Wiadomości

 • Co robić, gdy dziecko boi się dentysty?

  Co robić, gdy dziecko boi się dentysty?

  Wizyta u dentysty u wielu osób, zarówno u dzieci jak i dorosłych,  połączona jest z odczuwaniem strachu. Ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać dziecko zarówno z dentystą jak i gabinetem stomatologicznym. Sprawdź, o co należy zadbać zanim wybierzesz się z dzieckiem na wizytę u stomatologa.
 • 800 zł na dziecko - program Aktywna Mama, Aktywny Tata

  800 zł na dziecko - program Aktywna Mama, Aktywny Tata

  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu ogłosił  kolejną edycję programu "Aktywna Mama, Aktywny Tata". Wsparcie finansowe trafi do młodych rodziców. W ramach programu rodzice dostawać będą 800 złotych miesięcznie przez rok w formie bonów na pokrycie kosztów żłobka lub wynagrodzenie dla niani.
 • Jak radzić sobie z drugim ząbkowaniem?

  Jak radzić sobie z drugim ząbkowaniem?

  Choć drugie ząbkowanie nie zawsze jest tak uciążliwe jak te, które dzieci przechodzą w okresie niemowlęcym, to może być dla dziecka naprawdę nieprzyjemne. Sprawdź, co zrobić, by ułatwić dziecku codzienne funkcjonowanie w czasie kolejnego ząbkowania.
 • Grupy mieszane wiekowo w przedszkolu

  Grupy mieszane wiekowo w przedszkolu

  Karolina Borkiewicz Większość polskich placówek wychowania przedszkolnego od lat praktykuje system dobierania dzieci do grup ze względu na rocznik urodzenia. To dobrze znany system – większość z nas właśnie w takim się uczyła. Powszechnie przyjmuje się, że trzylatki rozpoczynające edukację przedszkolną trafiają do jednej grupy i wspólnie wędrują po szczeblach edukacji. Jednak w ciągu ostatnich lat, za sprawą zmian w systemie oświaty, coraz częstsze staje się zjawisko mieszanych grup wiekowych.
 • RUSZA AKCJA EDUKACYJNA CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA!

  RUSZA AKCJA EDUKACYJNA CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA!

  Więcej niż 6 godzin dziennie - tyle czasu według amerykańskich badań1 spędza przed ekranem komputera lub smartfona znacząca część dzieci podczas pandemii COVID-19. To ogromny wzrost  w stosunku do okresu sprzed pandemii, który niepokoi aż 85% procent rodziców. Jak przeciwdziałać? Startuje bezpłatna akcja edukacyjna „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”, skierowana do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej, a także rodziców i nauczycieli. Minimum 50 000 domów zyska młodego czytelnika otrzymując darmowe egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet gadżetów i materiałów czytelniczych! Zapisy już otwarte!
 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - lipiec 2020

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - lipiec 2020

  AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach i formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, a także proste kolorowanki dla maluchów, barwne wydzieranki czy książeczki ze zmywalnym pisakiem świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.
 • Jak rozpoznać, że dziecko ma ADHD?

  Jak rozpoznać, że dziecko ma ADHD?

  Nadpobudliwe dzieci bardzo często postrzegane są przez innych jako niegrzeczne, a nawet niewychowane. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że ma do czynienia z dzieckiem z ADHD. Wychowanie nie jest proste, ale warto wprowadzić dodatkowe zasady, które pomogą dziecku poradzić sobie w dorosłym życiu.
 • 300 plus - rusza nabór wniosków!

  300 plus - rusza nabór wniosków!

  300+ na wyprawkę dla dziecka to kolejny po 500+  czołowy program Prawa i Sprawiedliwości, który wspiera rodziny z dziećmi. Sprawdź, kiedy rusza nabór wniosków i komu przysługuje pomoc finansowa.
 • Hulajnoga jako wsparcie rozwoju dziecka!

  Hulajnoga jako wsparcie rozwoju dziecka!

  Jazda na hulajnodze, za sprawą wprowadzenie elektrycznych sprzętów do jazdy, staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że za tą może trochę niebezpieczną zabawą, kryje się wsparcie rozwoju ruchowego dziecka. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z jazdy na hulajnodze.
 • Czytajcie, uruchomcie swoją wyobraźnię.

  Czytajcie, uruchomcie swoją wyobraźnię.

  “Czytajcie, uruchomcie swoją wyobraźnię. Ona tworzy piękniejsze obrazy, piękniejszy świat, niż to co Was otacza!” - apelował  w ubiegłym roku Jerzy Trela do uczestników Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki.
 • Bon 500+ dla kogo?

  Bon 500+ dla kogo?

  Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że bon turystyczny będzie emitowany jak 500+. To będzie 500 zł, które trafi do polskich rodzin na każde dziecko, które będzie można wykorzystać na potrzeby wypoczynku turystycznego - na wyjazdy, kolonie, wczasy i wszystko, co jest z tym związane.
 • Pomysły na prezent na Dzień Taty

  Pomysły na prezent na Dzień Taty

  W zależności od budżetu na prezent, przedszkolaki mogą poszaleć z podarunkiem, którym podziękują swoim tatusiom za trud włożony w opiekę i wychowanie i wyrażą swoją wdzięczność. Przygotowaliśmy specjalne zestawienie z pomysłami na prezent z okazji Dnia Taty. Przeczytaj i wybierz coś, co najbardziej przypadnie do gustu twojemu tacie!
 • Tolerancja u dziecka na wagę złota

  Tolerancja u dziecka na wagę złota

  Lekcje tolerancji to bardzo cenne lekcje. Jeśli chcesz wychować dziecko na inteligentne i otwarte na świat i ludzi - nie warto czekać z nimi długo. Już od najmłodszych lat powinieneś wpajać dziecku, jak ważna jest tolerancja. Dzieci mają do czynienia z innością cały czas. Z czasem, gdy same potrzebują, a nie dostają czyjejś akceptacji – stają się nieśmiałe i zamknięte w sobie. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w jaki sposób przeprowadzić wartościowe lekcje tolerancji i uchronić je od przykrych sytuacji.