Wiadomości

 • Pomysły na rodzinne zabawy w domu. TOP 10

  Pomysły na rodzinne zabawy w domu. TOP 10

  Od 12 do 25 marca wszystkie przedszkola i szkoły w Polsce zostały zamknięte. 14 dni to bardzo dużo czasu - wystarczająco aby obejrzeć wszelkie bajki i zacząć się nudzić. Zobacz, jak urozmaicić dziecku czas oraz się nie namęczyć. Te 10 propozycji zabaw pozwolą tobie i twojemu dziecku pokochać wspólne zabawy na nowo!
 • Koronawirus a dziecko. Czy mięso jest bezpieczne?

  Koronawirus a dziecko. Czy mięso jest bezpieczne?

  W związku z szybkim rozwojem koronawirusa SARS-CoV-2, coraz więcej osób zastanawia się czy produkty sprowadzane z zagranicy mogą przenosić na sobie koronawirusa. Także rodzice, którzy sprawują całodobową opiekę nad dziećmi, zastanawiają się czy i jakie mięso jest bezpieczne dla ich dzieci?
 • Ciąża a koronawirus: czy dziecku grozi niebezpieczeństwo?

  Ciąża a koronawirus: czy dziecku grozi niebezpieczeństwo?

  W Polsce do tej pory odnotowano aż 25 przypadków chorych na koronawirusa. W związku z tym, coraz więcej osób zastanawia się, kto jest najbardziej narażony na zarażenie. Szczególnie niepokoją się kobiety w ciąży, obawiając się zarażenia wirusem swojego dziecka. Czy kobiety mogą się zarazić koronawirusem i czy jest on niebezpieczny dla zdrowia dziecka?
 • Jak stymulować myślenie dziecka?

  Jak stymulować myślenie dziecka?

  Dziecko w wieku przedszkolnym bardzo intensywnie się rozwija – zarówno werbalnie, jak i społecznie, poznawczo i motorycznie. Uczy się coraz bardziej adekwatnie postrzegać rzeczywistość, interpretować ją i wyciągać wnioski. Warto wykorzystać ten etap, by jak najskuteczniej wspierać procesy myślowe maluchów. Dr Joanna Jarmużek
 • Wielka gonitwa wilekanocna w Atrium Reduta - Warszawa

  Wielka gonitwa wilekanocna w Atrium Reduta - Warszawa

  Kic, kic, kic – zając znikł! Wielkanocny szarak przebudził się z zimowego letargu  i sprawia dużo kłopotów! Wszystkich, którzy zechcieliby nam pomóc  w schwytaniu zwierzaka zapraszamy na szaloną, wielkanocną grę miejską 28.03  w Atrium Reduta (Aleje Jerozolimskie 148) w godzinach 11.00-15.00. Wydarzenie bezpłatne, obowiązują zapisy.
 • Gdzie pojechać na Wielkanoc z dzieckiem? 4 propozycje

  Gdzie pojechać na Wielkanoc z dzieckiem? 4 propozycje

  Święta wielkanocne tak jak większość świąt, kojarzyć się mogą z wielodniowymi przygotowaniami, gotowaniem oraz sprzątaniem do ostatniej chwili. Właśnie dlatego coraz więcej ludzi, decyduje się na spędzenie świąt poza domem. Jednak jak wybrać miejsce, w którym odpocznie zarówno rodzic, jak i jego pociecha? Oto 4 propozycje, na spędzenie Wielkanocy z dzieckiem poza domem.
 • Wielkanoc 2020. Kiedy wypada?

  Wielkanoc 2020. Kiedy wypada?

  Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Jest ono, tak jak i pierwszy dzień świąt, ustawowo wolne od pracy. Sprawdź kiedy wypadają święta wielkanocne!
 • Weekend za pół ceny 2020: kiedy i gdzie wybrać się z dzieckiem?

  Weekend za pół ceny 2020: kiedy i gdzie wybrać się z dzieckiem?

  Wiosenna edycja weekendu za pół ceny w całym kraju przypada na 20-22 marca. To czas, gdy hotele, spa, restauracje, aqua parki,  ale też stadiony, muzea i inne atrakcje turystyczne oferują turystom bilety z 50% zniżką. Przeczytaj, z których ofert warto skorzystać, planując weekend z dzieckiem.
 • Rodzinny wyjazd do Suntago Wodny Świat i Suntago Village - czy warto?

  Rodzinny wyjazd do Suntago Wodny Świat i Suntago Village - czy warto?

  Suntago Wodny Świat to największy aquapark w Europie Środkowo - Wschodniej. Obiekt szczyci się nie tylko największą powierzchnią, ale także wieloma strefami tematycznymi, zjeżdżalniami oraz najnowszymi udogodnieniami dla odwiedzających. Czy Suntago Wodny Świat to dobre miejsce na wypoczynek z dziećmi?
 • PIT 2020. Czy 500 plus wliczamy do dochodów?

  PIT 2020. Czy 500 plus wliczamy do dochodów?

  Od 15 lutego do końca kwietnia można składać rozliczenia podatkowe. W związku z tym wiele osób pobierających 500+ zastanawia się, czy należy wpisywać go do dochodów, wypełniając PIT. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.