Wychowanie

 • Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?

  Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?

  Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika i kiedy jest ten odpowiedni moment? Te pytania nurtują niejednych rodziców. Większość dzieci jest gotowa do korzystania z nocnika około drugiego roku życia. Dzieci są jednak różne, przygodę z nocnikiem należy rozpocząć więc wtedy, kiedy dziecko będzie na to po prostu gotowe.
 • Zdrowy sen przedszkolaka

  Zdrowy sen przedszkolaka

  Regularny i odpowiednio długi sen jest dziecku bardzo potrzebny. Wyspany maluch jest zdrowy, wesoły, pełny energii. Co jeśli jednak nasz przedszkolak ma problem z przespaniem całej nocy? Sprawdźmy jak zadbać o zdrowy sen dziecka.
 • 5 powodów, aby czytać dziecku

  5 powodów, aby czytać dziecku

  Wspólne czytanie to dobra metoda wychowawcza oraz doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Ważne jest, by już od najmłodszych lat wyrabiać w naszych pociechach nawyk czytania.
 • Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka. Na co warto zapisać dziecko?

  Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka. Na co warto zapisać dziecko?

  Bogate oferty zajęć dodatkowych w przedszkolach są obecnie normą. Rodzice coraz częściej decydują się na posłanie swojego przedszkolaka na jedne z nich. Oprócz zajęć podstawowych, takich jak rytmika czy gimnastyka korekcyjna, dzieci uczęszczają na inne zajęcia dodatkowe: ceramikę, balet, sztuki walki czy zajęcie taneczne. Na jakie zajęcia dodatkowe warto zapisać malucha?
 • Zabawy, które pomogą w wychowaniu dziecka

  Zabawy, które pomogą w wychowaniu dziecka

  Oprócz funkcji rozrywkowych, zabawa umożliwia dziecku zdobycie zdolności poznawczych i społecznych. Przebywając z naszym maluchem warto zadbać o rozwój dziecka, aktywnie spędzać z nim czas na wspólnej zabawie czy czytaniu książek. Umocni to z pewnością nasze więzi z dzieckiem i nie pozwoli, by w życiu malucha pojawiła się nuda. Niekiedy wspólne zabawy pomagają w wychowaniu dziecka. Sprawdźmy zatem jakie są sposoby na wychowawcze zabawy dla dzieci.
 • Wizyta w filharmonii - maluch w świecie kultury

  Wizyta w filharmonii - maluch w świecie kultury

  Już od najmłodszych lat warto wprowadzać dziecko w świat kultury. Rodzice mogą się obawiać, że koncert w filharmonii nie zainteresuje szkraba, dlatego radzimy zapoznać się z ofertą największych sal koncertowych w kraju, dedykowaną właśnie dzieciom.
 • 7 sposobów aby przygotować dziecko do przedszkola

  7 sposobów aby przygotować dziecko do przedszkola

  Pierwszy dzień w przedszkolu to duże przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przemiana maluszka w przedszkolaka wiąże się ze zmianą w życiu całej rodziny. Podpowiadamy co zrobić, aby rozpoczęcie tego nowego etapu było dla wszystkich radosnym przeżyciem.
 • Kłótnie między rodzeństwem - jak postępować?

  Kłótnie między rodzeństwem - jak postępować?

  Wiele domów przypomina nieustanne pole bitwy, a kłótnie między rodzeństwem mogą wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. Co można zrobić, aby dzieci w końcu się dogadały i podpisały zawieszenie broni?
 • 6 propozycji wielkanocnych zabaw dla dzieci

  6 propozycji wielkanocnych zabaw dla dzieci

  Wielkanoc to radosne, pełne optymizmu święto – warto przekazać to także naszym dzieciom! Można to zrobić poprzez włączenie malucha do przygotowań oraz zorganizowanie mu ciekawych wielkanocnych zabaw.
 • Questing dla dzieci - dobry pomysł na weekend

  Questing dla dzieci - dobry pomysł na weekend

  Kiedy nadejdą ciepłe wiosenne i letnie dni, wspólne wyjazdy na weekend staną się prawdziwą przyjemnością. A ich doskonałym urozmaiceniem na pewno będą questingi, dzięki którym cała rodzina zmieni się w poszukiwaczy przygód.