Wychowanie

 • Kiedy i jak zacząć uczyć dziecko języków obcych?

  Kiedy i jak zacząć uczyć dziecko języków obcych?

  Wielojęzyczność staje się naturalną częścią naszego życia. W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób posługuje się jakimś dodatkowym językiem. Władanie angielskim, francuskim, czy hiszpańskim często przydaje się podczas szukania pracy, czy chociażby znacznie ułatwia nam podróżowanie i dogadywanie się z obcokrajowcami. Niektóre państwa jak np. Kanada, czy Szwajcaria wymuszają na mieszkańcach znajomość kilku języków.
 • Sylwestrowa zabawa z dzieckiem

  Sylwestrowa zabawa z dzieckiem

  Większość osób kojarzy Sylwestra z dorosłą zabawą. Kiedy pomyślimy o szampańskiej imprezie, od razu wiążemy ją z alkoholem, głośną muzyką, fajerwerkami, pięknymi kreacjami oraz świętowaniem do białego rana. Noc sylwestrowa spędzona w domu z dzieckiem też może należeć do udanych i jak się okazuje - wcale nie musi być nudna. Należy tylko wybrać zabawę, która sprawi nam i naszym pociechom najwięcej przyjemności.
 • Jak nauczyć dziecko wzywania pomocy?

  Jak nauczyć dziecko wzywania pomocy?

  Nigdy nie wiadomo kiedy przytrafi nam się sytuacja lub wypadek, który wymagać będzie natychmiastowej pomocy. Warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci, jak zachowywać się w sytuacji niebezpieczeństwa. Dzieci z łatwością chłoną wiedzę, są odważne i chętne do niesienia pomocy. Należy więc nauczyć je, jak postępować w przypadku zagrożenia zdrowia i życia.
 • Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?

  Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?

  Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika i kiedy jest ten odpowiedni moment? Te pytania nurtują niejednych rodziców. Większość dzieci jest gotowa do korzystania z nocnika około drugiego roku życia. Dzieci są jednak różne, przygodę z nocnikiem należy rozpocząć więc wtedy, kiedy dziecko będzie na to po prostu gotowe.
 • Zdrowy sen przedszkolaka

  Zdrowy sen przedszkolaka

  Regularny i odpowiednio długi sen jest dziecku bardzo potrzebny. Wyspany maluch jest zdrowy, wesoły, pełny energii. Co jeśli jednak nasz przedszkolak ma problem z przespaniem całej nocy? Sprawdźmy jak zadbać o zdrowy sen dziecka.
 • 5 powodów, aby czytać dziecku

  5 powodów, aby czytać dziecku

  Wspólne czytanie to dobra metoda wychowawcza oraz doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Ważne jest, by już od najmłodszych lat wyrabiać w naszych pociechach nawyk czytania.
 • Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka. Na co warto zapisać dziecko?

  Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka. Na co warto zapisać dziecko?

  Bogate oferty zajęć dodatkowych w przedszkolach są obecnie normą. Rodzice coraz częściej decydują się na posłanie swojego przedszkolaka na jedne z nich. Oprócz zajęć podstawowych, takich jak rytmika czy gimnastyka korekcyjna, dzieci uczęszczają na inne zajęcia dodatkowe: ceramikę, balet, sztuki walki czy zajęcie taneczne. Na jakie zajęcia dodatkowe warto zapisać malucha?
 • Zabawy, które pomogą w wychowaniu dziecka

  Zabawy, które pomogą w wychowaniu dziecka

  Oprócz funkcji rozrywkowych, zabawa umożliwia dziecku zdobycie zdolności poznawczych i społecznych. Przebywając z naszym maluchem warto zadbać o rozwój dziecka, aktywnie spędzać z nim czas na wspólnej zabawie czy czytaniu książek. Umocni to z pewnością nasze więzi z dzieckiem i nie pozwoli, by w życiu malucha pojawiła się nuda. Niekiedy wspólne zabawy pomagają w wychowaniu dziecka. Sprawdźmy zatem jakie są sposoby na wychowawcze zabawy dla dzieci.
 • Wizyta w filharmonii - maluch w świecie kultury

  Wizyta w filharmonii - maluch w świecie kultury

  Już od najmłodszych lat warto wprowadzać dziecko w świat kultury. Rodzice mogą się obawiać, że koncert w filharmonii nie zainteresuje szkraba, dlatego radzimy zapoznać się z ofertą największych sal koncertowych w kraju, dedykowaną właśnie dzieciom.
 • 7 sposobów aby przygotować dziecko do przedszkola

  7 sposobów aby przygotować dziecko do przedszkola

  Pierwszy dzień w przedszkolu to duże przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przemiana maluszka w przedszkolaka wiąże się ze zmianą w życiu całej rodziny. Podpowiadamy co zrobić, aby rozpoczęcie tego nowego etapu było dla wszystkich radosnym przeżyciem.