Wychowanie

 • Porady nauczycieli dla rodziców w sprawie lekcji online

  Porady nauczycieli dla rodziców w sprawie lekcji online

  Nauczanie online jest bardzo uciążliwe dla rodziców. Oprócz codziennych obowiązków, muszą również brać udział w codziennych zajęciach ich dzieci. Potem dochodzi jeszcze wspólne odrabianie lekcji. Jak dać sobie z tym wszystkim radę? Co poradziliby nauczyciele?
 • Jak oduczyć dziecko dłubania w nosie?

  Jak oduczyć dziecko dłubania w nosie?

  Dłubanie w nosie to problem, który dotyczy wielu przedszkolaków. Choć przede wszystkim nawyk ten jest niehigieniczny i nieelegancki, okazuje się, że jest również niebezpieczny. Poniżej przedstawiamy sposoby na to, jak oduczyć dziecko dłubania w nosie.
 • Dziecko uzależnione od telefonu - co robić?

  Dziecko uzależnione od telefonu - co robić?

  W dobie pandemii, uzależnienie od telefonu jest coraz częstszym zjawiskiem. Już najmłodsze dzieci potrafią buntować się, gdy zabraniamy im korzystania z telefonu, tabletu  czy komputera. Co robić, gdy dziecko zamiast spędzać wolny czas z najbliższymi, woli przeznaczać go na używanie smartfona?
 • Przedszkole Montessori - co warto wiedzieć?

  Przedszkole Montessori - co warto wiedzieć?

  Oferta przedszkoli Montessori znacznie różni się od oferty tradycyjnych placówek. Takie przedszkole to przede wszystkim miejsce, które charakteryzuje się spójnym modelem wychowania i edukacji dzieci. Zapoznaj się z zasadami panującymi w przedszkolach Montessori i zdecyduj, czy to odpowiednie miejsce dla twojego dziecka.
 • Jak nauczyć dziecko pisania literek i cyferek?

  Jak nauczyć dziecko pisania literek i cyferek?

  Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nauka pisania literek i cyferek wymaga od dzieci wiele ćwiczeń. Naukę pisania powinno się zacząć jeszcze przed pójściem dziecka do pierwszej klasy. Jak nauczyć dziecko pisać?
 • Jak nocnikować dziecko?

  Jak nocnikować dziecko?

  Korzystanie z nocnika jest jedną z pierwszych czynności, których uczy się nasze dziecko. Dla rodziców jest to duże ułatwienie, ponieważ dzięki temu oszczędzają czas i pieniądze. Moment, kiedy dziecko zaczyna korzystać z toalety, uzależniony jest od samego malucha. Najczęściej jest to koniec drugiego roku, czasami połowa trzeciego, jednak nie ma co do tego reguły. Podpowiadamy, jak nauczyć dziecko nocnikowania? Podpowiadamy!
 • Jak obchodzi się Święto Trzech Króli na świecie?

  Jak obchodzi się Święto Trzech Króli na świecie?

  Na całym świecie Święto Trzech Króli obchodzi się troszeczkę inaczej.  Tego dnia wierni Kościoła Katolickiego wspominają wędrówkę trzech mędrców, którzy przybyli do Betlejem, by oddać pokłon Chrystusowi. Kacper, Melchior i Baltazar przynieśli w darach: złoto, kadzidło oraz mirrę. Zapraszamy w podróż po europejskich krainach w celu poznania tradycji obchodzenia tego pięknego święta w innych krajach!