Wiadomości

 • Postanowienia noworoczne: być lepszym rodzicem

  Postanowienia noworoczne: być lepszym rodzicem

  Dla wielu osób nadejście Nowego Roku oznacza moment, w którym mogą coś zmienić w swoim życiu. Końcówka grudnia to magiczny czas, kiedy wszyscy patrzymy z nadzieją w przyszłość i tworzymy postanowienia noworoczne. I choć na ogół (niestety) nie wszystkie udaje się spełnić, nie warto rezygnować z tworzenia planów. Chcesz być lepszym rodzicem, niż w ubiegłym roku? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji postanowień noworocznych na rok 2019!
 • Programowanie, robotyka i nowe technologie pod choinkę?

  Programowanie, robotyka i nowe technologie pod choinkę?

  Szkoła 3.0 rusza ze świąteczną kampanią, promującą naukę programowania, robotyki i nowych technologii dla dzieci z domów dziecka. W przygotowanym przez siebie spocie, przedstawia pomysły dzieci na najlepszy prezent pod choinkę. Jak się okazuje, nie wszystkie dzieci marzą o zabawkach. Nawet najmłodsi chcieliby spróbować zbudować robota z klocków lego lub nauczyć się tworzenia prostych gier.
 • Jak dbać o skórę dziecka zimą?

  Jak dbać o skórę dziecka zimą?

  Wszyscy wiedzą, że powinno się dbać o skórę dziecka latem . Co jednak z okresem zimowym? Mróz na zewnątrz, grzanie w domach i nieodpowiednia pielęgnacja mogą powodować dyskomfort u dziecka. Jeśli zauważysz, że skóra malucha jest szorstka, naskórek się łuszczy lub pojawił się rumień - jest to znak, że skóra jest przesuszona. W konsekwencji może prowadzić do nadwrażliwości i wysypki. Poniżej podajemy sposoby, jak dbać o skórę dziecka zimą.
 • Pies dla przedszkolaka

  Pies dla przedszkolaka

  W ostatni weekend (15 i 16 grudnia 2018 r.) odbyła się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych , która zebrała szereg pozytywnych recenzji. Była to gratka nie tylko dla miłośników psów, ale też… dla maluchów, którzy mogli podziwiać różne rasy psów. Wiele przedszkolaków marzy o własnym pupilu. Z czym jednak wiąże się posiadanie psa?
 • 7 zasad postępowania z małym zazdrośnikiem

  7 zasad postępowania z małym zazdrośnikiem

  Zazdrość jest to naturalną reakcją na pewne sytuacje. Dorośli zdają sobie z tego sprawę i na ogół umieją sobie radzić z tym uczuciem. Dzieci w wieku przedszkolnym odczuwają jednak wtedy burzę emocji, których nie rozumieją: złość, frustrację, lęk, strach, zdezorientowanie. Ponieważ jeszcze nie umieją ich tonować, mają skłonność do spontanicznego okazywania zazdrości. Jak sobie radzić z małym zazdrośnikiem? Przedstawiamy Wam 7 zasad!
 • Lęki nocne u dzieci - czym są i jak na nie reagować?

  Lęki nocne u dzieci - czym są i jak na nie reagować?

  Określenie lęki nocne niektórzy stosują zamiennie ze słowem koszmary - jednak są to zupełnie inne zjawiska. Koszmarem nazywamy marzenie senne, które wywołuje przerażenie lub inne negatywne emocje. Lęki nocne to inaczej zaburzenia snu, objawiające się bardzo gwałtownymi reakcjami organizmu dziecka w postaci ruchów i krzyków. Pojawiają się na ogół u dzieci między 6 miesiącem a 12 rokiem życia (najczęściej między 3 a 6 rokiem). I choć epizody te mają bardzo dramatyczny przebieg, na ogół nie leczy się ich farmakologicznie.
 • Przygotowania do Świąt: co może robić dziecko w kuchni?

