Wychowanie

 • Co zrobić, gdy dziecko nie chce chodzić do przedszkola?

  Co zrobić, gdy dziecko nie chce chodzić do przedszkola?

  Od pierwszego dnia przedszkola minęło kilka miesięcy. Wydawało się, że dziecko świetnie zaadaptowało się w nowym środowisku, gdy nagle pojawiły się kłopoty. Maluch zaczął odmawiać współpracy i nie było to tylko chwilowym kaprysem. Co więc robić, gdy dziecko nie chce już chodzić do przedszkola?
 • Jak przygotować dziecko do żłobka?

  Jak przygotować dziecko do żłobka?

  Decyzja o zapisaniu dziecka do żłobka nie jest dla rodziców łatwa. Kolejną trudnością może być fakt rozstania z maluchem. Jak odpowiednio do tego przygotować nie tylko dziecko, ale i siebie?
 • 4 świąteczne parki rozrywki dla całej rodziny

  4 świąteczne parki rozrywki dla całej rodziny

  Zimą coraz większą popularność zdobywają tematyczne parki zabaw, w których można spotkać Świętego Mikołaja wraz z pomocnikami. Jeśli chcecie zabrać do któregoś z nich swoje dziecko, koniecznie sprawdźcie nasze propozycje.
 • 5 wyciszających zabaw dla dzieci

  5 wyciszających zabaw dla dzieci

  Czasami ułożenie kilkulatka do snu staje się prawdziwym wyzwaniem. Jak bowiem można uspokoić i wyciszyć rozbrykane dziecko? Pomogą w tym odpowiednie zabawy.
 • Jak nie rozpieścić dziecka?

  Jak nie rozpieścić dziecka?

  Żaden rodzic nie chce wychować rozpieszczonego dziecka. Warto więc wiedzieć, jakich błędów wychowawczych nie należy popełniać, aby się przed tym ustrzec.
 • Co powinien umieć dwulatek?

  Co powinien umieć dwulatek?

  Drugi rok życia to czas, kiedy maluszek rozwija się bardzo intensywnie. Wtedy zaczyna kształtować się jego osobowość, uczy się mówić i wyraża już własne zdanie. Rodzice często zastanawiają się, jakie umiejętności powinien posiadać dwulatek?
 • Najczęściej popełniane błędy wychowawcze

  Najczęściej popełniane błędy wychowawcze

  Trudno ustrzec się przed popełnianiem błędów wychowawczych i każdy rodzic ma jakiś na swoim koncie. Najważniejsze, by w porę je zauważyć i wyeliminować. Przedstawiamy zatem najczęstsze błędy opiekunów.
 • Czy zapisywać dziecko do żłobka?

  Czy zapisywać dziecko do żłobka?

  Wiele mam, które decydują się na powrót do pracy, staje przed pytaniem, jaka będzie najlepsza opieka dla malucha. Czy zapisywać dziecko do żłobka? Przedstawiamy zalety takiej formy opieki.
 • 6 pomysłów na zabawy podczas spaceru

  6 pomysłów na zabawy podczas spaceru

  Codzienne spacery z dzieckiem to jeden ze sposobów na wzmacnianie jego odporności oraz wspieranie rozwoju. To również czas, który można spędzić sam na sam ze swoją pociechą. Co zrobić, aby maluch z niecierpliwością czekał na wspólne wyjścia? Wystarczy zaproponować ciekawe zabawy dla najmłodszych!
 • Skansen, ciekawe miejsce dla przedszkolaka

  Skansen, ciekawe miejsce dla przedszkolaka

  Skansen wcale nie jest nudnym miejscem, odwiedzanym wyłącznie przez dorosłych. Wizyta w plenerowym muzeum to ciekawe doświadczenie także dla przedszkolaków. To odkrywanie dawnego świata, który na pewno podziała na dziecięcą wyobraźnię.
 • Jak radzić sobie z buntem dwulatka?

  Jak radzić sobie z buntem dwulatka?

  Osiągnięcie przez dziecko pułapu dwóch lat to dla wielu rodziców bardzo duże przeżycie. Jednym z powodów jest fakt, iż jest to moment, gdy pociecha wkracza w etap buntu. Co robić, kiedy kochany maluszek zamienia się w trudnego do opanowania złośnika? Jak radzić sobie z buntem dwulatka?