Wychowanie

 • Jak sobie radzić z małym buntownikiem?

  Jak sobie radzić z małym buntownikiem?

  Twoje dziecko przechodzi fazę buntu i miewa częste ataki złości? Takie zachowanie z pewnością bywa frustrujące, jednak istnieją sposoby aby sobie z nim poradzić. Podpowiadamy co robić w tego typu sytuacjach.
 • Temperament a wychowanie dziecka

  Temperament a wychowanie dziecka

  Temperament dziecka to jeden z czynników, który trzeba wziąć pod uwagę podczas procesu jego wychowania. Działania rodziców powinny być dostosowane do charakteru malucha i tego, jak odnajduje się w otaczającym go świecie.
 • Zasady bezstresowego wychowania

  Zasady bezstresowego wychowania

  Świeżo upieczeni rodzice czasem nie do końca rozumieją na czym polega bezstresowe wychowanie dziecka. Panuje błędne przekonanie, że pozwalanie na wszystko sprawi, iż maluch będzie miał większe poczucie własnej wartości i znacznie lepiej poradzi sobie w dorosłym życiu. Jednak czy tak się faktycznie dzieje? Na czym polegają zasady bezstresowego wychowania?
 • Jak uczyć dziecko odpowiedzialności

  Jak uczyć dziecko odpowiedzialności

  Każdy rodzic chciałby aby jego dziecko angażowało się w domowe obowiązki - sprzątało zabawki czy pomagało nakryć do stołu. Czy to marzenie można zrealizować? Podpowiadamy jak uczyć dziecko odpowiedzialności za swoje otoczenie.
 • Czy powinniśmy być surowymi rodzicami?

  Czy powinniśmy być surowymi rodzicami?

  Decyzje, jakie podejmują rodzice, odnośnie sposobu wychowania dziecka, wpływają na kształtowanie się psychiki i charakteru malucha. Warto zatem dobrze zastanowić się czy powinniśmy być surowymi rodzicami.
 • Ucz się języka wspólnie z dzieckiem!

  Ucz się języka wspólnie z dzieckiem!

  Niezależnie czy dziecko uczy się języka angielskiego, czy biologii indywidualna pomoc rodziców w procesie kształcenia jest niezbędna. Wspólna nauka niesie za sobą wiele korzyści i może być wspaniałą zabawą nie tylko dla dzieci, ale i opiekunów.
 • Letnie zabawy dla dzieci

  Letnie zabawy dla dzieci

  Czas wakacji oznacza dużo zabawy na świeżym powietrzu. Wyjeżdżając z maluchami na długo oczekiwane wycieczki, warto mieć w zanadrzu kilka sprawdzonych pomysłów na letnie zabawy dla dzieci.
 • Co powinien umieć trzylatek w przedszkolu

  Co powinien umieć trzylatek w przedszkolu

  Kiedy dziecko idzie do przedszkola powinno być dość samodzielne, aby umieć odnaleźć się w nowej sytuacji. To, co powinien umieć trzylatek w przedszkolu, to przede wszystkim niezależność w jedzeniu, ubieraniu się oraz higienie.
 • Wpływ muzyki na rozwój dziecka

  Wpływ muzyki na rozwój dziecka

  Potrzebę kontaktu z muzyką kształtują rodzice, którzy mogą wprowadzać swoją pociechę w świat dźwięków jeszcze przed narodzinami. Wpływ muzyki na rozwój dziecka jest bardzo duży, dlatego też warto to wykorzystać. Zabawy muzyczne kształtują u maluchów słuch, a jednocześnie są wspaniałą rozrywką.
 • Edukacja dla bezpieczeństwa - uczymy numeru 112

  Edukacja dla bezpieczeństwa - uczymy numeru 112

  W mediach często słyszymy historie małych bohaterów, którzy uratowali rodzinę wybierając numer alarmowy 112. Jest to dowód na to, że ucząc najmłodsze dzieci znajomości tego numeru, możemy ocalić ludzkie życie.
 • Wielkanoc z dzieckiem

  Wielkanoc z dzieckiem

  Wielkanoc to jedno z najbardziej rodzinnych i optymistycznych świąt obchodzonych w Polsce. Wspólne porządki, malowanie pisanek, pieczenie ciast czy przystrajanie wielkanocnego koszyczka może sprawić wiele frajdy. Maluchy z radością odkrywają wszystko co nowe, dlatego też Wielkanoc z dzieckiem może być świetną okazją do wspólnej zabawy.
 • Powolne rodzicielstwo - co to jest?

  Powolne rodzicielstwo - co to jest?

  Jeśli na co dzień brakuje czasu na zabawę i rozmowę z dzieckiem, warto zapoznać się z filozofią slow parenting - powolnym rodzicielstwem. Slow parenting zrywa z restrykcyjnym grafikiem dziecka i przeciwstawia się planowaniu każdej minuty dnia przedszkolaka. W zamian ofiarowuje możliwość wspólnego poznawania świata.
 • Wielkanocne zabawy dla dzieci

  Wielkanocne zabawy dla dzieci

  Święta Wielkiej Nocy to doskonała okazja do tego, aby spędzić wspaniałe rodzinne chwile. Wielkanocne zabawy dla dzieci nie tylko będą sposobem na nudę najmłodszych, ale przede wszystkim zbudują pozytywne skojarzenia związane z tym czasem.