Wiadomości

 • Czytanie - kluczowa umiejętność w życiu malucha

  Czytanie - kluczowa umiejętność w życiu malucha

  Czytanie to umiejętność odgrywająca kluczową rolę w edukacji dziecka. Jest to nie tylko sposób na poznanie świata i zdobywanie wiedzy, ale także na rozwijanie pasji i wejścia do fascynującego świata literatury. Ale jak sprawić, aby nasza pociecha chętnie sięgała po książki?
 • Super Dyrektorzy poszukiwani!

  Super Dyrektorzy poszukiwani!

  „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej” oraz „Wczesna Edukacja. Poradnik Dyrektora Przedszkola” (dawniej „Przed Szkołą”) mają zaszczyt ogłosić V edycję Ogólnopolskiego Konkursu Super Dyrektor. Kandydatów można zgłaszać do 16 lipca 2018 r.
 • Poradnik: Jak spędzić udane wakacje z maluchem?

  Poradnik: Jak spędzić udane wakacje z maluchem?

  Wakacje z dzieckiem będą wyglądały nieco inaczej niż we dwoje, ale to wcale nie oznacza, że muszą być mniej udane. Należy tylko pamiętać o kilku zasadach - zaplanowaniu konkretnego terminu wyjazdu, spakowaniu ubrań na ciepłe i chłodne dni, a także ulubionych zabawek malucha. Tylko gdzie jechać na rodzinny urlop, aby rzeczywiście udało się wypocząć?
 • W jaki sposób potwierdzić zespół nadpobudliwości psychoruchowej u dziecka?

  W jaki sposób potwierdzić zespół nadpobudliwości psychoruchowej u dziecka?

  Niektórzy kwestionują istnienie ADHD u dzieci, argumentując że objawy, które mu towarzyszą są skutkiem złego wychowania. Eksperci wskazują natomiast konkretne przyczyny tego zaburzenia, a także uczulają rodziców na konieczność otoczenia malucha specjalistyczną opieką, dzięki której funkcjonowanie dziecka z nadpobudliwością staje się o wiele łatwiejsze. 
 • Targi Mama Tata Dziecko 2018 w Koszalinie

  Targi Mama Tata Dziecko 2018 w Koszalinie

  Targi Mama Tata Dziecko Koszalin 2018 to wydarzenie targowe skierowane do rodziców i ich dzieci. W jednym miejscu skupimy firmy i instytucje, które kierują swoją ofertę do rodzin, a także do przyszłych rodziców, matek i ojców oraz ich pociech.
 • Targi Fashion For Kids - branża tekstyliów dziecięcych w Kielcach

  Targi Fashion For Kids - branża tekstyliów dziecięcych w Kielcach

  Od ośmiu lat, w Targach Kielce organizowane są Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME. Sukces tej imprezy zainspirował jej twórców do podjęcia kolejnego wyzwania. Tym razem będą to targi skoncentrowane na modzie dziecięcej. Pierwsza edycja wystawy odbędzie się od 28 do 29 czerwca 2018 .