Wydarzenia

 • Pozwólmy odetchnąć (w)przyszłości! II edycja programu „Oddech Motyla”

  Pozwólmy odetchnąć (w)przyszłości! II edycja programu „Oddech Motyla”

  20 września 2019 roku startuje II edycja programu edukacyjnego „Oddech Motyla”. Przy wsparciu nauczycieli i rodziców, a przede wszystkim samych dzieci, zwracamy w nim uwagę na powietrze, jakim najmłodsi oddychają codziennie. Fundacja „Lubimy Działać” walczy ze smogiem inaczej niż wszyscy – koncentrując się na jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń, gdzie przebywają najmłodsi. Udział w programie jest bezpłatny, a do rejestracji zapraszamy przedszkola z całej Polski!
 • Piknikowe Zwalczanie Nudy

  Piknikowe Zwalczanie Nudy

  Fundacja Zwalcz Nudę po raz kolejny zaprosiła warszawiaków na wielki, sportowo-rodzinny piknik! Partnerzy wydarzenia przygotowali szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi oraz miłośników sportu – w tym dniu nikt się nie nudził! Bawiliśmy się na Błoniach PGE Narodowego, w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych i Narodowego Dnia Sportu.
 • Targi Mamaville Warszawa Vol. 18

  Targi Mamaville Warszawa Vol. 18

  Mamaville, Organizator największych wydarzeń parentingowych w Polsce, zaprasza na Targi Mamaville Warszawa vol. 18, które odbędą się 22 września, w EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14.
 • Zapraszamy na Targi Mamaville - sezon jesień 2019!

  Zapraszamy na Targi Mamaville - sezon jesień 2019!

  Organizatorzy Targów Mamaville, największych wydarzeń parentingowych w Polsce, zapraszają na siedem edycji Targów w sezonie Jesień 2019! Po pięciu latach i przeszło 40 wydarzeniach w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie, mini miasto Mamaville, pojawi się w dwóch nowych miastach – Białymstoku i Katowicach.
 • IX edycja Fesitwalu Designu i Kreatywności Ene Due De przed nami!

  IX edycja Fesitwalu Designu i Kreatywności Ene Due De przed nami!

  Małe Ręko-Dzieło!   Papier, drewno, sklejka, glina, ceramika, tkanina, filc – te i inne materiały będą podstawą do tworzenia różnych ciekawych „dzieł” z wykorzystaniem tradycyjnych technik rzemieślniczych. A to wszystko w Strefie Zajęć Praktyczno – Technicznych (ZPT), które będą częścią IX edycji Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De w Concordia Design. Festiwal to dwa dni w całości poświęcone najmłodszym. Zapraszamy już 21-22 września!
 • Calineczka - Kapitan Warszawa zaprasza na bajkowy piknik!

  Calineczka - Kapitan Warszawa zaprasza na bajkowy piknik!

  Zabawę z Kapitanem Warszawa bardzo długo się pamięta. W tym na pewno Ci pomoże Twoja buzia uśmiechnięta! Z Calineczką zatańczymy i się razem pobawimy! Kapitan Warszawa zaprasza na rodzinny piknik w Galerii Północnej (ul. Światowida 17) 21 września w godzinach 14:00-18:00 . Wydarzenie bezpłatne.
 • Akademia Pana Kleksa - Kapitan Warszawa zaprasza na szaloną grę miejską!

  Akademia Pana Kleksa - Kapitan Warszawa zaprasza na szaloną grę miejską!

  Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce, Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa - nucili wesoło uczniowie Akademii Pana Kleksa, w szalonej bajce autorstwa Jana Brzechwy. Bohaterowie historii przeżywali magiczne przygody! Wy również możecie doświadczyć prawdziwej magii,  biorąc udział w grze miejskiej – Turnieju o Złote Piegi . Wydarzenie odbędzie się 14 września na Błoniach PGE Narodowego w godzinach 12:30-15:30 . Wydarzenie bezpłatne, obowiązują zapisy.
 • Wielki sportowo-rodzinny piknik na Błoniach PGE Narodowego!

  Wielki sportowo-rodzinny piknik na Błoniach PGE Narodowego!

