Wiadomości

 • Otyłość u dzieci

  Otyłość u dzieci

  Otyłość u dzieci jest coraz bardziej powszechnym problemem na który rodzice zwracają uwagę zbyt późno. Pulchny brzuszek oraz pyzate policzki niekiedy jeszcze uchodzą za okaz zdrowia dziecka, my jednak apelujemy aby już teraz zadbać o prawidłowe żywienie dzieci aby uchronić naszych podopiecznych przed niechcianą nadwagą.
 • Sześciolatek do szkoły?

  Sześciolatek do szkoły?

  W momencie gdy dziecko kończy sześć lat wielu rodziców staje przed ogromnym dylematem jak pokierować dalszą edukacją malucha. Czy wysłać dziecko do szkoły czy pozostawić w przedszkolu na kolejny rok? Jak rozpoznać czy nasi podopieczni są gotowi aby pójść do szkoły? Psychologowie twierdzą, że w tym wypadku warto zaufać indywidualnej intuicji rodzica.
 • Targi Przedszkolaka w Gdańsku

  Targi Przedszkolaka w Gdańsku

  Przed nami kolejna edycja Targów Przedszkolaka. Tym razem potężna dawka ciekawych atrakcji czeka na nas w Gdańsku. Tegoroczna trójmiejska edycja Targów Przedszkolaka będzie wyjątkowa i wyjątkowo edukacyjna – towarzyszyć jej będą Targi Edukacji Wczesnoszkolnej MAŁY UCZEŃ.pl oraz II Gdańskie Forum Rodziców „Partnerzy Edukacji i Wychowania”.
 • Czasopismo dla dzieci "Kaczor Donald" kończy 18 lat!

  Czasopismo dla dzieci "Kaczor Donald" kończy 18 lat!

  "Kaczor Donald" jest już pełnoletni! To najzabawniejsze czasopismo dla dzieci 28 kwietnia skończy 18 lat. Tym samym zostaje najstarszym magazynem komiksowym dla dzieci, istniejącym na polskim rynku. Jednak to niejedyne wydarzenie związane z "Kaczorem Donaldem" - od numeru 15. zmienia cykl wydawniczy z tygodniowego na dwutygodniowy.
 • Wychowanie bliźniąt

  Wychowanie bliźniąt

  Kiedy okazuje się, że na świat mają przyjść bliźnięta najczęściej rodzice wpadają w wir ekscytujących przygotowań. Podwójna wyprawka, podwójny wózeczek, dwa łóżeczka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Wychowanie bliźniąt to wyjątkowe przeżycie dla całej rodziny jednakże należy pamiętać, że bliźnięta nie oznaczają wcale "takie same".
 • Wiosenne zabawy w piaskownicy

  Wiosenne zabawy w piaskownicy

  Wraz z wiosną nadszedł czas spacerów i gier na świeżym powietrzu. Nasze maluchy mogą wreszcie rozładować nadmiar energii na placach zabaw. Nie zapominajmy też o ulubionych przez dzieci zabawach w piaskownicy, do których potrzebują one "profesjonalnego sprzętu" w postaci łopatek, wiaderek czy budowlanych aut. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, firma WADER przygotowała najnowszą serię zabawek do piaskownicy, Friends On The Move.
 • Zabraknie miejsc dla trzylatków w przedszkolu?

  Zabraknie miejsc dla trzylatków w przedszkolu?

  Jak informuje GazetaPrawna.pl jeżeli rodzice nie zdecydują się na posłanie swojego sześcioletniego dziecka do szkoły i zostawią je w przedszkolu, zajmie ono miejsce przeznaczone dla najmłodszych. Czy zatem zatem trzylatki w przedszkolu nie znajdą miejsca?
 • Nauczanie domowe

  Nauczanie domowe

  W związku z wieloma wątpliwościami rodziców, dotyczącymi wcześniejszego posłania dzieci do szkoły oraz budzącym kontrowersje modelem tej placówki, wielu opiekunów szuka alternatywy. Coraz częściej interesują się zjawiskiem jakim jest home schooling, czyli nauczanie domowe.
 • Odkrywanie świata ze "Smykami"

  Odkrywanie świata ze "Smykami"

  Już dzisiaj na polskim rynku wydawniczym ukaże się nowa propozycja Wydawnictwa Egmont. Najmłodsze dzieci oraz ich rodzice i opiekunowie mają do dyspozycji nowy magazyn SMYKI, który ukazywać się będzie w formie kwartalnika. Dzięki niemu maluchy rozwiną swoje umiejętności, a proponowane ćwiczenie pomogą w nawiązaniu jeszcze bliższych więzi emocjonalnych z opiekunami.
 • Pomysł na przyjęcie urodzinowe

  Pomysł na przyjęcie urodzinowe

  W dobie współczesności dzieci z każdej strony atakowane są przez różnego rodzaju bodźce wzrokowe i dźwiękowe. Coraz trudniej przygotować udane przyjęcie urodzinowe, gdyż dzieci szybko się nudzą. Trzeba więc mieć odpowiedni pomysł na przyjęcie urodzinowe i zapewnić swoim podopiecznym zabawę która na długo pozostanie i ich pamięci.
 • Mama wraca do pracy

  Mama wraca do pracy

  Gdy kończy się urlop macierzyński z reguły zapada decyzja, że mama wraca do pracy. Jednak pojawia się również dylemat dotyczący opieki nad dzieckiem. Warto się zastanowić komu i z jakich powodów powierzyć swój największy skarb.
 • Wyniki konkursu: "Bezpieczny przedszkolak"

  Wyniki konkursu: "Bezpieczny przedszkolak"

  Uwaga! Ogłaszamy WYNIKI KONKURSU! Jest nam miło poinformować, że nagrodę główną, czyli zestawy zabawek edukacyjnych firmy Wader otrzymują: Maciej D. Iga M. Jakub B. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.