Wiadomości

 • Norlandia Przedszkola i Żłobki - nowoczesne podejście do edukacji przedszkolnej

  Norlandia Przedszkola i Żłobki - nowoczesne podejście do edukacji przedszkolnej

  Wybór odpowiedniego przedszkola nie jest sprawą prostą. Nie każda tego typu placówka może bowiem zapewnić dzieciom zarówno bezpieczeństwo, jak i budowę dobrej atmosfery pełnej miłości i możliwości rozwoju prostych umiejętności. Ciekawą propozycją są przedszkola Norlandia, wyróżniające się nowoczesnym podejściem do edukacji przedszkolnej w duchu wzorców skandynawskich.  
 • Wielkanoc - wielkanocne zwyczaje i tradycje

  Wielkanoc - wielkanocne zwyczaje i tradycje

  Wielkanoc coraz bliżej. Jednak nie wszyscy znają wszystkie związane z nią zwyczaje i tradycje. Jest to jednak niezwykle ważny element religii chrześcijańskiej. Warto więc zapoznać dziecko z obchodami Świąt Wielkanocnych oraz tradycją i zwyczajami z nimi związanymi.
 • Wielkanoc 2022 - jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem?

  Wielkanoc 2022 - jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem?

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Wielu rodziców zastanawia się, jak spędzić te święta ze swoim dzieckiem. Jak zapewne wszyscy wiedzą, całodniowe przesiadywanie przy stole nie jest najlepszym pomysłem i warto urozmaicić dziecku ten czasu. Jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem? Podpowiadamy.
 • Wielkanoc 2022 - najlepsze przepisy wielkanocne dla dzieci

  Wielkanoc 2022 - najlepsze przepisy wielkanocne dla dzieci

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Dzieci jednak bardzo często nie chcą jeść tradycyjnych potraw, które goszczą w te dni na naszym stole. Warto więc poznać przepisy na potrawy, które zachęcą do jedzenia każde dziecko.
 • 10. Kino w Trampkach już w maju!

  10. Kino w Trampkach już w maju!

  23 maja wystartuje Kino w Trampkach Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży. To już 10. edycja! Od początku wydarzenie jest współtworzone przez dzieciaki.
 • Poznaj Raczkujemy.pl czyli sklep świadomych Rodziców

  Poznaj Raczkujemy.pl czyli sklep świadomych Rodziców

  Sklep Raczkujemy prowadzony jest przez psychologa pracującego z dziećmi. Ma to ogromne przełożenie na to jakie produkty trafiają do oferty sklepu. Proponujemy asortyment kierowany zarówno do osób prywatnych jak i do placówek oświatowych. Współpracujemy z ośrodkami terapeutycznymi, fundacjami, żłobkami i przedszkolami. Stale rozwijamy ofertę z zakresu pomocy dydaktycznych i terapeutycznych, stawiamy na rozwijające zabawki do przedszkola i żłobków. Promujemy ideę nauki przez zabawę, chętnie podpowiemy i doradzimy nauczycielom oraz terapeutom w odpowiednim doborze materiałów edukacyjnych dla danej grupy wiekowej. Mamy w tym doświadczenie!
 • Elektrykiem do przedszkola

  Elektrykiem do przedszkola

  Auta elektryczne stają się coraz bardziej popularne . Dzięki temu że paliwa takie jak benzyna czy olej napędowy biją kolejne niechlubne rekordy, drożejąc z dnia na dzień, coraz więcej osób rozgląda się za małym elektrycznym autem, które idealnie nada się do jazdy po mieście, na przykład na zakupy, lub wtedy kiedy mamy zawieść do przedszkola czy szkoły swoją pociechę. 
 • Kto może powstrzymać epidemię nietolerancji i kryzys klimatyczny?

  Kto może powstrzymać epidemię nietolerancji i kryzys klimatyczny?

  Maj 2021 – w rankingu ILGA, publikowanym co roku z okazji dnia Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii, Polska znów zostaje uznana za najbardziej homofobiczny kraj w Europie. Listopad 2021 – opublikowany zostaje raport „Zmiany klimatu 2021: podstawy fizyczne”, z którego kolejny raz jasno wynika, że ludzkość zmieniła system klimatyczny, w wielu przypadkach nieodwracalnie. Luty 2022 – poznajemy nominacje do tegorocznych Oskarów. Wśród nich znalazł się polski film „Sukienka” o osobie niskorosłej. Obraz szokuje i pokazuje, jak wiele jeszcze jako społeczeństwo mamy do przepracowania.
 • Czy warto wybrać prywatny żłobek?

  Czy warto wybrać prywatny żłobek?

  Wielu rodziców decyduje się na wybór żłobka prywatnego. Czy warto jednak przepłacać? Jaką ofertę mają prywatne żłobki i czym różnią się od żłobków publicznych? Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez rodziców pytania.