Wakacje z dziećmi

 • Wyjazd z dzieckiem: co spakować do apteczki?

  Wyjazd z dzieckiem: co spakować do apteczki?

  Planujesz wakacyjny wyjazd z dzieckiem? Warto zawczasu przemyśleć, co spakować do apteczki. Przeziębienie, zatrucie pokarmowe, biegunka mogą przydarzyć nam się w każdym miejscu - również na wycieczce. Dlatego warto być przygotowanym na różne sytuacje, by w nagłych sytuacjach nie musieć szukać najbliższych aptek.
 • Jak zimą zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

  Jak zimą zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

  Zimowe zabawy dzieci wymagają od rodziców szczególnej czujności. Podczas gdy maluchy beztrosko spędzają czas, dorośli martwią się o ich bezpieczeństwo. Co zrobić, by wesoła zabawa nie skończyła się chorobą lub kontuzją?
 • Pięć miejsc gdzie warto zabrać dziecko

  Pięć miejsc gdzie warto zabrać dziecko

  Szukasz pomysłu na weekend z dzieckiem? Zabierz je tam, gdzie czeka wesoła zabawa, dzięki której maluch poszerzy swoje horyzonty. Przedstawiamy pięć wybranych miejsc, gdzie dobrze będą się czuć zarówno dzieci, jak i rodzice.
 • Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji z dzieckiem

  Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji z dzieckiem

  Niezależnie od tego, czy miejscem rodzinnego wypoczynku są morze, jezioro czy góry, dorośli muszą zadbać o bezpieczne wakacje wakacje dzieci. Maluchy powinny wiedzieć, jak należy się zachowywać i co robić, gdy stracą z oczu rodzica. Wiele zależy także od zdrowego rozsądku opiekunów.
 • Zasady plażowania z dzieckiem

  Zasady plażowania z dzieckiem

  Planujecie wakacyjny wyjazd nad morze? Plażowanie na pewno będzie frajdą nie tylko dla małych, ale również dorosłych członków rodziny. Przed wyjściem na plażę warto jednak przypomnieć sobie zasady bezpiecznego wypoczynku na złotym nadmorskim piasku.
 • 5 najciekawszych parków rozrywki dla dzieci

  5 najciekawszych parków rozrywki dla dzieci

  Wakacje to najlepszy czas na zaplanowanie rodzinnej wyprawy. Warto wybrać się w miejsce, które spodoba się zarówno pociechom, jak i rodzicom. Przedstawiamy więc pięć wybranych najciekawszych parków rozrywki dla dzieci, gdzie nawet dorośli będą mogli się beztrosko bawić!
 • Jak ochronić dziecko przed upałem

  Jak ochronić dziecko przed upałem

  Letnie upały są szkodliwe szczególnie dla małych dzieci. Podczas gorących dni grozi im odwodnienie, poparzenie słoneczne a nawet udar! Co robić aby ochronić maluchy przed tymi niebezpieczeństwami?
 • Bezpiecznie nad wodą latem

  Bezpiecznie nad wodą latem

  Jedną z letnich przyjemności jest wypoczynek nad wodą. Dla dorosłych to okazja do relaksu, podczas gdy dzieci beztrosko dokazują. Jednak na wakacjach łatwo też o wypadek, dlatego podpowiadamy co zrobić aby zapewnić maluchom bezpieczeństwo nad wodą.
 • Jak zaplanować zabawy na plaży dla dzieci

  Jak zaplanować zabawy na plaży dla dzieci

  Słońce, morze i leniuchowanie na plaży to dla wielu dorosłych najlepszy sposób na udane wakacje. Jednak maluchy inaczej wyobrażają sobie wypoczynek! Podpowiadamy więc jak zaplanować zabawy na plaży dla dzieci, aby nawet najmłodsi plażowicze byli zadowoleni z urlopu.
 • Wakacje z dziećmi na kempingu

  Wakacje z dziećmi na kempingu

  Wakacje z dziećmi na kempingu to dobry pomysł? Czy raczej powinniśmy zmienić coroczne plany w związku z pojawieniem się nowego członka rodziny? Okazuje się, że wakacje z dzieckiem w przyczepie kempingowej mogą być świetną przygodą zarówno dla malucha, jak i rodziców, jednak do wyjazdu warto się wcześniej dobrze przygotować.
 • brak_foto

  Przedszkole w wakacje - czy posyłać dziecko?

  Witam, mój synek chodzi do przedszkola, które ma wakacyjny dyżur. Właśnie zaczęły się zapisy na lato i zastanawiam się, czy warto zapisać też moje dziecko? Czy takie wakacyjne zajęcia mają jakieś walory edukacyjne, czy to po prostu taka "przechowalnia" dzieci. Co prawda to tylko 2 tygodnie, ale w tym czasie będę w domu i mogłabym się nim zająć - z drugiej strony nie chcę, żeby coś umknęło mojemu dziecku. Proszę o podpowiedź jak wyglądają takie dyżury i czy warto zapisywać dziecko?