Wiadomości

 • Czytajcie, uruchomcie swoją wyobraźnię.

  Czytajcie, uruchomcie swoją wyobraźnię.

  “Czytajcie, uruchomcie swoją wyobraźnię. Ona tworzy piękniejsze obrazy, piękniejszy świat, niż to co Was otacza!” - apelował  w ubiegłym roku Jerzy Trela do uczestników Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki.
 • Bon 500+ dla kogo?

  Bon 500+ dla kogo?

  Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że bon turystyczny będzie emitowany jak 500+. To będzie 500 zł, które trafi do polskich rodzin na każde dziecko, które będzie można wykorzystać na potrzeby wypoczynku turystycznego - na wyjazdy, kolonie, wczasy i wszystko, co jest z tym związane.
 • Pomysły na prezent na Dzień Taty

  Pomysły na prezent na Dzień Taty

  W zależności od budżetu na prezent, przedszkolaki mogą poszaleć z podarunkiem, którym podziękują swoim tatusiom za trud włożony w opiekę i wychowanie i wyrażą swoją wdzięczność. Przygotowaliśmy specjalne zestawienie z pomysłami na prezent z okazji Dnia Taty. Przeczytaj i wybierz coś, co najbardziej przypadnie do gustu twojemu tacie!
 • Tolerancja u dziecka na wagę złota

  Tolerancja u dziecka na wagę złota

  Lekcje tolerancji to bardzo cenne lekcje. Jeśli chcesz wychować dziecko na inteligentne i otwarte na świat i ludzi - nie warto czekać z nimi długo. Już od najmłodszych lat powinieneś wpajać dziecku, jak ważna jest tolerancja. Dzieci mają do czynienia z innością cały czas. Z czasem, gdy same potrzebują, a nie dostają czyjejś akceptacji – stają się nieśmiałe i zamknięte w sobie. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w jaki sposób przeprowadzić wartościowe lekcje tolerancji i uchronić je od przykrych sytuacji.
 • 500 plus zostanie odebrane niektórym rodzicom!

  500 plus zostanie odebrane niektórym rodzicom!

  O wypłatach 500 plus mogą zapomnieć niektórzy rodzice. Świadczenie finansowe nadal będą otrzymywać rodziny, które mieszkają i pracują w Polsce. 500 plus zostanie odebrane tym, którzy pobierają jednocześnie Kindergeld, ale czy to oznacza, że reszta rodziców nie musi się martwić? Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej.
 • Jak oduczyć dziecko picia słodkich napojów?

  Jak oduczyć dziecko picia słodkich napojów?

  Wiele dzieci zmaga się z problemem nadmiernego picia słodkich napojów. W XXI-wieku bardzo często mówi się, że wiele dzieci jest wręcz uzależnionych od cukru. Z tego powodu, warto jak najwcześniej wziąć się za naukę picia wody! Przeczytaj, jakie  przygotowaliśmy sposoby na oduczenie picia przez twoje dziecko słodkich napojów.
 • Bon turystyczny 500+ na dziecko!

  Bon turystyczny 500+ na dziecko!

  Początkowe plany wprowadzenia bonu 1000+ na wakacje znacznie uległy zmianie. Okazało się, że będzie to 500+ nie dla pracownika, ale dla każdego dziecka.  Zmienia się również forma – będzie to elektroniczny kupon, a nie kartka przedpłacona. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej o bonie 500+ na dziecko.
 • Więcej dzieci w przedszkolach - nowe wytyczne GIS

  Więcej dzieci w przedszkolach - nowe wytyczne GIS

  Główny Inspektorat Sanitarny opublikował nowe wytyczne przeciwepidemiczne skierowane do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej oraz dla żłobków. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jakie są nowe wytyczne dla przedszkoli i co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na to, by znów wysłać dziecko do przedszkola.
 • Jak uczyć dzieci zarządzania pieniędzmi?

  Jak uczyć dzieci zarządzania pieniędzmi?

  Nikt z nas nie rodzi się z genem przedsiębiorczości. Podstawy pewnych cech są biologicznie uwarunkowane, ale to, jak wykorzystamy potencjał, zależy od przebiegu naszego rozwoju, zwłaszcza we wczesnych latach życia. Przedsiębiorczość, rozumiana jako zdolność gromadzenia środków, zarządzania nimi i oszczędzania, to ważna umiejętność, która procentuje na każdym etapie dorosłego życia. Bo choć pieniądze to nie wszystko i same w sobie nie dają poczucia szczęścia, to jednak zapewniają możliwość wzrostu szeroko rozumianego kapitału. Jak zatem nauczyć dzieci bycia przedsiębiorczymi?
 • Co robić, gdy dziecko moczy się w nocy?

  Co robić, gdy dziecko moczy się w nocy?

  Wielu rodziców zmaga się z problemem, którym jest moczenie się ich dzieci w trakcie snu. Im mniejsze dziecko, tym bardziej jest to zrozumiałe. Co jednak robić, gdy problem moczenia się dotyczy dziecka powyżej 5 roku życia? Przeczyta, by dowiedzieć się, jak skutecznie pomóc swojemu przedszkolakowi.
 • Nie odwlekaj szczepień!

  Nie odwlekaj szczepień!

  Eksperci alarmują, by w czasie epidemii koronawirusa nie odwlekać szczepień dzieci. To nic innego jak narażanie nie tylko zdrowia swoich dzieci, ale też całych rodzin! Co więcej, najbliższy okres to najlepszy moment, by zaszczepić dziecko, ponieważ nad Polską ciąży widmo drugiej fali epidemii koronawirusa.
 • Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony!

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony!

  Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony do 28 czerwca - poinformowała we wtorek Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Sprawdź, komu  przysługuje pomoc finansowa i jakie warunki należy spełnić, by uzyskać pomoc finansową.