Wiadomości

 • Jak nauczyć dziecko akceptować swoj wygląd?

  Jak nauczyć dziecko akceptować swoj wygląd?

  Współczesny wizerunek kreowany w mediach zniekształca nasz obraz własnego ciała. Bardzo silnie oddziaływuje on na to, jak rozumiemy ideały atrakcyjności i jakich cech fizycznych najbardziej pożądamy. Oczywiście, media nie są jedynym czynnikiem kształtującym wizerunek swojego ciała. Co ciekawe, już doświadczenia małego dziecka mają wpływ na jego późniejsze postrzegania siebie - również na to, czy będzie akceptować swój wygląd lub czy będzie mieć zaburzenia odżywiania.
 • Przemoc wobec dzieci - polskie realia

  Przemoc wobec dzieci - polskie realia

  Według badań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w polskim społeczeństwie maleje przyzwolenie na stosowanie kar fizycznych wobec dzieci. Mimo tego klaps jest ciągle metodą wychowawczą używaną w wielu rodzinach. Co więcej, powszechne jest stosowanie przemocy emocjonalnej i psychicznej. Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci ma na celu tworzenie kultury prewencji nadużyciom i agresji wobec dzieci oraz edukowaniu na temat skutków stosowania tego typu metod wychowawczych. Powstał z inicjatywy Fundacji Światowy Szczyt Kobiet w 2001 r.
 • Zabawki Roku 2018 roku wybrane!

  Zabawki Roku 2018 roku wybrane!

  W te Święta dzieci będą mogły miksować muzykę z Konsolą małego DJa iDance . Przenieść w urzekające krajobrazy Japonii z grą planszową Tokaido . I pożegnać wszystkie smutki, karmiąc nimi Smutkozjadki . To tylko kilka spośród Zabawek Roku 2018! Znamy wyniki najważniejszego konkursu w branży dziecięcej. Jurorzy przyznali też tytuły w Konkursie Nagroda Rodziców m.in.: serii zabezpieczeń domowych REER, ocieplanym kombinezonom z serii DUCKSDAY, łóżeczku Slim Cot Bed, czy wózkowi THULE Sleek.
 • Status społeczny nauczycieli - wyniki badań

  Status społeczny nauczycieli - wyniki badań

  Fundacja Varkey przedstawiło wyniki międzynarodowego badania dotyczącego postrzegania statusu społecznego nauczyciela w różnych państwach. Pierwsze takie badanie ( Global Teacher Status Index ) odbyło się 5 lat temu. Sunny Varkey, założyciel fundacji, mówi, że badacze byli zatrwożeni tym, jak źle oceniana jest praca nauczyciela. Nie okazuje się im szacunku, mimo że mają tak ogromny wpływ na kształtowanie młodych ludzi.
 • Konkurs: „Gra - Moja Wielka Przygoda”

  Konkurs: „Gra - Moja Wielka Przygoda”

  Targi GRA I ZABAWA to niezwykłe wydarzenie, odbywające się cyklicznie w Gdańsku. Najbliższe targi będą w dniach 24-25.11.2018 w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11. W czasie tego wydarzenia można zapoznać się z nowościami rynkowymi, wziąć udział w warsztatach, spotkaniach autorskich, turniejach gier planszowych oraz konkursach! Teraz również Ty możesz wziąć udział w tym wydarzeniu! Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie - do wygrania 5 podwójnych wejściówek na Targi GRA I ZABAWA !
 • Zachwyt i zaskoczenie... czyli nasze wrażenia z X edycji Zabawki Roku!

  Zachwyt i zaskoczenie... czyli nasze wrażenia z X edycji Zabawki Roku!

