Wiadomości

 • Boże Narodzenie 2020 - jak będzie wyglądać?

  Boże Narodzenie 2020 - jak będzie wyglądać?

  Niezależnie od wieku, wszyscy wyczekujemy pierwszej gwiazdki z niecierpliwością. Choć do Świąt Bożego Narodzenia pozostał niecały miesiąc – z każdym dniem rodzi się coraz więcej pytań. Na wiele z nich starał się odpowiedzieć minister zdrowia Adam Niedzielski. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak będzie wyglądać Boże Narodzenie 2020.
 • Zasiłek opiekuńczy w dobie pandemii - najnowsze zasady

  Zasiłek opiekuńczy w dobie pandemii - najnowsze zasady

  Z każdym tygodniem pojawiają się kolejne pogłoski, plotki, zmiany. Warto być na bieżąco szczególnie jeśli chodzi o zasiłek opiekuńczy. Ministerstwo podało nową interpretację w sprawie przyznawania świadczenia. Przeczytaj, by dowiedzieć się, komu należy się zasiłek opiekuńczy w czasie pandemii koronawirusa.
 • Ferie 2021 - jak będą wyglądać?

  Ferie 2021 - jak będą wyglądać?

  Pandemia koronawirusa komplikuje plany wielu z nas. W tym roku zdecydowanie warto zrezygnować z wyjazdów, ograniczyć kontakt z innymi osobami i zadbać  o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Nie jest to łatwe, szczególnie dla dzieci, które uwielbiają zimowe szaleństwa. Aby ograniczyć transmisję wirusa, zdecydowano się na zmianę zasad tegorocznych ferii zimowych. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w jakie dni przypadają ferie zimowe 2021.
 • Pomysły na ozdoby świąteczne dla przedszkolaków

  Pomysły na ozdoby świąteczne dla przedszkolaków

  Święta Bożego Narodzenia wiążą się dla wielu z nas z długimi przygotowaniami. Zarówno dorośli, jak i dzieci, lubią ze sporym wyprzedzeniem poczuć klimat nadchodzących świąt. Warto więc zadbać o to, by udekorować swój dom. Nie musisz wydawać na to kroci. Wystarczy, że razem z dzieckiem przysiądziecie na moment i własnoręcznie wykonacie piękne ozdoby. Zachęcamy do zapoznania się z listą najciekawszych pomysłów na dekoracje świąteczne.
 • Pomysły na kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi

  Pomysły na kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi

  Choć zwyczaj wysyłania kartek świątecznych powoli zanika, to tym bardziej powinniśmy zaskakiwać się nazwajem! Dawniej, nieodłączny element świątecznych przygotowań, zaś obecnie coś, co wprawia nas w osłupienie.  Miło jest jednak w obecnych czasach dostać świąteczną kartkę. Poniżej przedstawiamy proste pomysły na kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi.
 • Najlepsze świąteczne filmy animowane dla dzieci

  Najlepsze świąteczne filmy animowane dla dzieci

  Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Mamy nadzieję, że magię świąt poczujemy również w tym trudnym dla nas roku. Warto więc już teraz zadbać o to, by wczuć się w świąteczny klimat. Można zrobić to między innymi poprzez seanse świątecznych filmów animowanych dla dzieci. To również doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych świątecznych filmów animowanych.
 • Najlepsze zabawy andrzejkowe dla dzieci

  Najlepsze zabawy andrzejkowe dla dzieci

  Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada. Jest to jednocześnie wigilia imienin Andrzeja. Dawniej był to świetny pretekst do spotkań z przyjaciółmi,  ale też wyczekiwany przez panie czas, kiedy to królowały miłosne wróżby. Dziś, choć ten zwyczaj powoli zanika, to warto przygotować zabawy andrzejkowe dla dzieci, by poznały ten wymierający już zwyczaj, ale też świetnie się bawiły!
 • Ważne funkcje zabawek!

  Ważne funkcje zabawek!

  Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne w rozwoju dziecka są zabawki, które nasza pociecha codziennie się bawi. Odpowiednie zabawki rozwijają nasze dziecko.
 • Konkurs: Poleć i wygraj wakacje!

  Konkurs: Poleć i wygraj wakacje!

  Mamy dla Was fantastyczną informację: Portal Rodzinny BabyGo wraz z kilkoma cudownymi miejscami organizuje konkurs, w którym możecie wygrać rodzinne wakacje w 2021 roku.
 • Zostań w domu i uratuj Gwiazdkę!

  Zostań w domu i uratuj Gwiazdkę!

  Zaczynamy Akademię Elfów Świętego Mikołaja. Święty Mikołaj wraz ze swoimi reniferami, elfami i pomocnikami utknął na biegunie północnym – niestety koronawirus nie oszczędził jego ekipy. Ze względu na to, że przygotowania do Gwiazdki będą w części zdalne, może zabraknąć energii świątecznej, która napędza sanie. Dzieci z całego świata, w tym z Polski, stanęły przed nie lada wyzwaniem – muszą uratować święta i sanie Mikołaja! Czy sobie poradzą? I w jaki sposób zrobić to z domu? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas Akademii Elfów Świętego Mikołaja, czyli specjalnej, bezpłatnej gry świątecznej dla dzieci. Zapisy ruszają już 20 listopada o godz. 10:00 na www.zwalcznude.pl.