Wiadomości

 • Targi Mamaville WARSZAWA VOL. 17

  Targi Mamaville WARSZAWA VOL. 17

  31 marca 2019 EXPO XXI WARSZAWA Prądzyńskiego 12/14   Mamaville to największe wydarzenie w Warszawie skierowane do kobiet w ciąży, wszystkich mam, rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką parentingową.
 • Targi Mamaville - edycja wiosna 2019

  Targi Mamaville - edycja wiosna 2019

  Targi Mamaville to nowoczesna idea łączenia zakupów z przyjemnym spędzaniem czasu oraz edukacją dla całej rodziny. Skierowane są do kobiet w ciąży, wszystkich mam, rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką parentingową. W jednym miejscu  zbieramy oryginalnych polskich projektantów, marki i firmy związane z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa.
 • Dzieci, koty i kawa? 7 kocich kawiarni w Polsce

  Dzieci, koty i kawa? 7 kocich kawiarni w Polsce

  Kocie kawiarnie stają się w Polsce coraz bardziej popularne. To miejsca, gdzie można wypić kawę, zrelaksować się, spotkać ze znajomymi - oczywiście w towarzystwie kotów. Marzą ci się: niedzielne popołudnie, dzieci, koty i kawa? Pamiętaj, że niektóre kocie kawiarnie mają ograniczenia wiekowe. Przedstawiamy listę 7 kocich kawiarni w Polsce z informacjami, czy można wybrać się do nich z dzieckiem.
 • 4 zachowania hamujące naukę samodzielności u dziecka

  4 zachowania hamujące naukę samodzielności u dziecka

  Samodzielność rozwija się u dziecka w okresie poniemowlęcym i przedszkolnym w trakcie nabywania kolejnych umiejętności. Maluch uczy się samemu jeść, ubierać, korzystać z toalety, itp. Jednak samodzielność, rozumiana jako zaradność i niezależność, jest cechą, której rozwój warto u dziecka wspierać. Czego się wystrzegać? Jakie zachowania hamują naukę samodzielności u dziecka?
 • 6 zabaw na motorykę małą (ćwiczenia manualne dla przedszkolaka)

  6 zabaw na motorykę małą (ćwiczenia manualne dla przedszkolaka)

  Motorykę małą, czyli sprawność ruchowa dłoni i palców, ćwiczymy w wielu czynnościach codziennych od małego. Warto jednak rozwijać ją również w zabawach sterowanych. Dzięki ćwiczeniom manualnym, dzieci wyrabiają sobie kontrolę nad własnym ciałem oraz nabierają precyzji ruchów. Zabawy na motorykę małą pomagają w rozwoju innych umiejętności: samoobsługowych, pisaniu, rysowaniu, wycinaniu. Oto 6 propozycji zabaw na motorykę małą dla przedszkolaka!
 • Gra na wyobraźnię - kalambury

  Gra na wyobraźnię - kalambury

  Kalambury to świetna propozycja dla całej rodziny. Gra nie tylko rozwija wyobraźnię, ale też pomaga zaangażować większą grupę osób do wspólnej zabawy. W prosty sposób przygotujecie ją sami - w wersji z hasłami zapisanymi na kartkach albo nawet bez żadnych gadżetów (hasła przekazywane ustnie). Możecie też wypróbować propozycję od Wydawnictwa Kangur : Kalambury dla dzieci są odpowiednie nawet dla maluchów, które jeszcze nie umieją czytać!