Wakacje z dziećmi

 • Jak ochronić dziecko przed upałem

  Jak ochronić dziecko przed upałem

  Letnie upały są szkodliwe szczególnie dla małych dzieci. Podczas gorących dni grozi im odwodnienie, poparzenie słoneczne a nawet udar! Co robić aby ochronić maluchy przed tymi niebezpieczeństwami?
 • Bezpiecznie nad wodą latem

  Bezpiecznie nad wodą latem

  Jedną z letnich przyjemności jest wypoczynek nad wodą. Dla dorosłych to okazja do relaksu, podczas gdy dzieci beztrosko dokazują. Jednak na wakacjach łatwo też o wypadek, dlatego podpowiadamy co zrobić aby zapewnić maluchom bezpieczeństwo nad wodą.
 • Jak zaplanować zabawy na plaży dla dzieci

  Jak zaplanować zabawy na plaży dla dzieci

  Słońce, morze i leniuchowanie na plaży to dla wielu dorosłych najlepszy sposób na udane wakacje. Jednak maluchy inaczej wyobrażają sobie wypoczynek! Podpowiadamy więc jak zaplanować zabawy na plaży dla dzieci, aby nawet najmłodsi plażowicze byli zadowoleni z urlopu.
 • Wakacje z dziećmi na kempingu

  Wakacje z dziećmi na kempingu

  Wakacje z dziećmi na kempingu to dobry pomysł? Czy raczej powinniśmy zmienić coroczne plany w związku z pojawieniem się nowego członka rodziny? Okazuje się, że wakacje z dzieckiem w przyczepie kempingowej mogą być świetną przygodą zarówno dla malucha, jak i rodziców, jednak do wyjazdu warto się wcześniej dobrze przygotować.
 • brak_foto

  Przedszkole w wakacje - czy posyłać dziecko?

  Witam, mój synek chodzi do przedszkola, które ma wakacyjny dyżur. Właśnie zaczęły się zapisy na lato i zastanawiam się, czy warto zapisać też moje dziecko? Czy takie wakacyjne zajęcia mają jakieś walory edukacyjne, czy to po prostu taka "przechowalnia" dzieci. Co prawda to tylko 2 tygodnie, ale w tym czasie będę w domu i mogłabym się nim zająć - z drugiej strony nie chcę, żeby coś umknęło mojemu dziecku. Proszę o podpowiedź jak wyglądają takie dyżury i czy warto zapisywać dziecko?
 • Wakacje nad morzem z dzieckiem

  Wakacje nad morzem z dzieckiem

  Rodzinne wakacje są najpopularniejszą formą spędzania letniego urlopu. Wczasy nad morzem z dzieckiem to świetny pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu, a zabawa w wodzie to nie lada frajda dla każdego malucha!
 • Wakacje z dzieckiem w Polsce

  Wakacje z dzieckiem w Polsce

  Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami i część z nas już teraz planuje letni urlop. Wczasy rodzinne cieszą się coraz większą popularnością w szczególności dlatego, że wiele ośrodków przygotowuje specjalną ofertę dla najmłodszych. Nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę aby spędzić cudowne wakacje z dzieckiem. W Polsce jest wiele ciekawych miejsc gdzie można zorganizować wypoczynek, który zadowoli zarówno rodziców jak i najmłodszych urlopowiczów.
 • Wakacje z dzieckiem nad jeziorem

  Wakacje z dzieckiem nad jeziorem

  Latem nie ma większej frajdy dla malucha niż pluskanie się w wodzie i robienie zamków z piasku na wielkiej plaży. Wakacje z dzieckiem nad jeziorem to rewelacyjny pomysł na urlop, jednak należy pamiętać o kilku zasadach.
 • Podróż z dzieckiem samochodem

  Podróż z dzieckiem samochodem

  Podróż z dzieckiem to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica, tym bardziej jeśli czeka dłuższa trasa. Planując wakacje z dzieckiem, czy nawet weekendowy wyjazd samochodem, należy się do niego starannie przygotować. Podpowiemy jak zaplanować podróż z dzieckiem, aby nie stała się udręką zarówno dla opiekunów, jak i samego malucha.
 • Podróż z dzieckiem pociągiem w Strefie Małego Podróżnika

  Podróż z dzieckiem pociągiem w Strefie Małego Podróżnika

  Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy narzekają na podróżowanie z dzieckiem pociągiem! Od początku września osoby jadące z maluchami z Warszawy do Zakopanego mogą korzystać z wagonu, w którym znajduje się bawialnia dla dzieci. Dzięki temu długa podróż minie najmłodszym w mgnieniu oka.
 • Bezpieczne opalanie dla dzieci

  Bezpieczne opalanie dla dzieci

  Wakacje to czas kiedy nasze pociechy są najbardziej narażone na szkodliwe działanie promieni UV. Dermatolodzy ostrzegają, że nadmierna ekspozycja maluchów na słońce nie jest dobra dla ich zdrowia. Warto więc wiedzieć jak powinno wyglądać bezpieczne opalanie dla dzieci.
 • Przedszkola na wakacje w Krakowie

  Przedszkola na wakacje w Krakowie

  W czasie trwania tegorocznych wakacji na dzieci będą czekać aż 54 przedszkola w Krakowie. Jeśli chcesz zapewnić opiekę dziecku w lipcu i sierpniu nie zwlekaj i jak najszybciej zapisz malucha do dyżurnego przedszkola.
 • brak_foto

  Podróż z dzieckiem

  Witam. Wybieramy się z całą rodziną na weekend majowy na Mazury. Mieszkamy na południu Polski więc czeka nas długa podróż z dzieckiem. Nasz synek jest bardzo kreatywnym dzieckiem, ciągle zadaje jakieś pytania i buzia mu się nie zamyka. Zastanawiam się jak urozmaicić podróż z dzieckiem, aby ono się nie nudziło, a my moglibyśmy trochę odpocząć. Książeczki do czytania i kolorowania nie wchodzą w grę, bo synek ma delikatną chorobę lokomocyjną i nie może czytać w podróży. Chciałabym, żeby podczas długiej jazdy samochodem mój maluch nie nudził się i żeby była to dla niego przyjemność. Bardzo proszę o pomoc.