Rekrutacja do przedszkola

 • 5 rzeczy niezbędnych dla przedszkolaka

  5 rzeczy niezbędnych dla przedszkolaka

  Już niedługo chwila ważna dla każdego dziecka, czyli pierwszy dzień w przedszkolu. Więc to ostatni moment aby sprawdzić, czy maluch ma wszystko, co będzie mu potrzebne w nowym środowisku. Warto przekonać się czy mamy pięć podstawowych rzeczy niezbędnych dla przedszkolaka.
 • Ruszają zapisy do przedszkoli!

  Ruszają zapisy do przedszkoli!

  Właśnie ruszają zapisy do przedszkoli w największych miastach! W dzienniku "Rzeczpospolita" możemy przeczytać co zrobić, aby zwiększyć szanse maluchów na przyjęcie do wybranej placówki.
 • Warszawskie przedszkola niepubliczne

  Warszawskie przedszkola niepubliczne

  Rozpoczynamy cykl artykułów, w których będziemy prezentować najciekawsze naszym zdaniem przedszkola w Polsce. Dzisiaj przedstawiamy godne uwagi przedszkola niepubliczne z Warszawy. Wyróżniają się one na tle podobnych placówek oryginalnymi profilami oraz interesującymi programami nauczania dla dzieci.
 • Opłaty za przedszkole w wakacje

  Opłaty za przedszkole w wakacje

  W związku z burzliwą dyskusją na temat opłat za przedszkole w okresie wakacji, na łamach swojej strony internetowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że nie dopuszcza się pobierania pieniędzy od rodziców za zajęcia wakacyjne w punktach przedszkolnych. Zgodnie z obowiązującym prawem zajęcia prowadzone w wakacje są czasem bezpłatnego nauczania i opieki w wymiarze co najmniej pięć godzin.
 • Zabraknie miejsc dla trzylatków w przedszkolu?

  Zabraknie miejsc dla trzylatków w przedszkolu?

  Jak informuje GazetaPrawna.pl jeżeli rodzice nie zdecydują się na posłanie swojego sześcioletniego dziecka do szkoły i zostawią je w przedszkolu, zajmie ono miejsce przeznaczone dla najmłodszych. Czy zatem zatem trzylatki w przedszkolu nie znajdą miejsca?