Wiadomości

 • 6 pomysłów na niezapomniane lato - również gdy nie masz urlopu!

  6 pomysłów na niezapomniane lato - również gdy nie masz urlopu!

  Wakacje rozpoczęte… ale czy dla wszystkich? Wiele przedszkoli w okresie letnim funkcjonuje tak samo, jak w ciągu roku szkolnego; a nawet, jeśli placówki mają przerwę wakacyjną - nie wszyscy rodzice mają wtedy urlop. Choć więc słońce grzeje, a biura turystyczne kuszą propozycjami, nie zawsze znajdzie się moment na złapanie oddechu. Co zrobić, by pomimo braku urlopu dwa najbliższe miesiące nam nie umknęły? Sprawdź 6 pomysłów na sprawienie, by to lato stało się niezapomniane!
 • Zabawy integracyjne dla dzieci na lato

  Zabawy integracyjne dla dzieci na lato

  Do wykorzystania w przedszkolu, na urodzinach, czy wyjeździe - przedstawiamy wakacyjne zabawy integracyjne dla dzieci na lato! Sprawdź nasze propozycje na zabawy dla grup na zewnątrz i w pomieszczeniu.
 • Wstydliwe dziecko. Jak rozwija się poczucie wstydu u dzieci?

  Wstydliwe dziecko. Jak rozwija się poczucie wstydu u dzieci?

  Wstyd jest emocją znaną każdemu z nas. To poczucie wstydu poskramia nieakceptowane społecznie zachowania, chroni naszą intymność, mobilizuje do poprawy. Z drugiej strony, wstyd może być przeszkodą w wykorzystaniu pełnego potencjału: warunkować podejmowanie ryzyka, osiąganie sukcesów na polu prywatnym i zawodowym, a także odbierać radość w niektórych sytuacjach. Wstydliwe dziecko kojarzy się więc z dzieckiem kłopotliwym - nieśmiałym, bojącym się nowych rzeczy. Z drugiej strony, w maluchach zadziwia brak skrępowania odnośnie własnej nagości. Jak więc rozwija się poczucie wstydu u dzieci? Jakie są przyczyny wstydu i jak reagować w kłopotliwych sytuacjach?
 • Pozwólmy odetchnąć przyszłości! Oddech Motyla: podsumowanie I wiosennej edycjii

  Pozwólmy odetchnąć przyszłości! Oddech Motyla: podsumowanie I wiosennej edycjii

  6 marca 2019 roku wystartowała I edycja programu edukacyjnego Oddech Motyla. Przy wsparciu nauczycieli i rodziców, a przede wszystkim samych dzieci, zwracaliśmy uwagę na powietrze, jakim najmłodsi oddychają codziennie. Fundacja Lubimy Działać walczy z zanieczyszczeniami i smogiem inaczej niż wszyscy – koncentrując się na jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń, szczególnie w przedszkolach i żłobkach. W kampanię zaangażowało się ponad 8 500 osób z 7 województw.
 • Jak wprowadzić BLW do żłobka - praktyczne wskazówki dla nauczycieli

  Jak wprowadzić BLW do żłobka - praktyczne wskazówki dla nauczycieli

  BLW (Bobas Lubi Wybór, z ang.: Baby-led weaning) jest coraz bardziej popularną metodą rozszerzania diety dzieci. Większość blogów internetowych zachwala jej zalety, głównie  opisując stosowanie BLW w domu. Co jednak, kiedy rodzice proszą o wprowadzenie BLW w żłobku lub w klubie malucha? Poniżej znajdziecie praktyczne wskazówki dla nauczycieli odnośnie tego, jak wprowadzić metodę BLW do placówki.
 • W 180 min dookoła Europy - Kapitan Warszawa zaprasza na grę miejską!

  W 180 min dookoła Europy - Kapitan Warszawa zaprasza na grę miejską!

