Wiadomości

 • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

  Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

  Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Ten miś o bardzo małym rozumku już od wielu lat jest przyjacielem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wydawnictwo Egmont już ponad dwadzieścia lat wydaje książki, czasopisma oraz audiobooki, które przybliżają postać Puchatka i jego przyjaciół.
 • Karnawał dla dzieci 2012

  Karnawał dla dzieci 2012

  Karnawał to pełna kolorów i wrażeń tradycja nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy dla dzieci to pomysł na fantastyczną zabawę i niezapomniane chwile. Potrzebne jest dobre jedzenie, muzyka, stroje dla dzieci, dużo kolorów i możemy zaczynać zabawę!
 • Rodzaje przedszkoli

  Rodzaje przedszkoli

  Wielu rodziców zastanawia się jakie przedszkole najlepiej pasuje do ich dzieci. Niektóre placówki ukierunkowały się na konkretny profil, dzięki czemu możliwe jest rozwijanie poszczególnych zdolności maluchów. Przedstawiamy rodzaje przedszkoli, które są miejscem nabywania nowych umiejętności i wspaniałej zabawy, podczas której nawiązują się pierwsze przyjaźnie. 
 • Ferie zimowe dla dzieci

  Ferie zimowe dla dzieci

  Na ferie zimowe czekają zarówno dzieci jak i rodzice. Lenistwo w okresie świątecznym tylko podsyca oczekiwania na przyjście zimowego wypoczynku podczas ferii. Kiedy przychodzi wolne nagle okazuje się, że ferie dla dzieci niosą jeszcze więcej problemów niż codzienne dni w przedszkolu. Co zrobić aby w pełni wykorzystać wolny czas i zapewnić dzieciom fantastyczną zabawę?
 • Bal sylwestrowy dla dzieci

  Bal sylwestrowy dla dzieci

  Nie tylko dorośli chcą spędzić wyjątkową sylwestrową noc. Również najmłodsi powinni odpowiednio uczcić tę okazję. Dlatego dobrym pomysłem będzie Sylwester dla dzieci. Pamiętajmy jednak, że maluchy to bardzo wymagający goście, na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na zorganizowanie niezapomnianego balu sylwestrowego dla dzieci.
 • Grudniowe zabawy z dzieckiem

  Grudniowe zabawy z dzieckiem

  Od Świąt Bożego Narodzenia dzieli nas już tylko kilka dni. Jednak nie wszystkim ten czas mija równie szybko. Nasze pociechy na pewno nie mogą doczekać się Wigilii i rozpakowywania prezentów. Przedstawiamy kilka pomysłów na grudniowe zabawy z dzieckiem, które umilą czas i pozwolą maluchom włączyć się w przedświąteczne przygotowania.
 • Zostań Świętym Mikołajem z Biurem Pośrednictwa Dobra

  Zostań Świętym Mikołajem z Biurem Pośrednictwa Dobra

  Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy szczególnie warto zrobić coś dobrego dla innych. Dlatego już czwarty raz wydawnictwo Egmont Polska organizuje akcję charytatywną Biuro Pośrednictwa Dobra. Przedsięwzięcie to co roku wspiera kilka wybranych Domów Dziecka.
 • Przedszkola w Lublinie pracują krócej

  Przedszkola w Lublinie pracują krócej

  Według artykułu z "Gazeta Lublin" osoby pracujące do wieczora będą miały problem ze znalezieniem publicznego przedszkola. W Lublinie uznano, że wszystkie przedszkola będą czynne tylko i wyłącznie do godziny 17.
 • Spektakl „O mniejszych braciszkach Św. Franciszka"

  Spektakl „O mniejszych braciszkach Św. Franciszka"

  5 grudnia w Teatrze Lalek Guliwer miała miejsce premiera nowej sztuki dla dzieci. Spektakl „O mniejszych braciszkach Św. Franciszka" to adaptacja sztuki Marty Guśniowskiej, dzięki której najmłodsi poznają warte naśladowania życiowe postawy.
 • 3 latki w przedszkolu

  3 latki w przedszkolu

  Gdy dziecko osiąga wiek trzech lat jego rozwój staje się bardzo dynamiczny, a jego indywidualne przemiany zachodzą odpowiednio do wieku. Dziecko w przedszkolu przebywa w specjalnie przygotowanym środowisku, które pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Trzylatek w przedszkolu to doskonałe rozwiązanie aby w przyjemny sposób wpoić dziecku pewne zachowania, nauczyć nowych umiejętności oraz rozwinąć malucha emocjonalne.
 • Sześciolatek w szkole w 2014 roku!

  Sześciolatek w szkole w 2014 roku!

  Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej możemy zobaczyć projekt nowelizacji ustawy, według której obowiązek szkolny sześciolatków ma być wprowadzony dopiero w 2014 roku. Oznacza to, że jeszcze przez dwa lata to rodzice zdecydują o wcześniejszym posłaniu dziecka do szkoły.