Wiadomości

 • Zabraknie miejsc dla trzylatków w przedszkolu?

  Zabraknie miejsc dla trzylatków w przedszkolu?

  Jak informuje GazetaPrawna.pl jeżeli rodzice nie zdecydują się na posłanie swojego sześcioletniego dziecka do szkoły i zostawią je w przedszkolu, zajmie ono miejsce przeznaczone dla najmłodszych. Czy zatem zatem trzylatki w przedszkolu nie znajdą miejsca?
 • Nauczanie domowe

  Nauczanie domowe

  W związku z wieloma wątpliwościami rodziców, dotyczącymi wcześniejszego posłania dzieci do szkoły oraz budzącym kontrowersje modelem tej placówki, wielu opiekunów szuka alternatywy. Coraz częściej interesują się zjawiskiem jakim jest home schooling, czyli nauczanie domowe.
 • Odkrywanie świata ze "Smykami"

  Odkrywanie świata ze "Smykami"

  Już dzisiaj na polskim rynku wydawniczym ukaże się nowa propozycja Wydawnictwa Egmont. Najmłodsze dzieci oraz ich rodzice i opiekunowie mają do dyspozycji nowy magazyn SMYKI, który ukazywać się będzie w formie kwartalnika. Dzięki niemu maluchy rozwiną swoje umiejętności, a proponowane ćwiczenie pomogą w nawiązaniu jeszcze bliższych więzi emocjonalnych z opiekunami.
 • Pomysł na przyjęcie urodzinowe

  Pomysł na przyjęcie urodzinowe

  W dobie współczesności dzieci z każdej strony atakowane są przez różnego rodzaju bodźce wzrokowe i dźwiękowe. Coraz trudniej przygotować udane przyjęcie urodzinowe, gdyż dzieci szybko się nudzą. Trzeba więc mieć odpowiedni pomysł na przyjęcie urodzinowe i zapewnić swoim podopiecznym zabawę która na długo pozostanie i ich pamięci.
 • Mama wraca do pracy

  Mama wraca do pracy

  Gdy kończy się urlop macierzyński z reguły zapada decyzja, że mama wraca do pracy. Jednak pojawia się również dylemat dotyczący opieki nad dzieckiem. Warto się zastanowić komu i z jakich powodów powierzyć swój największy skarb.
 • Wyniki konkursu: "Bezpieczny przedszkolak"

  Wyniki konkursu: "Bezpieczny przedszkolak"

  Uwaga! Ogłaszamy WYNIKI KONKURSU! Jest nam miło poinformować, że nagrodę główną, czyli zestawy zabawek edukacyjnych firmy Wader otrzymują: Maciej D. Iga M. Jakub B. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
 • Święto dinozaurów

  Święto dinozaurów

  26 lutego obchodziliśmy święto znanych prehistorycznych stworzeń. Dzień Dinozaura upamiętnia wszystkich dawnych władców lądów i wód, zarówno tych łagodnych jak i groźnych. Aby mali odkrywcy mogli poznać życie tych fascynujących gadów, Wydawnictwo Egmont przygotowało wiele ciekawych propozycji.
 • ADHD u dzieci

  ADHD u dzieci

  ADHD określa się jako zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi. Bardzo trudno zdiagnozować je we wczesnych latach życia dziecka i z reguły rozpoznawane bywa na początku edukacji szkolnej. Często ADHD u dzieci spotyka się z małą akceptacją otoczenia i błędnie identyfikuje się je z dziecięcą niesfornością. Jednak jeżeli zlekceważone zostaną pewne objawy, może mieć to katastrofalne skutki na przyszłość. 
 • II Międzynarodowe Targi "Świat Dziecka"

  II Międzynarodowe Targi "Świat Dziecka"

  25 i 26 lutego 2012 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI na ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędzie się druga już edycja Międzynarodowych Targów "Świat Dziecka". Wydarzenie do doskonała okazja do zafundowania maluchom wyśmienitej zabawy podczas zimowych popołudni w lutym.
 • Ścieżki emocjonalne w przedszkolu

  Ścieżki emocjonalne w przedszkolu

  Panowanie nad sobą, zdolność przeciwstawiania się burzom emocji, nieuleganie namiętnościom, by nie stać się ich "niewolnikiem" uważane jest od czasów Platona za cnotę. W starożytnym Rzymie  zwano ją temperamentia, czyli umiarkowaniem, powściąganiem nadmiernych emocji. Celem jest tu równowaga, a nie stłumienie emocji – każde uczucie ma bowiem swoją wartość i znaczenie. Arystoteles zauważa, że emocje powinny być właściwe, odpowiednie do okoliczności. Jeśli są zanadto stłumione, to wywołują apatię i nadmierny dystans w stosunku do wszystkiego, jeśli wymkną się  spod kontroli, przybiorą skrajną postać i uporczywie się utrzymują.
 • Dziecko i komputer

  Dziecko i komputer

  Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że zbyt długie przesiadywanie przed ekranem komputera jest szkodliwe szczególnie w przypadku dzieci. Nie trzeba zabraniać podopiecznym korzystania ze sprzętu elektronicznego. Jednak warto zwrócić uwagę dzieci na zasady bezpiecznego korzystania z komputera.
 • W Poznaniu wzrosła opłata za żłobek

  W Poznaniu wzrosła opłata za żłobek

  Jak pisze Gazeta.pl Poznań uchwalono nowy program żłobkowy. Opieka nad dziećmi do 3 lat w prywatnych żłobkach zostanie dofinansowana. Niestety oprócz tego przewiduje się także podwyżki. Teraz rodzice zapłacą znacznie więcej za pobyt dzieci w żłobku.
 • Konkurs Teatru Małego Widza "Dzień Kota"

  Konkurs Teatru Małego Widza "Dzień Kota"

  17 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Kota. Z tej okazji Teatr Małego Widza ogłasza wyjątkowy konkurs - "Dzień Kota". Zachęcamy do udziału wszystkich użytkowników serwisu Przedszkola.edu.pl!
 • Wady postawy u dzieci

  Wady postawy u dzieci

  Wady postawy u dzieci to bardzo powszechny problem. Nie należy bagatelizować wszelkich nieprawidłowości wad postawy u najmłodszych, ponieważ w przyszłości może to przynieść poważne choroby dzieci.