Wiadomości

 • Bezpieczeństwo dzieci w Internecie

  Bezpieczeństwo dzieci w Internecie

  Internet to nieograniczone źródło wiedzy, w dużej mierze dzięki niemu dzieci poznają otaczający je świat. Trzeba jednak pamiętać, że znajdują się tu również szkodliwe dla maluchów treści. Jak więc uchronić dziecko przed negatywną stroną sieci i zapewnić mu bezpieczeństwo w Internecie?
 • Targi Moje Dziecko - wygraj zaproszenie!

  Targi Moje Dziecko - wygraj zaproszenie!

  Nowy rok szkolny wiąże się dla rodziców z wieloma wydatkami, jak chociażby skompletowanie wyprawki swoim pociechom. W ostatni weekend wakacji odbędą się w Warszawie największe targi branży dziecięcej - "Targi Moje Dziecko" gdzie będzie można zrobić zakupy w atrakcyjnej cenie, a także skorzystać z licznych atrakcji. Serwis Przedszkola.edu.pl przygotował konkurs, w którym do wygrania są podwójne zaproszenie na Targi w Warszawie!
 • Powrót mamy do pracy - możliwe rozwiązania

  Powrót mamy do pracy - możliwe rozwiązania

  Rola kobiet w rodzinie i na rynku pracy bardzo się zmieniła odkąd masowo weszły na rynek pracy w latach 60. ubiegłego wieku. Pracują tyle godzin co mężczyźni, a kariera jest dla nich bardzo ważna. Stąd wiele kobiet decyduje się na dziecko dopiero po trzydziestce.
 • Kongres Dyrektorów Przedszkoli

  Kongres Dyrektorów Przedszkoli

  Zbliża się nowy rok szkolny a wraz z nim na dyrektorów przedszkoli czeka wiele nowych obowiązków. Specjalnie z myślą o kadrze kierowniczej placówek edukacyjnych redakcja czasopisma "Doradca Dyrektora Przedszkola" organizuje konferencję oraz warsztaty podczas których eksperci przeprowadzą zainteresowanych przez etapy planowania pracy w roku 2012/2013.
 • KONKURS – nagraj piosenkę i wygraj płytę!

  KONKURS – nagraj piosenkę i wygraj płytę!

  Każdy maluch ma swoją ulubioną piosenkę, którą chętnie śpiewa. Zachęcamy opiekunów grup przedszkolnych i rodziców do zaprezentowania talentu małych wykonawców w nowym konkursie portalu Przedszkola.edu.pl. Do wygrania są płyty nowej  grupy dziecięcej „Łobuziaki”!
 • Sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej

  Sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej

  Niezbędnik Dyrektora to elektroniczne publikacje dla wszystkich którzy chcą trzymać rękę na pulsie i mieć wszystkie aktualności prawne oraz oświatowe w jednym miejscu. Pojawiło się już sierpniowe wydanie Niezbędnika Dyrektora Placówki Niepublicznej. Przedszkole i żłobek. Tym razem przygotowano ciekawe tematy z zakresu obowiązków dyrektora, kontroli sanepidu, dotacji dla przedszkoli i wiele innych.
 • Wyższe opłaty za przedszkola

  Wyższe opłaty za przedszkola

  W serwisie gazetaprawna.pl możemy przeczytać, że szykują się kolejne wzrosty opłat za przedszkola. Jest to wynik wyższych kosztów utrzymania oraz braku dotacji dla gmin na prowadzenie placówek.
 • Jąkanie u dzieci

  Jąkanie u dzieci

  Nie ma jednoznacznej przyczyny na to dlaczego dzieci zaczynają się jąkać. Zaburzenia mowy u dzieci mogą być spowodowane zarówno wrażliwym układem nerwowym, niesprawnością motoryczną a nawet czynnikami emocjonalnymi. Przyczyn może być bardzo wiele, jednakże jąkanie u dzieci jest zjawiskiem dość powszechnym i w większości przypadków całkowicie uleczalnym.
 • Zmiany w nowej ustawie żłobkowej

  Zmiany w nowej ustawie żłobkowej

  Uchwalona rok temu nowa ustawa żłobkowa miała ułatwić zakładanie żłobków i klubów malucha. Niestety restrykcyjne, różnie interpretowane przepisy utrudniają te inicjatywy. Obecnie planowany jest projekt wprowadzający zmiany w nowej ustawie żłobkowej. 
 • Jak rozpoznać alergię u dziecka?

  Jak rozpoznać alergię u dziecka?

  Różnego rodzaju alergie są problemem dotykającym coraz więcej maluchów. Rodzice często zadają sobie pytanie jak rozpoznać alergię u dziecka i ułatwić życie małemu alergikowi? O trudnym aspekcie dzieciństwa wielu małych pacjentów mówi alergolog dziecięcy.
 • Elektroniczny "Niezbędnik Dyrektora Przedszkola"

  Elektroniczny "Niezbędnik Dyrektora Przedszkola"

  Jeśli szukasz dostępu do kompletnego pakietu informacji związanych z prowadzeniem przedszkola skorzystaj z "Niezbędnika Dyrektora Przedszkola". Każde wydanie elektronicznych publikacji zawiera aktualne zmiany w prawie oświatowym a także szereg cennych informacji dotyczących codziennej pracy dydaktyczno - wychowawczej placówek przedszkolnych.