Wiadomości

 • Seplenienie u dziecka

  Seplenienie u dziecka

  Seplenienie, nazywane sygmatyzmem, jest jedną z najczęściej występujących wad wymowy u dzieci.Problem dotyczy niektórych głosek: s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż ś, ź, ć, dź. Przyczyny nieprawidłowości są bardzo różne, a kłopoty z wymową mogą mieć podłoże tak anatomiczne, jak i psychiczne. Jakie są rodzaje seplenienia?
 • Autyzm u dzieci

  Autyzm u dzieci

  Autyzm jest zaburzeniem rozwoju mózgu, charakteryzującym się upośledzeniem relacji społecznych. Autyzm jest trwały, ale wczesne rozpoznanie, dobrze postawiona diagnoza i niezbędna terapia mogą zapewnić dziecku autystycznemu dobre warunki rozwoju.
 • Nauczyciel wspomagający w przedszkolu

  Nauczyciel wspomagający w przedszkolu

  W przedszkolach możemy spotkać się z nauczycielem wspomagającym, mimo że często nie wiemy, czym taka osoba się zajmuje. Nauczyciel wspomagający to wykwalifikowana osoba, której głównym celem jest wsparcie dziecka niepełnosprawnego. Najczęściej ściśle współpracuje z nauczycielem ogólnym, który prowadzi zajęcia w danej klasie. 
 • Przedszkole ekologiczne

  Przedszkole ekologiczne

  Jednym z profili w przedszkolach prywatnych jest edukacja ekologiczna. Celem edukacji ekologicznej jest codzienne wdrażanie postaw proekologicznych.
 • Zarobki nauczycieli w 2021 r.

  Zarobki nauczycieli w 2021 r.

      Zarobki nauczycieli – ile wyniosą w 2021 roku? Jak liczyć wynagrodzenie nauczyciela, od czego zależy? Gdzie nauczyciele zarabiają najwięcej?
 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - kwiecień 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - kwiecień 2021

  Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych. Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.
 • Widzę - reaguję - zmieniam

  Widzę - reaguję - zmieniam

  „To zwierzęta”, „ciemnogród”, „troglodyci”, „dzicz” – takie właśnie określenia słyszą między innymi osoby z niepełnosprawnościami, nieheteronormatywne czy mniejszości etniczne mieszkające w Polsce. Mowa nienawiści – bo tylko tak można nazwać takie określenia – rzutuje nie tylko na osoby, które ją słyszą, ale także na całą wspólnotę, jakim jest nasze społeczeństwo.
 • Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?

  Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?

  Jeśli jesteś rodzicem, który planuje zabrać swoją pociechę na rowerowe wycieczki – świetnie trafiłeś! Okazuje się, że wybór fotelika rowerowego dla dziecka wcale nie jest prosty. Na rynku jest wiele różnych modeli, które oferują wiele rozwiązań. Najważniejsze jest jednak, by fotelik był wygodny i bezpieczny. Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?
 • Ulga prorodzinna 2021. Kończy się czas!

  Ulga prorodzinna 2021. Kończy się czas!

  Od 15 lutego można złożyć w Urzędzie Skarbowym rozliczenia podatkowe. Wiele osób już dokonało formalności, a spóźnialskim przypominamy, że za kilka dni minie czas na składanie dokumentów. Ulga prorodzinna pozwala odzyskać sporo pieniędzy. Do kiedy można odliczyć ulgę prorodzinną?
 • Zasiłek rodziny 2021. Jak złożyć wniosek online?

  Zasiłek rodziny 2021. Jak złożyć wniosek online?

  Zasiłek rodzinny 2021 to comiesięczne świadczenie, które wspiera domowy budżety. Jednak aby je otrzymać, należy spełnić kilka warunków. Najistotniejszym jest jednak wysokość dochodu w przeliczeniu na członka rodziny.
 • Ocena pracy nauczyciela przedszkola

  Ocena pracy nauczyciela przedszkola

  Dla dyrektorów ocena pracy nauczyciela to chleb powszedni, z drugiej strony sposób i zasady dokonywania oceny w ostatnich latach zmieniały się kilkukrotnie. Dlatego  w artykule przedstawimy przepisy i zasady obowiązujące obecnie.
 • Alergia u dziecka

  Alergia u dziecka

  W ciągu ostatnich kilku lat gwałtownie wzrasta liczba zachorowań na alergie, zwłaszcza wśród dzieci. Alergie mogą mieć różną postać. U dzieci w wieku przedszkolnym najczęściej zauważa się alergią wziewną. Coraz częstsze są jednak alergie pokarmowe.  Dla placówki, dziecko z alergią pokarmową może stanowić pewne wyzwanie. Jak rozmawiać z rodzicami? Jak rozwiązać problem specjalnej diety? Co z podawaniem leków?