Wiadomości

 • Czy szkoły są przygotowane na przyjęcie sześciolatków

  Czy szkoły są przygotowane na przyjęcie sześciolatków

  Od września 2014 roku na skutek zmiany ustawy dzieci sześcioletnie będą miały obowiązek pójścia do podstawówki. Rozpoczęcie nauki w szkole to bardzo ważny moment w rozwoju każdego dziecka. Większa część polskiego społeczeństwa twierdzi, że szkoły nie są przygotowane na przyjęcie dzieci sześcioletnich. Najwięcej obaw dotyczy świetlicy szkolnej i co za tym idzie zajęć pozalekcyjnych.
 • Warszawskie przedszkola niepubliczne

  Warszawskie przedszkola niepubliczne

  Rozpoczynamy cykl artykułów, w których będziemy prezentować najciekawsze naszym zdaniem przedszkola w Polsce. Dzisiaj przedstawiamy godne uwagi przedszkola niepubliczne z Warszawy. Wyróżniają się one na tle podobnych placówek oryginalnymi profilami oraz interesującymi programami nauczania dla dzieci.
 • Opłaty za przedszkole w wakacje

  Opłaty za przedszkole w wakacje

  W związku z burzliwą dyskusją na temat opłat za przedszkole w okresie wakacji, na łamach swojej strony internetowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że nie dopuszcza się pobierania pieniędzy od rodziców za zajęcia wakacyjne w punktach przedszkolnych. Zgodnie z obowiązującym prawem zajęcia prowadzone w wakacje są czasem bezpłatnego nauczania i opieki w wymiarze co najmniej pięć godzin.
 • Piknik z zabawkami Wadera

  Piknik z zabawkami Wadera

  Zbliża się sezon wiosenno - letnich wycieczek. Aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu pozwala dzieciom poznawać otaczający je świat. Mały podróżnik będzie miał ogromną frajdę ze wspólnego posiłku na łonie natury połączonego z zabawą. Rodzinny piknik to idealne rozwiązanie na słoneczne i ciepłe popołudnie.
 • Pierwsza wizyta u dentysty

  Pierwsza wizyta u dentysty

  Pierwsza wizyta u dentysty dziecka to duży powód do stresu dla małego pacjenta. Rodzice często ignorują problem, przyczyniając się do wzrostu zagrożenia próchnicą. Dane są alarmujące - ma ją aż 70 procent trzylatków i 90 procent sześciolatków! Jak więc przygotować malucha na wizytę u stomatologa i nauczyć go prawidłowych nawyków?
 • Przedszkola na wakacje w Krakowie

  Przedszkola na wakacje w Krakowie

  W czasie trwania tegorocznych wakacji na dzieci będą czekać aż 54 przedszkola w Krakowie. Jeśli chcesz zapewnić opiekę dziecku w lipcu i sierpniu nie zwlekaj i jak najszybciej zapisz malucha do dyżurnego przedszkola.
 • Zakończyły się Targi Przedszkolaka "Rodzinna majówka"

  Zakończyły się Targi Przedszkolaka "Rodzinna majówka"

  12 - 13 maja 1012 roku odbyła się kolejna rodzinna majówka zorganizowana przez wystawców Tarów Przedszkolaka a także Targów Edukacji Wczesnoszkolnej MAŁY UCZEŃ.pl. Dwa dni majówki upłynęły pod znakiem ciekawych zajęć oraz wspólnego odkrywania świata z przedszkolakami w warszawskim Centrum MT Polska.
 • Pierwsze urodziny Teatru Małego Widza

  Pierwsze urodziny Teatru Małego Widza

  Teatr Małego Widza w Warszawie z okazji swoich pierwszych urodzin przygotował wiele atrakcji. W czerwcu rodzice i dzieci będą mogli przeżyć niezwykłą przygodę ze sztuką w trakcie trwania urodzinowych spektakli i ciekawych wydarzeń.
 • Gdy ugryzie kleszcz - borelioza u dzieci

  Gdy ugryzie kleszcz - borelioza u dzieci

  Latem chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, odbywając wędrówki po lesie czy odwiedzając parki. Kontakt z przyrodą daje wiele satysfakcji, jednak trzeba pamiętać też, że takie wyprawy wymagają zachowania ostrożności. Ważne jest, by po powrocie z wycieczki, czy nawet przydomowego ogrodu, dokładnie obejrzeć ciało malucha i sprawdzić czy razem z nim nie przywędrował niechciany gość - kleszcz, często powodujący boreliozę u dzieci.
 • Piknik „Kreatywny Świat Dziecka” w Aninie

  Piknik „Kreatywny Świat Dziecka” w Aninie

  19 maja 2012 odbędzie się piknik pt. „Kreatywny Świat Dziecka”. Udział w imprezie mogą wziąć wszystkie chętne dzieci oraz ich rodzice! Spotkanie będzie miało miejsce w przedszkolu „Dzieci Świata – Świat Dzieci” w Aninie.
 • Cykl konferencji „Bezpieczny Przedszkolak"

  Cykl konferencji „Bezpieczny Przedszkolak"

  „Bezpieczny Przedszkolak" to konferencja skierowana do wszystkich osób zarządzających placówkami przedszkolnymi; dyrektorów, wychowawców oraz właścicieli. Spotkania dotyczyć będą bezpieczeństwa oraz zdrowia dzieci w wieku przedszkolnym.