Zakupy

 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - kwiecień 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - kwiecień 2021

  Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych. Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.
 • Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek - książka

  Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek - książka

  Już wiosną 2021 roku, w serii Wschodni Express (wyd. Warsztaty Kultury w Lublinie) ukażą się dwie nowe książki w przekładzie Bohdana Zadury. Będzie to między innymi  zbiór opowiadań dla dzieci ukraińskiej pisarki Kateryny Babkiny „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek”.
 • O Kaziku i misiu Słoniku - książka dla dzieci o ponadczasowej przyjaźni

  O Kaziku i misiu Słoniku - książka dla dzieci o ponadczasowej przyjaźni

  „O Kaziku i misiu Słoniku” to przepiękna i wzruszająca debiutancka opowieść dla dzieci Katarzyny Pruszowskiej z nastrojowymi ilustracjami Moniki Rejkowskiej. To książka o ponadczasowej przyjaźni i walce z prawdziwymi wyzwaniami, a także  sprawach, które w życiu dziecka są niesamowicie istotne.
 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - marzec 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - marzec 2021

  „Czytam sobie” to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5–7 lat. Książki w serii zostały napisane przez poczytnych polskich autorów i pięknie zilustrowane, całość przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń – każde dziecko znajdzie wśród licznych tytułów coś dla siebie.
 • Magazyn HELLO KITTY

  Magazyn HELLO KITTY

  Wydawnictwo Egmont Polska wprowadza na rynek prasowy dwumiesięcznik „Hello Kitty”. Pierwszy numer ukaże się 26 lutego 2021 roku. Szykuje się nie lada gratka dla najmłodszych fanów uroczej postaci wymyślonej w 1974 roku przez japońską spółkę Sanrio.
 • Uczmy się muzyki jak języka ojczystego!

  Uczmy się muzyki jak języka ojczystego!

  Każdy człowiek przychodzi na świat z pewnym poziomem zdolności muzycznych, zwanych potencjałem. Są one wrodzone, choć nie dziedziczne, i w późniejszym etapie rozwoju małego człowieka nieustannie się obniżają. Stabilizują się dopiero około dziewiątego roku życia dziecka. Do tego czasu środowisko, w którym maluch wzrasta, ma ogromny wpływ na rozwój jego zdolności. Ich spadek może zostać zahamowany, a być może nawet, w niezwykle sprzyjających warunkach, powrócą one niemal do poziomu urodzeniowego. Co jest do tego potrzebne? Kontakt z żywym śpiewem, najlepiej osób z rodziny dziecka, oraz bogactwo tonalności i metrum, które pozwoli zbudować szeroki słownik muzyczny.
 • Komiksy, gry i klocki z oferty Egmont Polska z nagrodami głównymi konkursu

  Komiksy, gry i klocki z oferty Egmont Polska z nagrodami głównymi konkursu

  Decyzją Kapituły organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka konkursu Świat Przyjazny Dziecku, wydawnictwo Egmont Polska otrzymało pięć nagród głównych i jedno wyróżnienie. Nagrody główne otrzymały serie komiksowe Myszart, Malutki Lisek i Wielki Dzik oraz Pamiętniki Wisienki, a także gra planszowa PAPUA i ekologiczne klocki konstrukcyjne Cardblocks. Jury doceniło również grę Pierwsza gra. Zwierzątka z serii Akademia Mądrego Dziecka przyznając jej wyróżnienie.
 • Gigantyczna porcja dobrej zabawy!

  Gigantyczna porcja dobrej zabawy!

  Twoje dziecko jest fanem Kaczora Donalda i z niecierpliwością wyczekuje kolejnego tomu „Gigant Poleca”, a Ty nie zawsze pamiętasz o zakupie komiksu? Mamy dla Was rozwiązanie idealne, czyli zakup ulubionego dwumiesięcznika w prenumeracie!
 • Akademia Mądrego Dziecka Radosne odkrywanie świata!

  Akademia Mądrego Dziecka Radosne odkrywanie świata!

  HarperKids (imprint HarperCollins Polska) proponuje dzieciom kolejną odsłonę cyklu Akademia Mądrego Dziecka, która bawi, uczy i wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Za to cenią go rodzice i opiekunowie. Tym razem do rąk czytelników trafią aż trzy nowe podserie – Pierwsze zagadki, Niesamowite zwierzęta oraz Zwyczaje zwierząt, a także kolejne tytuły w ramach dobrze znanego i lubianego cyklu – Pierwsze bajeczki. Książki zapraszają młodsze dzieci i ich rodziców oraz opiekunów, do wspólnej nauki, zabawy, oglądania i odkrywania otoczenia. Wszystkie nowości są już dostępne w sprzedaży.
 • Zabawki sensoryczne, które wspierają rozwój dziecka

  Zabawki sensoryczne, które wspierają rozwój dziecka

  Każdy maluszek poznaje świat poprzez zmysły - obserwując, słuchając, smakując i dotykając różnych przedmiotów. Prawidłowe i harmonijne działanie wszystkich zmysłów jest niezwykle ważne, by niemowlę mogło się w odpowiednim tempie rozwijać. Wybierając zabawki dla dziecka, warto zatem skupić się na zabawkach sensorycznych, które będą wspierać i pobudzać zmysły Twojej pociechy. Jakie zabawki sensoryczne będą najlepsze?
 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - styczeń 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - styczeń 2021

  Zapraszam do zapoznania się z nowościami, które przygotowaliśmy dla dzieci w styczniu, są to m.in.: Liczne pozycje wydane w serii Akademia Mądrego Dziecka - cyklu książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach i formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, a także proste kolorowanki dla maluchów, barwne wydzieranki czy książeczki ze zmywalnym pisakiem świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.