Wiadomości

 • Najlepsze prezenty dla przedszkolaka - co podarować dziecku pod choinkę?

  Najlepsze prezenty dla przedszkolaka - co podarować dziecku pod choinkę?

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Warto więc z odpowiednim wyprzedzeniem rozejrzeć się za prezentami świątecznymi. Szczególnie trudno kupić prezent dziecku w wieku przedszkolnym, gdyż jest za duże na wiele zabawek oferowanych w sklepach. Co kupić dziecku na Święta Bożego Narodzenia? Podpowiadamy.
 • Święta Bożego Narodzenia 2022. Jak przygotować się do świąt z dzieckiem?

  Święta Bożego Narodzenia 2022. Jak przygotować się do świąt z dzieckiem?

  Święta Bożego Narodzenia 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Pozostało jednak odpowiednio dużo czasu,  by móc włączyć dziecko w przygotowania świąteczne i zapoznać je z polską tradycją. Jak przygotować się do świąt z dzieckiem? Podpowiadamy, co zrobić, by ten czas był magiczny zarówno dla rodzica, jak i dziecka.
 • Świąteczne książki dla dzieci - jakie warto wybrać?

  Świąteczne książki dla dzieci - jakie warto wybrać?

  Boże Narodzenie 2022 nadchodzi wielkimi krokami. Wiele osób ma zamiar sprezentować dzieciom na Mikołajki czy pod choinkę książkę o tematyce świątecznej. Jest ich na rynku wiele, więc skąd wiadomo, którą najlepiej wybrać? Podpowiadamy.
 • Mikołajki w przedszkolu - co włożyć do mikołajkowej paczki?

  Mikołajki w przedszkolu - co włożyć do mikołajkowej paczki?

  Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. Nie wszystkie placówki podjęły jeszcze decyzję o tym, co podarować przedszkolakom w tak szczególnym dniu i odkładają przygotowanie paczek na ostatnią chwilę. Jeśli nadal nie masz pojęcia, co podarować dzieciom – przychodzimy z pomocą.
 • IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych już w grudniu!

  IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych już w grudniu!

  To będzie nie lada gratka dla miłośników czworonogów! W weekend 10 i 11 grudnia 2022 roku w Targach Lublin odbędzie się IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W ciągu dwóch dni wydarzenia w halach targowych zaprezentuje się ponad 2 000 psów należących do 205 ras ze wszystkich 10 grup FCI i rasy jeszcze nieuznane przez FCI. Zgłoszone czworonogi przyjadą do Lublina z 18 krajów. Ich zmagania oceniać będzie 20 sędziów, w tym 7 sędziów zagranicznych.
 • Czym jest Porozumienie bez Przemocy?

  Czym jest Porozumienie bez Przemocy?

  Porozumienie bez Przemocy to sposób życia. To podejście nie tylko do dzieci, choć najczęściej to w ich kontekście mówi się o nim. To podejście w ogóle do otaczającego nas świata. Jest oparte na wzajemnym szacunku i empatii. Polega na komunikacji potrzeb i nazywaniu uczuć, w której przyczyniamy się do poprawy jakości życia, swojego i innych. Jest podejściem bez oceniania czy etykietowania rozmówcy i opiera się na obserwacji i faktach.
 • Zabawki Roku i Nagrody Rodziców przyznane

  Zabawki Roku i Nagrody Rodziców przyznane

  Myszka do medytacji Fisher-Price, magiczny świat Wiltopii Playmobila, czy Chemiczny detektyw od Scienceboards to tylko niektóre Zabawki Roku 2022. Nagrody Rodziców przyznano seriom do karmienia i zabawy Miniland od MARKO. Nagrodzone m.in.: CzuCzu Zestaw do nauki języka angielskiego, a także Interaktywne pióro zintegrowane z książkami multimedialnymi KAKADU od Wydawnictwa Jedność. XVI Edycja Konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców rozstrzygnięta. Największa i najbardziej różnorodna w historii edycja zaskoczyła Jurorów i sprawiła, że rodzice w te Święta będą mieli spory wybór hitów zarówno wśród zabawek jak i produktów do opieki i pielęgnacji dzieci. Impreza z udziałem gwiazd i ekspertów z branży odbyła się w gościnnych progach hotelu Mercure Wiązowna Brant. Jurorzy testowali i wybrali najlepsze Zabawki Roku. Przyznali też nagrody i wyróżnienia w kategorii Nagroda Rodziców.
 • Czy pomożecie uratować Gwiazdkę? Akademia Elfów Świętego Mikołaja!

  Czy pomożecie uratować Gwiazdkę? Akademia Elfów Świętego Mikołaja!

  Sanie Świętego Mikołaja to pojazd magiczny – napędzany świąteczną energią (chociaż oczywiście renifery też są potrzebne!). Co jednak, gdy jej zabraknie? Gwiazdka jest w tym roku zagrożona, święta wiszą na włosku – saniom Mikołaja zabrakło magii, tej najważniejszej, pochodzącej prosto z serc, zwłaszcza dzieci. Gdy rodziny wspólnie spędzają czas, dzielą się miłością, to płozy sań zaczynają świecić oraz wydobywa się z nich muzyka. W tym roku jednak czarów brakuje, dlatego Mikołaj prosi o pomoc mieszkańców i mieszkanki Warszawy!