  Mnóstwo atrakcji dla dzieci, nowości wśród zabawek i profesjonalne przygotowanie imprezy - tak chyba najkrócej można opisać X finał Konkursu Zabawka Roku . Jurorzy wybierali najbardziej pomysłowe zabawki oraz przedmioty do opieki i pielęgnacji dzieci, a przedstawiciele ekipy Przedszkola.edu.pl przeprowadzali własne testy nad prezentowanymi akcesoriami!
 • Domowe sposoby na katar u dziecka

  Domowe sposoby na katar u dziecka

  Katar u dzieci to szczególnie uciążliwa dolegliwość. Niektórzy rodzice uważają, że zakatarzone maluchy nie powinny przychodzić do przedszkola, inni - traktują go jako naturalne zjawisko pojawiające się na jesień. Kiedy faktycznie powinniśmy zostawić dziecko w domu i jakie są domowe sposoby na radzenie sobie w katarem?
 • Kształcenie poczucia estetyki u dziecka

  Kształcenie poczucia estetyki u dziecka

  Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje - a jednak dziś to zrobimy. Już u kilkumiesięcznych dzieci można kształtować poczucie estetyki i piękna - czy jednak warto? Na co wpływa wychowanie estetyczne i jak się do niego zabrać?
 • Przed nami cuda i widy, czyli Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie

  Przed nami cuda i widy, czyli Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie

  Kraków, jedyne polskie Miasto Literatury UNESCO, to centrum literackiego życia festiwalowego. Za nami jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Conrada goszczącego wiele ważnych nazwisk światowej sceny literackiej. Przed nami kolejne atrakcje, tym razem skierowane do młodszego grona czytelników. 20 listopada rozpoczyna się Festiwal Literatury dla Dzieci!
 • Jak zadbać o wizerunek przedszkola?

  Jak zadbać o wizerunek przedszkola?

  PR to nic innego jak tworzenie i utrzymywanie stosunków (komunikacji) z otoczeniem. Duże firmy wykorzystują strategie PR-owe w celu wzmocnienia swojego wizerunku, poprawienia relacji z otoczeniem oraz planowania odpowiednich reakcji na sytuacje kryzysowe. Bardzo wiele z elementów tych strategii wykorzystuje szybkość i powszechny dostęp do Internetu: maile, newslettery, social media, reklamy na stronach, itd. Czy więc przedszkola też powinny zadbać o swój wizerunek w Internecie? Wydawać by się mogło, że nie ma takiej potrzeby. Warto jednak się zastanowić: czy jeśli wszystkie przedszkola oferują tą samą usługę, to na podstawie czego rodzice wybiorą właśnie Twoje?
 • Aż dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych w Poznaniu

  Aż dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych w Poznaniu

  W weekend 17 oraz 18 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich kilka tysięcy psów z ponad 260 ras zawalczy o tytuły najlepszych przedstawicieli swojej kategorii. Dodatkowo na odwiedzających będą czekały liczne stoiska, na których będzie można zakupić akcesoria, karmę oraz zabawki.
 • Rozwój seksualny dziecka w wieku przedszkolnym

  Rozwój seksualny dziecka w wieku przedszkolnym

  Małe dzieci, jeszcze przed osiągnięciem dojrzałości płciowej, są również istotami seksualnymi. Jednak ich seksualność nie jest tożsama z seksualnością dorosłych - maluch dąży do przyjemności lub działa w celu zapewnienia potrzeby przywiązania i przynależności. Pierwsze kilkanaście lat rozwoju są fundamentem dla seksualności w życiu dorosłym, dlatego tak ważna jest postawa rodziców i opiekunów wobec poszczególnych zachowań przedszkolaka.
 • Kraków Przyjazny Alergikom - czy rośliny szkodzą?

  Kraków Przyjazny Alergikom - czy rośliny szkodzą?

  Długotrwałe przebywanie wśród mocno uczulających roślin może nasilać objawy u alergicznych dzieci, a nawet je powodować. Zwłaszcza jeśli wokoło szkoły lub przedszkola rośnie las brzóz, emitujących ogromne ilości pyłków w bezpośrednim sąsiedztwie.