  Fundacja Zwalcz Nudę po raz kolejny zaprasza warszawiaków na wielki, sportowo-rodzinny piknik! Partnerzy wydarzenia przygotowali szereg atrakcji dla rodziców z dziećmi. Wydarzenie odbędzie się 14 września na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie, w godzinach 12:00-17:00 . Piknik będzie jedną z atrakcji Warszawskich Dni Rodzinnych oraz Narodowego Dnia Sportu. Wstęp wolny.
 • ZOOPARK Jesień 2019 zbliża się wielkimi krokami!

  ZOOPARK Jesień 2019 zbliża się wielkimi krokami!

  Surykatki, lemury, węże, kameleony, gekony, agamy, pająki, papugi, kanarki, fretki, alpaki, kuce, konie owce, kozy, emu australijskie i całe mnóstwo zwierzaków dużych i małych… Co je łączy? Oczywiście Lubelska Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK , na których spotkamy się już jesienią – 12 i 13 października b.r. !
 • Szaro, smutno i ponuro? Koniec wakacji to koniec przygód? Ależ nic podobnego!

  Szaro, smutno i ponuro? Koniec wakacji to koniec przygód? Ależ nic podobnego!

  Już 13. w piątek (jest tu ktoś przesądny?) startuje kolejna odsłona największej imprezy promującej czytelnictwo. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki zawita do Lublina , gdzie gościć będzie do niedzieli 15., natomiast w sobotę 14. września odbędą się spotkania i warsztaty w Zamościu .    Do tego w obu miastach: wystawy, przekaźniki książkowe i Ostry Dyżur Literacki!
 • Znamy już pełny program i plakat 6. MFF Kino Dzieci!

  Znamy już pełny program i plakat 6. MFF Kino Dzieci!

  Miesiące przygotowań i wymagającej selekcji wieńczymy dziś prezentacją programu wypełnionego po brzegi najlepszymi filmami dla młodego widza. Od 21 do 29 września w 8 sekcjach pokażemy 154 tytuły z całego świata. Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i gośćmi specjalnymi, seanse z muzyką na żywo oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Pełny program jest już dostępny na stronie www.kinodzieci.pl , dziś ruszyła też sprzedaż biletów w 23 festiwalowych kinach!
 • Poszukiwania zaginionego zegarka - Kapitan Warszawa zaprasza na warsztaty i grę!

  Poszukiwania zaginionego zegarka - Kapitan Warszawa zaprasza na warsztaty i grę!

  W bajkach musi być porządek! Niestety wydarzyło się nieszczęście – ktoś ukradł zegarek, który odmierza bajkowy czas i sprawia, że wszystkie wydarzenia dzieją się w odpowiednim momencie. Wraz z Kapitanem Warszawa poszukujemy dzielnych detektywów, którzy  7 września w Galerii Ferio (ul. Szpotańskiego 4) podczas gry miejskiej i warsztatów odzyskają zegarek, dzięki któremu wszystkie opowieści znów będą kończyć się magicznymi słowami „i żyli długo i szczęśliwie”. Bawimy się w godzinach 12:00-15:00 . Wydarzenie bezpłatne, obowiązują zapisy.
 • Mamo, tato przyjdź na Targi! Ósma edycja Happy Baby

  Mamo, tato przyjdź na Targi! Ósma edycja Happy Baby

  W weekend 14 i 15 września Międzynarodowe Targi Poznańskie wypełni wesoły gwar, a wszystko to za sprawą kolejnej edycji Happy Baby, targów zabawek i artykułów dla dzieci. To doskonałe miejsce spotkań, rozmów i spędzenia czasu w towarzystwie innych rodziców. W programie min. Ogólnopolska Konferencja Noszenia Dzieci, Mami Babi Targ oraz Strefa Świadomej Mamy.
 • Czwarta edycja Festiwalu Take Part in Art

  Czwarta edycja Festiwalu Take Part in Art

  Przed nami najdłuższe święto teatru dla dzieci w Warszawie!   Jesienny przegląd wyjątkowych spektakli ze świata w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART startuje we wrześniu w Starej Prochowni na Starym Mieście. Zobaczymy 50 wyjątkowych przedstawień 8 zagranicznych gości. Będą to spotkania z bardzo różnymi formami teatru, które łączy przepiękna umiejętność nawiązania dialogu z NAJmłodszym odbiorcą.