Wiadomości

 • Najciekawsze zabawy ruchowe dla dzieci!

  Najciekawsze zabawy ruchowe dla dzieci!

  Zabawy ruchowe dla dzieci to świetny sposób na wzmocnienie sprawności fizycznej i odporności maluchów. Wyścigi, siłowanki, gra w piłkę – dzieci to kochają. Przeczytaj o 15 najciekawszych zabawach dla dzieci!
 • Terapia integracji sensorycznej

  Terapia integracji sensorycznej

  Leczenie zaburzeń integracji sensorycznej polega na dobraniu odpowiedniej terapii, w trakcie której dziecko wykonuje ćwiczenia - dostarczają mu one bodźców, których najbardziej potrzebuje system nerwowy.
 • Wiosenne kolorowanki

  Wiosenne kolorowanki

  Wiosenne kolorowanki to idealny pomysł na kształcącą zabawę dla dzieci. Do wyboru masz kilka wiosennych rysunków od łatwych po trudne, dla młodszych i starszych. Gwarantowna wspaniała zabawa!
 • Rezerwat Dzikich Dzieci 2020- udana realizacja projektu z VI edycji

  Rezerwat Dzikich Dzieci 2020- udana realizacja projektu z VI edycji

  Ponad 1200 najmłodszych mieszkańców Lublina odwiedziło w ubiegłym roku Rezerwat Dzikich Dzieci. Młodzi lublinianie korzystali z możliwości zabawy na placu znajdującym się przy ul. Dolnej Panny Marii już po raz trzeci. W 2020 roku pomysł został zrealizowany w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego!
 • Zaplanuj już dzisiaj rodzinny odpoczynek!

  Zaplanuj już dzisiaj rodzinny odpoczynek!

  Pandemia koronawirusa pokrzyżowała tegoroczne plany zimowego odpoczynku zdecydowanej większości Polaków. Pojawienie się szczepionek pozwala jednak z nadzieją patrzeć na nadchodzące miesiące, dlatego już dziś warto zaplanować letni wypoczynek.
 • Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek - książka

  Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek - książka

  Już wiosną 2021 roku, w serii Wschodni Express (wyd. Warsztaty Kultury w Lublinie) ukażą się dwie nowe książki w przekładzie Bohdana Zadury. Będzie to między innymi  zbiór opowiadań dla dzieci ukraińskiej pisarki Kateryny Babkiny „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek”.
 • O Kaziku i misiu Słoniku - książka dla dzieci o ponadczasowej przyjaźni

  O Kaziku i misiu Słoniku - książka dla dzieci o ponadczasowej przyjaźni

  „O Kaziku i misiu Słoniku” to przepiękna i wzruszająca debiutancka opowieść dla dzieci Katarzyny Pruszowskiej z nastrojowymi ilustracjami Moniki Rejkowskiej. To książka o ponadczasowej przyjaźni i walce z prawdziwymi wyzwaniami, a także  sprawach, które w życiu dziecka są niesamowicie istotne.
 • Jak wyleczyć przeziębienie?

  Jak wyleczyć przeziębienie?

  Wiosenna pogoda sprzyja częstym zachorowaniom dzieci na przeziębienie. Przedstawiamy domowe sposoby - bezpieczne, naturalne i tanie na szybkie wyleczenie przeziębienia u dzieci.
 • Jak zorganizować urodziny dziecka w domu?

  Jak zorganizować urodziny dziecka w domu?

  Chcesz, żeby urodziny dziecka nie były nudne?  Wystarczy, że zatroszczysz się o odpowiednie atrakcje, np. zabawy, dekoracje, pyszne przekąski. Jeżeli wszystko dobrze zaplanujesz - przyjęcie będzie lepsze od tego w sali zabaw.
 • Jak wygląda terapia integracji sensorycznej? Ćwiczenia i leczenie

  Jak wygląda terapia integracji sensorycznej? Ćwiczenia i leczenie

  Terapia integracji sensorycznej jest potrzebna, aby wszystkie rozwijające się zmysły dziecka zaczęły ze sobą współpracować. Terapia sensoryczna to zajęcia, które pomogą dziecku w codziennym życiu, tak aby w przyszłości nie miał problemów w szkole i dorosłym życiu. Terapia sensoryczna i ćwiczenia, które dziecko wykonuje pomogą też w trudnościach z czytaniem i różnych problemach z mową. Im wcześniej dziecko je zacznie, tym lepiej.
 • Jak zrobić zająca wielkanocnego?

  Jak zrobić zająca wielkanocnego?

  Zajączek wielkanocny jest symbolem świąt. Aby udekorować mieszkanie świątecznymi gadżetami, możesz zrobić go samemu z dzieckiem. Przedstawiamy kilka propozycji do wykonania zajączka wielkanocnego. Przejrzyj nasz poradnik - krok po kroku - jak zrobić z dzieckiem zająca wielkanocnego.