Wiadomości

 • Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek - książka

  Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek - książka

  Już wiosną 2021 roku, w serii Wschodni Express (wyd. Warsztaty Kultury w Lublinie) ukażą się dwie nowe książki w przekładzie Bohdana Zadury. Będzie to między innymi  zbiór opowiadań dla dzieci ukraińskiej pisarki Kateryny Babkiny „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek”.
 • O Kaziku i misiu Słoniku - książka dla dzieci o ponadczasowej przyjaźni

  O Kaziku i misiu Słoniku - książka dla dzieci o ponadczasowej przyjaźni

  „O Kaziku i misiu Słoniku” to przepiękna i wzruszająca debiutancka opowieść dla dzieci Katarzyny Pruszowskiej z nastrojowymi ilustracjami Moniki Rejkowskiej. To książka o ponadczasowej przyjaźni i walce z prawdziwymi wyzwaniami, a także  sprawach, które w życiu dziecka są niesamowicie istotne.
 • Jak wyleczyć przeziębienie?

  Jak wyleczyć przeziębienie?

  Wiosenna pogoda sprzyja częstym zachorowaniom dzieci na przeziębienie. Przedstawiamy domowe sposoby - bezpieczne, naturalne i tanie na szybkie wyleczenie przeziębienia u dzieci.
 • Jak zorganizować urodziny dziecka w domu?

  Jak zorganizować urodziny dziecka w domu?

  Chcesz, żeby urodziny dziecka nie były nudne?  Wystarczy, że zatroszczysz się o odpowiednie atrakcje, np. zabawy, dekoracje, pyszne przekąski. Jeżeli wszystko dobrze zaplanujesz - przyjęcie będzie lepsze od tego w sali zabaw.
 • Jak wygląda terapia integracji sensorycznej? Ćwiczenia i leczenie

  Jak wygląda terapia integracji sensorycznej? Ćwiczenia i leczenie

  Terapia integracji sensorycznej jest potrzebna, aby wszystkie rozwijające się zmysły dziecka zaczęły ze sobą współpracować. Terapia sensoryczna to zajęcia, które pomogą dziecku w codziennym życiu, tak aby w przyszłości nie miał problemów w szkole i dorosłym życiu. Terapia sensoryczna i ćwiczenia, które dziecko wykonuje pomogą też w trudnościach z czytaniem i różnych problemach z mową. Im wcześniej dziecko je zacznie, tym lepiej.
 • Jak zrobić zająca wielkanocnego?

  Jak zrobić zająca wielkanocnego?

  Zajączek wielkanocny jest symbolem świąt. Aby udekorować mieszkanie świątecznymi gadżetami, możesz zrobić go samemu z dzieckiem. Przedstawiamy kilka propozycji do wykonania zajączka wielkanocnego. Przejrzyj nasz poradnik - krok po kroku - jak zrobić z dzieckiem zająca wielkanocnego. 
 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - marzec 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - marzec 2021

  „Czytam sobie” to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5–7 lat. Książki w serii zostały napisane przez poczytnych polskich autorów i pięknie zilustrowane, całość przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń – każde dziecko znajdzie wśród licznych tytułów coś dla siebie.
 • Przewlekły katar u przedszkolaka

  Przewlekły katar u przedszkolaka

  Rodzice przedszkolaków skarżą się na katar u dziecka. Często jest to przyczyną rozwijającego się układu immunologicznego. Kiedy katar może wzbudzić niepokój?
 • Najciekawsze tradycje na Wielkanocne w czasie pandemii koronawirusa

  Najciekawsze tradycje na Wielkanocne w czasie pandemii koronawirusa

  Z powodu pandemii koronawirusa, to będzie zupełnie inna Wielkanoc.  Z tej okazji przedstawiamy najciekawsze tradycje, obrzędy i zwyczaje wielkanocne prosto ze Śląska, Łodzi, Kaszub, Kujaw i Pomorza. Od  żuru i śledzia na zakończenie postu po pisanki i kraszanki o śmigus bez dyngusa w lany poniedziałek. Wszystko to da się odwzorować w warunkach domowych.