Wiadomości

 • Rola edukacji muzycznej w rozwoju przedszkolaków

  Rola edukacji muzycznej w rozwoju przedszkolaków

  Ewelina Śliwa Wiek przedszkolny wydaje się najlepszym czasem na rozpoczęcie regularnej edukacji muzycznej. Mimo że wpływ muzyki na rozwój człowieka jest oczywisty (oraz udowodniony naukowo), kształcenie w tym zakresie bywa w placówkach zaniedbywane i traktowane marginalnie. Dzieci i rodzice zdają się nie dostrzegać wartości, jakie może wnieść do ich życia obcowanie z muzyką, a edukację muzyczną postrzegają jako niezbyt przydatną. A przecież nie ma drugiej dziedziny sztuki, która w tak ogromnym stopniu wpływałaby na rozwój dziecka.
 • WIDZĘ-REAGUJĘ-ZMIENIAM. Gry miejskie dla dzieci o ekologii

  WIDZĘ-REAGUJĘ-ZMIENIAM. Gry miejskie dla dzieci o ekologii

  Agencja User Experience – Symeria – na początku 2021 roku podała wyniki badania dotyczącego segregacji śmieci. Jak się okazało, zaledwie 52% Polek i Polaków wie, jak robić to prawidłowo1. A w dobie kryzysu klimatycznego odpowiednia segregacja jest jednym z podstawowych i wydawałoby się najprostszych działań, aby dbać o środowisko naturalne. Jeżeli nie do końca radzimy sobie ze śmieciami, mimo że produkujemy ich tak wiele, to czy potrafimy zadbać o naszą planetę w innych aspektach? W jaki sposób sprawić, żeby Polacy i Polki przywiązywali większą wagę do bycia eko?
 • Magazyn HELLO KITTY

  Magazyn HELLO KITTY

  Wydawnictwo Egmont Polska wprowadza na rynek prasowy dwumiesięcznik „Hello Kitty”. Pierwszy numer ukaże się 26 lutego 2021 roku. Szykuje się nie lada gratka dla najmłodszych fanów uroczej postaci wymyślonej w 1974 roku przez japońską spółkę Sanrio.
 • Najważniejsze witaminy wspierające rozwój dziecka

  Najważniejsze witaminy wspierające rozwój dziecka

  Dzieci, niezależnie od pory roku, powinny spożywać posiłki bogate w różnorodne witaminy.  Warto również zadbać o to, by suplementacja witamin odbywała się w odpowiednich dawkach. Spożywanie witamin wzmacnia odporność, więc spożywanie bogatych w nie posiłków jest ważne przez 365 dni w roku.
 • Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych od 1 marca

  Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych od 1 marca

  W  poniedziałek (1 marca)  rozpoczyna się  rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych  w szkołach podstawowych.  Miasto Lublin na zbliżający się rok szkolny przygotowało  10 355 miejsc w placówkach publicznych i przedszkolach niepublicznych  funkcjonujących na zasadach placówek publicznych. Rodzice mają czas na złożenie wniosków do  12 marca do godz. 15.00.
 • Jak zmniejszyć lęk dziecka związany z pandemią

  Jak zmniejszyć lęk dziecka związany z pandemią

  Przedszkola na razie pracują normalnie, z wyłączeniem tych, w których ze względu na zakażenia zawieszono zajęcia albo objęto kwarantanną poszczególne grupy. Dzieciom udzielają się nerwy rodziców, dlatego specjaliści doradzają, jak zmniejszyć lęk przed zakażeniem.
 • Porady nauczycieli dla rodziców w sprawie lekcji online

  Porady nauczycieli dla rodziców w sprawie lekcji online

  Nauczanie online jest bardzo uciążliwe dla rodziców. Oprócz codziennych obowiązków, muszą również brać udział w codziennych zajęciach ich dzieci. Potem dochodzi jeszcze wspólne odrabianie lekcji. Jak dać sobie z tym wszystkim radę? Co poradziliby nauczyciele?
 • Jak oduczyć dziecko dłubania w nosie?

  Jak oduczyć dziecko dłubania w nosie?

  Dłubanie w nosie to problem, który dotyczy wielu przedszkolaków. Choć przede wszystkim nawyk ten jest niehigieniczny i nieelegancki, okazuje się, że jest również niebezpieczny. Poniżej przedstawiamy sposoby na to, jak oduczyć dziecko dłubania w nosie.
 • Ospa wietrzna u dziecka - co robić?

  Ospa wietrzna u dziecka - co robić?

  Ospa wietrzna to choroba, którą bez trudu rozpoznają zarówno lekarze, jak i rodzice dziecka. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak pielęgnować skórę dziecka i co robić, by ulżyć dziecku w trakcie ospy wietrznej.
 • Ścieżka sensoryczna dla dziecka - zrób to sam

  Ścieżka sensoryczna dla dziecka - zrób to sam

  Ścieżka sensoryczna to nic innego jak tor przeszkód dla dziecka, która wyraźnie stymuluje zmysł dotyku. Zabawa ta wpływa na rozwijanie wielu umiejętności, więc bardzo często spotyka się z aprobatą wielu rodziców. Poniżej przedstawiamy pomysły na to, w jaki sposób zrobić samodzielnie ścieżkę sensoryczną dla dziecka.