  Komu w drogę temu czas! Big Ben w Londynie, Koloseum w Rzymie i zamek w Lublinie! Pakujcie plecaki i wyruszajcie z nami na europejskie szlaki! Kapitan Warszawa zaprasza na grę miejską pełną przygód! Tym razem będziemy podróżować po Europie, a na uczestników zabawy czekać będzie masa atrakcji! Bawimy się 29 czerwca w godzinach 12:00-15:00 w Galerii Renova na Targówku. Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy.
 • ROBOT TRAINS - siła przyjaźni i współpracy

  ROBOT TRAINS - siła przyjaźni i współpracy

  Serialowa drużyna Kaya zaprasza do wspólnej zabawy na łamach nowego magazynu „Robot Trains”. To nowy tytuł w ofercie na rynku prasowym z portfolio Egmont Polska, dostępny w sprzedaży od 18 czerwca 2019 roku .
 • Fotorelacja z Targów Baby Day 2019

  Fotorelacja z Targów Baby Day 2019

  Ponad 30 wystawców i około 1500 odwiedzających – Baby Day Targi dla dzieci i rodziców odbyły się w miniony weekend w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Zapraszamy na fotorelację!
 • Jak oduczyć się etykietowania dzieci?

  Jak oduczyć się etykietowania dzieci?

  Naznaczanie społeczne nazywamy inaczej etykietowaniem. Jest to proces, który zachodzi w umyśle każdego z nas - zarówno w kontaktach z dziećmi, jak i z dorosłymi. Z jednej strony uważa się to za mechanizm porządkujący informacje w naszych umysłach, z drugiej: może być bardzo szkodliwy dla relacji z innymi. Jak na etykietowanie reagują dzieci? I jakie są sposoby na oduczenie się osądzania?
 • 5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie

  5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie

  Poszukujecie w Warszawie miejsca, w którym moglibyście się napić pysznej, aromatycznej kawy, a dzieci - pobawić w bezpiecznych i niebanalnych salach? Sprawdź ofertę klubokawiarni dla dzieci! Zapewniają one nie tylko przestrzenie przyjazne maluchom, ale też organizują zajęcia dla dzieci, warsztaty rodzinne, urodziny i przyjęcia. Zobacz naszą listę 5 klubokawiarni dla dzieci polecanych w Warszawie.
 • Czas spędzany z dzieckiem

  Czas spędzany z dzieckiem

  Czas wakacji to okres, w którym wielu rodziców próbuje niejako nadrobić czas spędzany z dzieckiem. Chcą oni wynagrodzić swoim pociechom chwile, w których pracują, są zajęci lub nieobecni. Pojawia się wówczas w głowie wiele pomysłów, począwszy od kupowania całej masy prezentów, przez wizyty w miejscach typu sale zabaw czy wesołe miasteczka, po dalekie i kosztowne wyjazdy. W drobnym upominku raz na jakiś czas nie ma nic złego. Korzystanie z letnich atrakcji przeznaczonych dla dzieci lub całych rodzin też jest w porządku, szczególnie że sezon wakacyjny sprzyja organizacji wszelkich pikników czy festynów. Jednak musimy wiedzieć, że dzieci nie potrzebują nieustannego zapewniania nie wiadomo jakich urozmaiceń i niespodzianek.
 • 3 zabawki DIY które wspierają rozwój motoryki małej

  3 zabawki DIY które wspierają rozwój motoryki małej

  Ćwiczenie motoryki małej sprawia, że ruchy dziecka stają się bardziej precyzyjne i kontrolowane. Co za tym idzie, łatwiej mu nabyć umiejętność pisania, rysowania, wycinania, a także wykonywać czynności samoobsługowe (jak np. wiązać buty, zapinać kurtkę). Możesz więc kupić zabawkę wspierającą motorykę małą w sklepie… albo zrobić ją samodzielnie! Podpowiadamy 3 zabawki DIY które wspierają rozwój motoryki małej.