Wychowanie

 • Jak zorganizować urodziny dziecka w domu?

  Jak zorganizować urodziny dziecka w domu?

  Chcesz, żeby urodziny dziecka nie były nudne?  Wystarczy, że zatroszczysz się o odpowiednie atrakcje, np. zabawy, dekoracje, pyszne przekąski. Jeżeli wszystko dobrze zaplanujesz - przyjęcie będzie lepsze od tego w sali zabaw.
 • Jak wygląda terapia integracji sensorycznej? Ćwiczenia i leczenie

  Jak wygląda terapia integracji sensorycznej? Ćwiczenia i leczenie

  Terapia integracji sensorycznej jest potrzebna, aby wszystkie rozwijające się zmysły dziecka zaczęły ze sobą współpracować. Terapia sensoryczna to zajęcia, które pomogą dziecku w codziennym życiu, tak aby w przyszłości nie miał problemów w szkole i dorosłym życiu. Terapia sensoryczna i ćwiczenia, które dziecko wykonuje pomogą też w trudnościach z czytaniem i różnych problemach z mową. Im wcześniej dziecko je zacznie, tym lepiej.
 • Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych od 1 marca

  Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych od 1 marca

  W  poniedziałek (1 marca)  rozpoczyna się  rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych  w szkołach podstawowych.  Miasto Lublin na zbliżający się rok szkolny przygotowało  10 355 miejsc w placówkach publicznych i przedszkolach niepublicznych  funkcjonujących na zasadach placówek publicznych. Rodzice mają czas na złożenie wniosków do  12 marca do godz. 15.00.
 • Jak zmniejszyć lęk dziecka związany z pandemią

  Jak zmniejszyć lęk dziecka związany z pandemią

  Przedszkola na razie pracują normalnie, z wyłączeniem tych, w których ze względu na zakażenia zawieszono zajęcia albo objęto kwarantanną poszczególne grupy. Dzieciom udzielają się nerwy rodziców, dlatego specjaliści doradzają, jak zmniejszyć lęk przed zakażeniem.
 • Porady nauczycieli dla rodziców w sprawie lekcji online

  Porady nauczycieli dla rodziców w sprawie lekcji online

  Nauczanie online jest bardzo uciążliwe dla rodziców. Oprócz codziennych obowiązków, muszą również brać udział w codziennych zajęciach ich dzieci. Potem dochodzi jeszcze wspólne odrabianie lekcji. Jak dać sobie z tym wszystkim radę? Co poradziliby nauczyciele?
 • Przedszkole Montessori - co warto wiedzieć?

  Przedszkole Montessori - co warto wiedzieć?

  Oferta przedszkoli Montessori znacznie różni się od oferty tradycyjnych placówek. Takie przedszkole to przede wszystkim miejsce, które charakteryzuje się spójnym modelem wychowania i edukacji dzieci. Zapoznaj się z zasadami panującymi w przedszkolach Montessori i zdecyduj, czy to odpowiednie miejsce dla twojego dziecka.
 • Jak nauczyć dziecko pisania literek i cyferek?

  Jak nauczyć dziecko pisania literek i cyferek?

  Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nauka pisania literek i cyferek wymaga od dzieci wiele ćwiczeń. Naukę pisania powinno się zacząć jeszcze przed pójściem dziecka do pierwszej klasy. Jak nauczyć dziecko pisać?
 • Jak nocnikować dziecko?

  Jak nocnikować dziecko?

  Korzystanie z nocnika jest jedną z pierwszych czynności, których uczy się nasze dziecko. Dla rodziców jest to duże ułatwienie, ponieważ dzięki temu oszczędzają czas i pieniądze. Moment, kiedy dziecko zaczyna korzystać z toalety, uzależniony jest od samego malucha. Najczęściej jest to koniec drugiego roku, czasami połowa trzeciego, jednak nie ma co do tego reguły. Podpowiadamy, jak nauczyć dziecko nocnikowania? Podpowiadamy!