Wiadomości

 • Dni wolne od przedszkola w 2020/2021

  Dni wolne od przedszkola w 2020/2021

  Wiele dzieci pożegnało się z przedszkolem na kilka miesięcy. Jedne dzieci tęskniły za zabawą z rówieśnikami, inne zaś mają trudność z powrotem do przedszkola. Niektóre znalazły się w nowej sytuacji i muszą wdrożyć się w przedszkolną rutynę. Sprawdź, kiedy dzieci mają dni wolne od przedszkola, by móc zaplanować atrakcje na wolny czas.
 • Maseczki dla dzieci - jaką wybrać?

  Maseczki dla dzieci - jaką wybrać?

  Już jutro dzieci powrócą do szkół i przedszkoli.  W niektórych placówkach mówi się o tym, że obowiązkowe będzie noszenie przez dzieci maseczek. Zatem jak wybrać odpowiednią maseczkę dla dziecka? Przeczytaj, by wybrać najlepszy model i zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka.
 • Mamaville Targi Warszawa vol.20 13 września 2020

  Mamaville Targi Warszawa vol.20 13 września 2020

  W niedzielę 13 września zapraszamy na Targi dla Mamy i Dziecka, gdzie zaprezentujemy polskich projektantów i producentów. Ponad 150 wystawców związanych z tematyką macierzyństwa, a do tego premiery i nowości rynkowe!
 • Koronawirus u dzieci aż sześć razy rzadszy?

  Koronawirus u dzieci aż sześć razy rzadszy?

  Infekcje koronawirusem SARS-CoV-2 pomiędzy dziećmi następują sześć razy rzadziej niż w przypadku ogółu populacji. Wniosek ten wynika z badania przeprowadzonego przez specjalistów z barcelońskiego, dziecięcego szpitala im. Sant Joan de Deu.
 • Koronawirus a przedszkole - nowe przepisy od GIS

  Koronawirus a przedszkole - nowe przepisy od GIS

  Przedszkolaki już niedługo wrócą do przedszkolnych sal. Niektórzy rodzice drżą na samą myśl powrotu swoich dzieci do przedszkoli, inni zaś cieszą się, że dzieci znów będą mogły uczyć i bawić się w grupach. W związku z powrotem, Główny Inspektorat Sanitarny opublikował zasady obowiązujące w przedszkolach, żłobkach i pozostałych punktach opieki. Przeczytaj, by poznać najnowsze zasady funkcjonowania przedszkoli.
 • Lista zakupów - wyprawka do zerówki

  Lista zakupów - wyprawka do zerówki

  To już ostatni moment, by skompletować wyprawę do zerówki. Jeśli chcesz być pewny, że o niczym nie zapomniałeś – zapoznaj się z naszą listą najpotrzebniejszych przyborów i rzeczy. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy listę zakupów – wyprawkę do zerówki.
 • Jak wybrać pościel do przedszkola?

  Jak wybrać pościel do przedszkola?

  Zakupy do przedszkola to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Każde przedszkole ma inne wymaganie odnośnie do przedszkolnej wyprawki. Najczęściej jednak za zakup pościeli do przedszkola odpowiadają rodzice. Sprawdź, by dowiedzieć się, jak wybrać najlepszą pościel do przedszkola.
 • Zasiłek opiekuńczy od września - komu się należy?

  Zasiłek opiekuńczy od września - komu się należy?

  Powrót do szkół jest bardzo kontrowersyjny. Jedni cieszą się z powrotu do szkoły, inni drżą o swoje pociechy. Przeczytaj, by dowiedzieć się, kto może ubiegać się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy od września.
 • Podstawa programowa w przedszkolu - co musi umieć dziecko?

  Podstawa programowa w przedszkolu - co musi umieć dziecko?

  Podstawa programowa dotyczy tego, jakie umiejętności powinno nabyć dziecko zanim rozpocznie naukę w szkole. Właśnie w podstawie programowej określone są cele wychowania przedszkolnego, proces edukacji oraz wspomaganie rozwoju przedszkolaków na wielu płaszczyznach.
 • Jak wybrać plecak dla dziecka?

  Jak wybrać plecak dla dziecka?

  Wybór plecaka odpowiedniego dla dziecka wcale nie jest taki prosty. Aby plecak był dobrze dobrany do twojej pociechy, musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jak zatem wybrać najlepszy plecak dla dziecka? Przeczytaj!
 • Jak przygotować dziecko na przedszkole?

  Jak przygotować dziecko na przedszkole?

  Wrzesień coraz bliżej. Wielu rodziców zdecydowało się na wysłanie swoich pociech w przedszkolne mury. Nie jest to łatwe zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Przeczytaj, by dowiedzieć się jak przygotować dziecko na chodzenie do przedszkola.
 • Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

  Z wielką przyjemnością prezentujemy program 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, złożony z ponad 150 tytułów prezentowanych w 10 sekcjach. W tym roku po raz pierwszy festiwal odbędzie się w formie hybrydowej – równolegle w kinach i w Internecie. Harmonogram projekcji filmowych i wydarzeń specjalnych jest już dostępny na stronie www.kinodzieci.pl. Bilety na pokazy stacjonarne do kupienia w kasach lub na stronach kin, na seanse online poprzez stronę www.kinodzieci.pl.
 • Targi Trends 4 Kids po raz pierwszy w Lublinie!

  Targi Trends 4 Kids po raz pierwszy w Lublinie!

  Targi Lublin, ul. Dworcowa 11🔹06 września 2020 🔹Godz. 10:00-17:00 Zapraszamy przyszłych rodziców, rodziców z dziećmi w wieku od 0-9 lat oraz wszystkich tych, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny design, wysoką jakość, oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórców.
 • Czytam sobie - nowa odsłona

  Czytam sobie - nowa odsłona

  Czytam sobie – pierwszy program wydawniczy do nauki czytania - podbiło rynek wydawniczy i przekonało już tysiące dzieci do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Do dziś w serii znalazło się ponad 100 tytułów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 000 000 egzemplarzy! Co więcej – Czytam sobie wciąż się rozwija i dopasowuje do potrzeb nowych czytelników.