Wiadomości

 • Łobuziaki zaśpiewają w Krakowie!

  Łobuziaki zaśpiewają w Krakowie!

  Podczas odbywającego się w Krakowie Festiwalu Dziecięcych Marzeń będzie można zobaczyć występ grupy Łobuziaki. Dzieci wykonają piosenki ze swojej debiutanckiej płyty, której premiera miała miejsce 15 maja tego roku.
 • KONKURS - Wygraj zestaw piknikowy Wadera!

  KONKURS - Wygraj zestaw piknikowy Wadera!

  Początek września sprzyja zabawom na świeżym powietrzu! Przedszkolaki chętnie spędzają czas na zewnątrz, zbierając kasztany, różnokolorowe liście oraz urządzając jesienne pikniki. Aby umilić maluchom zabawy, serwis Przedszkola.edu.pl przygotował konkurs, w którym do wygrania są zestawy piknikowe ufundowane przez firmę Wader.
 • EDU TRENDY 2012

  EDU TRENDY 2012

  Najnowsze rozwiązania edukacyjne, aktualne informacje dotyczące oświaty w Polsce oraz wymiana wiedzy i doświadczeń - to wszystko już jesienią w Warszawie podczas targów EDU TRENDY 2012.
 • Nowa inicjatywa firmy NUTRICIA dla dzieci

  Nowa inicjatywa firmy NUTRICIA dla dzieci

  Zabawa jest dla dzieci nie tylko rozrywką, ale również pełni ważną rolę edukacyjną. Zanim maluch pójdzie do szkoły to właśnie dzięki niej poznaje otaczający go świat. Aby przybliżyć tę wiedzę rodzinom i opiekunom, firma NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu zorganizowała konkurs na najlepszy pomysł na zabawę z dziećmi w wieku od 0 do 6 lat!
 • Podsumowanie V edycji Targów Moje Dziecko 2012

  Podsumowanie V edycji Targów Moje Dziecko 2012

  Targi Moje Dziecko to największe targi branży dziecięcej. W miniony weekend, 24-26 sierpnia 2012 r., na warszawskim Torwarze odbyła się piąta edycja imprezy. Pomimo deszczu frekwencja nie zawiodła i w wydarzeniu wzięło udział blisko 10 tysięcy osób, wystawiło się około stu firm, a na Dzień Branżowy przybyło kilkuset przedsiębiorców działających na rynku dziecięcym.
 • Przeżywaj przygody razem z Meridą Waleczną!

  Przeżywaj przygody razem z Meridą Waleczną!

  Od piątku na ekranach kin możemy oglądać film Merida Waleczna . W związku z premierą Wydawnictwo Egmont przygotowało trzy ciekawe opowieści o przygodach rudowłosej buntowniczki! Już wkrótce na rynku pojawią się dwa audiobooki z książką i kartonowa książeczka dla najmłodszych.
 • Jak zachęcić dziecko do mówienia

  Jak zachęcić dziecko do mówienia

  Dziecko w wieku trzech lat powinno rozwijać swój zasób słownictwa. Malec będzie mówił coraz więcej jednak ryzyko, że pojawiające się błędy artykulacyjne utrwalą się jako wady wymowy jest bardzo duże. Każde opóźnienie mowy może prowadzić do późniejszych problemów z pisaniem oraz czytaniem. Gorzej gdy malec nie chce mówić. Istnieje kilka sposobów aby zachęcić dziecko do mówienia.
 • Diagnoza dysleksji u przedszkolaków

  Diagnoza dysleksji u przedszkolaków

  Dysleksja to zaburzenie, które najczęściej rozpoznawane jest u dzieci w wieku szkolnym. Jednak ostatnie badania naukowców wykazały, że możliwa jest także diagnoza dysleksji u przedszkolaków! Istnieje bowiem wiele alarmujących objawów, mogących sugerować nieprawidłowości.
 • Bezpieczeństwo dzieci w Internecie

  Bezpieczeństwo dzieci w Internecie

  Internet to nieograniczone źródło wiedzy, w dużej mierze dzięki niemu dzieci poznają otaczający je świat. Trzeba jednak pamiętać, że znajdują się tu również szkodliwe dla maluchów treści. Jak więc uchronić dziecko przed negatywną stroną sieci i zapewnić mu bezpieczeństwo w Internecie?
 • Targi Moje Dziecko - wygraj zaproszenie!

  Targi Moje Dziecko - wygraj zaproszenie!

  Nowy rok szkolny wiąże się dla rodziców z wieloma wydatkami, jak chociażby skompletowanie wyprawki swoim pociechom. W ostatni weekend wakacji odbędą się w Warszawie największe targi branży dziecięcej - "Targi Moje Dziecko" gdzie będzie można zrobić zakupy w atrakcyjnej cenie, a także skorzystać z licznych atrakcji. Serwis Przedszkola.edu.pl przygotował konkurs, w którym do wygrania są podwójne zaproszenie na Targi w Warszawie!
 • Powrót mamy do pracy - możliwe rozwiązania

  Powrót mamy do pracy - możliwe rozwiązania

  Rola kobiet w rodzinie i na rynku pracy bardzo się zmieniła odkąd masowo weszły na rynek pracy w latach 60. ubiegłego wieku. Pracują tyle godzin co mężczyźni, a kariera jest dla nich bardzo ważna. Stąd wiele kobiet decyduje się na dziecko dopiero po trzydziestce.