaj rodzinny odpoczynek!

  Pandemia koronawirusa pokrzyżowała tegoroczne plany zimowego odpoczynku zdecydowanej większości Polaków. Pojawienie się szczepionek pozwala jednak z nadzieją patrzeć na nadchodzące miesiące, dlatego już dziś warto zaplanować letni wypoczynek.
 • Jak zrobić zająca wielkanocnego?

  Jak zrobić zająca wielkanocnego?

  Zajączek wielkanocny jest symbolem świąt. Aby udekorować mieszkanie świątecznymi gadżetami, możesz zrobić go samemu z dzieckiem. Przedstawiamy kilka propozycji do wykonania zajączka wielkanocnego. Przejrzyj nasz poradnik - krok po kroku - jak zrobić z dzieckiem zająca wielkanocnego. 
 • Najciekawsze tradycje na Wielkanocne w czasie pandemii koronawirusa

  Najciekawsze tradycje na Wielkanocne w czasie pandemii koronawirusa

  Z powodu pandemii koronawirusa, to będzie zupełnie inna Wielkanoc.  Z tej okazji przedstawiamy najciekawsze tradycje, obrzędy i zwyczaje wielkanocne prosto ze Śląska, Łodzi, Kaszub, Kujaw i Pomorza. Od  żuru i śledzia na zakończenie postu po pisanki i kraszanki o śmigus bez dyngusa w lany poniedziałek. Wszystko to da się odwzorować w warunkach domowych.
 • Rola edukacji muzycznej w rozwoju przedszkolaków

  Rola edukacji muzycznej w rozwoju przedszkolaków

  Ewelina Śliwa Wiek przedszkolny wydaje się najlepszym czasem na rozpoczęcie regularnej edukacji muzycznej. Mimo że wpływ muzyki na rozwój człowieka jest oczywisty (oraz udowodniony naukowo), kształcenie w tym zakresie bywa w placówkach zaniedbywane i traktowane marginalnie. Dzieci i rodzice zdają się nie dostrzegać wartości, jakie może wnieść do ich życia obcowanie z muzyką, a edukację muzyczną postrzegają jako niezbyt przydatną. A przecież nie ma drugiej dziedziny sztuki, która w tak ogromnym stopniu wpływałaby na rozwój dziecka.
 • Ścieżka sensoryczna dla dziecka - zrób to sam

  Ścieżka sensoryczna dla dziecka - zrób to sam

  Ścieżka sensoryczna to nic innego jak tor przeszkód dla dziecka, która wyraźnie stymuluje zmysł dotyku. Zabawa ta wpływa na rozwijanie wielu umiejętności, więc bardzo często spotyka się z aprobatą wielu rodziców. Poniżej przedstawiamy pomysły na to, w jaki sposób zrobić samodzielnie ścieżkę sensoryczną dla dziecka.
 • Zmiany w bonie turystycznym - więcej dostępnych opcji

  Zmiany w bonie turystycznym - więcej dostępnych opcji

  Bon turystyczny, nazywany przez wielu świadczeniem "500 plus na wakacje", nie był wykorzystywany tak często, jak tego chciano. Okazało się, że dla większości rodzin okazywał się on bezużyteczny. Na szczęście przepisy uległy zmianie i można obejść pewne obostrzenia.
 • Niewykorzystana ulga na dziecko - zwrot pieniędzy

  Niewykorzystana ulga na dziecko - zwrot pieniędzy

  Rozliczenia PIT można składać od dziś (15 lutego). Jak co roku, większość rodzin z pewnością wystąpi o ulgę na dziecko 2021. Jednak rodziny, które mają niskie dochody i nie są w stanie wykorzystać w całość ulgi na dziecko, mogą wystąpić o jej  zwrot w każdej chwili. Jak wystąpić o zwrot pieniędzy z racji niewykorzystanej ulgi na dziecko?