Wiadomości

 • Jak oduczyć dziecko picia słodkich napojów?

  Jak oduczyć dziecko picia słodkich napojów?

  Wiele dzieci zmaga się z problemem nadmiernego picia słodkich napojów. W XXI-wieku bardzo często mówi się, że wiele dzieci jest wręcz uzależnionych od cukru. Z tego powodu, warto jak najwcześniej wziąć się za naukę picia wody! Przeczytaj, jakie  przygotowaliśmy sposoby na oduczenie picia przez twoje dziecko słodkich napojów.
 • Bon turystyczny 500+ na dziecko!

  Bon turystyczny 500+ na dziecko!

  Początkowe plany wprowadzenia bonu 1000+ na wakacje znacznie uległy zmianie. Okazało się, że będzie to 500+ nie dla pracownika, ale dla każdego dziecka.  Zmienia się również forma – będzie to elektroniczny kupon, a nie kartka przedpłacona. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej o bonie 500+ na dziecko.
 • Więcej dzieci w przedszkolach - nowe wytyczne GIS

  Więcej dzieci w przedszkolach - nowe wytyczne GIS

  Główny Inspektorat Sanitarny opublikował nowe wytyczne przeciwepidemiczne skierowane do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej oraz dla żłobków. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jakie są nowe wytyczne dla przedszkoli i co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na to, by znów wysłać dziecko do przedszkola.
 • Jak uczyć dzieci zarządzania pieniędzmi?

  Jak uczyć dzieci zarządzania pieniędzmi?

  Nikt z nas nie rodzi się z genem przedsiębiorczości. Podstawy pewnych cech są biologicznie uwarunkowane, ale to, jak wykorzystamy potencjał, zależy od przebiegu naszego rozwoju, zwłaszcza we wczesnych latach życia. Przedsiębiorczość, rozumiana jako zdolność gromadzenia środków, zarządzania nimi i oszczędzania, to ważna umiejętność, która procentuje na każdym etapie dorosłego życia. Bo choć pieniądze to nie wszystko i same w sobie nie dają poczucia szczęścia, to jednak zapewniają możliwość wzrostu szeroko rozumianego kapitału. Jak zatem nauczyć dzieci bycia przedsiębiorczymi?
 • Co robić, gdy dziecko moczy się w nocy?

  Co robić, gdy dziecko moczy się w nocy?

  Wielu rodziców zmaga się z problemem, którym jest moczenie się ich dzieci w trakcie snu. Im mniejsze dziecko, tym bardziej jest to zrozumiałe. Co jednak robić, gdy problem moczenia się dotyczy dziecka powyżej 5 roku życia? Przeczyta, by dowiedzieć się, jak skutecznie pomóc swojemu przedszkolakowi.
 • Nie odwlekaj szczepień!

  Nie odwlekaj szczepień!

  Eksperci alarmują, by w czasie epidemii koronawirusa nie odwlekać szczepień dzieci. To nic innego jak narażanie nie tylko zdrowia swoich dzieci, ale też całych rodzin! Co więcej, najbliższy okres to najlepszy moment, by zaszczepić dziecko, ponieważ nad Polską ciąży widmo drugiej fali epidemii koronawirusa.
 • Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony!

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony!

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony do 28 czerwca - poinformowała we wtorek Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Sprawdź, komu  przysługuje pomoc finansowa i jakie warunki należy spełnić, by uzyskać pomoc finansową.
 • URODZINY KACZORA DONALDA!

  URODZINY KACZORA DONALDA!

  Laureat Oskara, celebryta uhonorowany własną gwiazdą na bulwarze Hollywood – Kaczor Donald – 9 czerwca obchodzi swoje urodziny. Po raz pierwszy pojawił się na ekranach kin w 1934 roku, szybko stał się również bohaterem komiksów. Dziś nie trzeba go nikomu przedstawiać - tę kultową postać znają mali i duzi. Jest on pozytywnym bohaterem z dzieciństwa, który pomimo wiecznie prześladującego go pecha, swoją dobrą energią i poczuciem humoru wciąż łączy pokolenia.
 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - czerwiec 2020

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - czerwiec 2020

  AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach i formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, a także proste kolorowanki dla maluchów, barwne wydzieranki czy książeczki ze zmywalnym pisakiem świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.
 • Rekrutacja do przedszkoli 2020 - co zrobić, gdy dziecko się nie dostało?

  Rekrutacja do przedszkoli 2020 - co zrobić, gdy dziecko się nie dostało?

  Pomimo, że z powodu trwającej epidemii koronawirusa, zawieszono zajęcia dydaktyczne w szkołach i zamknięto wiele placówek takich jak żłobki czy przedszkola, to  rekrutacja do przedszkoli trwa. Rodzicu, dostałeś negatywną decyzję z przedszkola i nie wiesz co zrobić? Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak napisać odwołanie.
 • Dzień Dziecka 2020 - gdzie pojechać z dzieckiem?

  Dzień Dziecka 2020 - gdzie pojechać z dzieckiem?

  Sytuacja w Polsce powoli wraca do normy. Wielu z nas spragnionych jest podróży, odkrywania nowych miejsc i atrakcji. Dzień Dziecka to dobra okazja do tego, by znów wsiąść w samochód i wyruszyć w podróż! Sprawdź nasze propozycje na spędzenie tego ważnego dnia razem z dzieckiem.
 • Prezenty na Dzień Dziecka dla przedszkolaka

  Prezenty na Dzień Dziecka dla przedszkolaka

  Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy dzień, który wiąże się z obdarowywaniem dzieci prezentami. Rodzice stają w tym dniu przed wielkim wyzwaniem. Co kupić dziecku, które ma wszystko? Sprawdź nasze propozycje, by dowiedzieć się, jaki prezent warto podarować swojemu przedszkolakowi.
 • Laurki na dzień matki - Top 5 pomysłów

  Laurki na dzień matki - Top 5 pomysłów

  Zbliżający się Dzień Matki to wspaniała okazja, by podziękować wszystkim mamom za trud włożony w wychowanie, ciepło, które nam dają i dobro, które na co dzień czynią. Sprawdź nasze pomysły na piękne laurki dla mamy, dzięki którym okażesz swoją wdzięczność. Gwarantujemy, że wykonane samodzielnie prace rozczulą każdą mamę.