  Przygotowania do Świąt: co może robić dziecko w kuchni?

  Kuchnia to miejsce, gdzie dziecko może narobić mnóstwo bałaganu. Jednak jest to też przestrzeń, gdzie ma szansę ćwiczyć samodzielność, odpowiedzialności i wdrażać się w wykonywanie obowiązków. Warto więc zapraszać dzieci do przygotowywania wspólnie potraw! Święta to idealny czas na to, by zachęcić malucha do pomocy w kuchni. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak wykorzystać magię Świąt do nauki odpowiedzialności.
 • Relacja z Targów Gra i Zabawa 2018: kto nie był, niech żałuje!

  Relacja z Targów Gra i Zabawa 2018: kto nie był, niech żałuje!

  Setki stolików do grania, tysiące planszówkowiczów, widowiskowi cosplayerzy, kosmiczna wystawa, turnieje, konkursy, mistrzostwa. W ostatni weekend listopada w gdańskim AMBEREXPO emocje sięgały zenitu. Grało i bawiło się 11 tysięcy osób! Powód? Targi GRA I ZABAWA oraz FESTIWAL GRAMY! Atmosfera była fantastyczna.
 • Prezenty dla rodzeństwa: różne czy takie same?

  Prezenty dla rodzeństwa: różne czy takie same?

  Czas polowań na prezenty trwa w najlepsze. Rodzice, ale też Ciocie, Wujkowie, Babcie i Dziadkowie dwoją się i troją, żeby wybrać jak najlepsze podarunki dla dzieci, siostrzeńców, bratanków, wnuków. Wybranie prezentu dla jednego malucha stanowi wyzwanie… a co, kiedy kupujemy dla rodzeństwa? Czy lepiej jest kupić takie same prezenty, czy dla każdego dziecka co innego?
 • Wyniki konkursu „W Fabryce Świętego Mikołaja”

  Wyniki konkursu „W Fabryce Świętego Mikołaja”

  Konkurs „W Fabryce Świętego Mikołaja” dobiegł końca. W ciągu dwóch tygodni przysłaliście do nas mnóstwo pięknych, kolorowych i inspirujących prac. Wybranie kilku było ciężkim zadaniem! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Przy okazji życzymy magicznych i pełnych radości Mikołajek!
 • Wigilia bez glutenu - jak ją przygotować?

  Wigilia bez glutenu - jak ją przygotować?

  Wielkimi krokami zbliżają się Święta, a Ty martwisz się dietą bezglutenową jednego z członków rodziny? Twój maluch ma zdiagnozowaną celiakię i trzeba zrobić mała rewolucję w kuchni? Spokojnie - bezglutenowe dania wigilijne niczym nie ustępują w smaku tym przyrządzanych z tradycyjnych składników. Warto jednak wcześniej wypróbować przepisy, by na Wigilię nie było przykrych niespodzianek.
 • Ozdoby świąteczne do przygotowania z przedszkolakiem

  Ozdoby świąteczne do przygotowania z przedszkolakiem

  Święta Bożego Narodzenia to święta najbardziej wyczekiwane przez maluchów. To też świetna okazja, żeby włączyć przedszkolaka w przygotowania na tę okazję. Podpowiadamy, jakie ozdoby świąteczne można wykonać z dzieckiem do przystrojenia choinki jak również mieszkania.
 • II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie już 15-16 grudnia

  II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie już 15-16 grudnia

  W weekend 15 i 16 grudnia Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) zapraszają wszystkich miłośników czworonogów na II Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. W ciągu dwóch dni wydarzenia w halach targowych zaprezentuje się ponad 2000 psów należących do ok. 150 ras ze wszystkich 10 grup FCI . Zgłoszone czworonogi przyjadą do Lublina z 20 krajów. Ich zmagania oceniać będzie 17 sędziów, w tym 9 sędziów zagranicznych.