Wiadomości

 • Sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej

  Sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej

  Niezbędnik Dyrektora to elektroniczne publikacje dla wszystkich którzy chcą trzymać rękę na pulsie i mieć wszystkie aktualności prawne oraz oświatowe w jednym miejscu. Pojawiło się już sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej. Przedszkole i żłobek. Tym razem przygotowano ciekawe tematy z zakresu obowiązków dyrektora, kontroli sanepidu, dotacji dla przedszkoli i wiele innych.
 • Wyższe opłaty za przedszkola

  Wyższe opłaty za przedszkola

  W serwisie gazetaprawna.pl możemy przeczytać, że szykują się kolejne wzrosty opłat za przedszkola. Jest to wynik wyższych kosztów utrzymania oraz braku dotacji dla gmin na prowadzenie placówek.
 • Jąkanie u dzieci

  Jąkanie u dzieci

  Nie ma jednoznacznej przyczyny na to dlaczego dzieci zaczynają się jąkać. Zaburzenia mowy u dzieci mogą być spowodowane zarówno wrażliwym układem nerwowym, niesprawnością motoryczną a nawet czynnikami emocjonalnymi. Przyczyn może być bardzo wiele, jednakże jąkanie u dzieci jest zjawiskiem dość powszechnym i w większości przypadków całkowicie uleczalnym.
 • Zmiany w nowej ustawie żłobkowej

  Zmiany w nowej ustawie żłobkowej

  Uchwalona rok temu nowa ustawa żłobkowa miała ułatwić zakładanie żłobków i klubów malucha. Niestety restrykcyjne, różnie interpretowane przepisy utrudniają te inicjatywy. Obecnie planowany jest projekt wprowadzający zmiany w nowej ustawie żłobkowej. 
 • Jak rozpoznać alergię u dziecka?

  Jak rozpoznać alergię u dziecka?

  Różnego rodzaju alergie są problemem dotykającym coraz więcej maluchów. Rodzice często zadają sobie pytanie jak rozpoznać alergię u dziecka i ułatwić życie małemu alergikowi? O trudnym aspekcie dzieciństwa wielu małych pacjentów mówi alergolog dziecięcy.
 • Elektroniczny "Niezbędnik Dyrektora Przedszkola"

  Elektroniczny "Niezbędnik Dyrektora Przedszkola"

  Jeśli szukasz dostępu do kompletnego pakietu informacji związanych z prowadzeniem przedszkola skorzystaj z "Niezbędnika Dyrektora Przedszkola". Każde wydanie elektronicznych publikacji zawiera aktualne zmiany w prawie oświatowym a także szereg cennych informacji dotyczących codziennej pracy dydaktyczno - wychowawczej placówek przedszkolnych.
 • Przedszkole "Nutka" w Teatrze Małego Widza - fotorelacja z wizyty

  Przedszkole "Nutka" w Teatrze Małego Widza - fotorelacja z wizyty

  Dzieci z Prywatnego Przedszkola Muzycznego „Nutka” to laureaci zorganizowanego przez nasz serwis konkursu na Dzień Dziecka. Maluchy pięknie zaśpiewały piosenkę pt. „Nie martw się - jest OK!” i wygrały nagrodę główną, jaką było zaproszenie na spektakl Teatru Małego Widza - „Rozplatanie Tęczy”. Prezentujemy galerię fotografii, pokazującą jak dobrze bawiły się dzieci z Przedszkola „Nutka” na przedstawieniu granym tylko dla nich.
 • Repertuar Teatru Małego Widza na wakacje

  Repertuar Teatru Małego Widza na wakacje

  Repertuar Teatru Małego Widza w Warszawie w lipcu i sierpniu serwuje najmłodszym ciekawe spektakle i niezapomniane przedstawienia. Każdy maluch znajdzie coś dla siebie, a wizyta w teatrze na długo pozostanie w pamięci.
 • Bezpieczne opalanie dla dzieci

  Bezpieczne opalanie dla dzieci

  Wakacje to czas kiedy nasze pociechy są najbardziej narażone na szkodliwe działanie promieni UV. Dermatolodzy ostrzegają, że nadmierna ekspozycja maluchów na słońce nie jest dobra dla ich zdrowia. Warto więc wiedzieć jak powinno wyglądać bezpieczne opalanie dla dzieci.
 • Czy szkoły są przygotowane na przyjęcie sześciolatków

  Czy szkoły są przygotowane na przyjęcie sześciolatków

  Od września 2014 roku na skutek zmiany ustawy dzieci sześcioletnie będą miały obowiązek pójścia do podstawówki. Rozpoczęcie nauki w szkole to bardzo ważny moment w rozwoju każdego dziecka. Większa część polskiego społeczeństwa twierdzi, że szkoły nie są przygotowane na przyjęcie dzieci sześcioletnich. Najwięcej obaw dotyczy świetlicy szkolnej i co za tym idzie zajęć pozalekcyjnych.
 • Warszawskie przedszkola niepubliczne

  Warszawskie przedszkola niepubliczne

  Rozpoczynamy cykl artykułów, w których będziemy prezentować najciekawsze naszym zdaniem przedszkola w Polsce. Dzisiaj przedstawiamy godne uwagi przedszkola niepubliczne z Warszawy. Wyróżniają się one na tle podobnych placówek oryginalnymi profilami oraz interesującymi programami nauczania dla dzieci.