Zakupy

 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - lipiec 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - lipiec 2021

  AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA dla starszych. Obserwując ogromne zainteresowanie serią Akademia Mądrego Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby rodziców, a przede wszystkim chcąc spełnić potrzeby dzieci, które wychowały się na książeczkach z serii, powstał w jej ramach cykl przeznaczony dla starszych czytelników i czytelniczek.
 • E-SPORT! Przygoda nie tylko wirtualna

  E-SPORT! Przygoda nie tylko wirtualna

  16 czerwca br. na półkach księgarskich pojawiła się nakładem HarperCollins Polska książka autorstwa Marcina Kality „E-SPORT. Zostań mistrzem” dla dzieci zafascynowanych grami komputerowymi, marzących o przygodzie z e-sportem. To przewodnik, jak stawiać w bezpieczny sposób pierwsze kroki w tej coraz bardzie popularnej dziedzinie. Autor przedstawia tajniki gier komputerowych oraz pokazuje, że granie nie musi być tylko zabawą i wirtualną obecnością, a może stać się realnym sportem, który wymaga odpowiedniego sprzętu, umiejętności oraz licznych treningów. Książka zawiera wywiad ze znanym graczem Filipem Kubskim ps. Neo oraz z założycielem Polskiej Ligi E-sportowej Marcinem Gortatem.
 • Najlepsze książki dla trzylatka

  Najlepsze książki dla trzylatka

  Miłości do czytania to dzisiaj bezcenna wartość. Książki wspaniale wpływają na rozwój dziecka. Literatura pozwala na zdobycie wiedzy, która okazuje się bardzo przydatna w dorosłym życiu. Jakie książki są odpowiednie dla trzylatka? Na które tytuły trzeba zwrócić uwagę?
 • Co kupić na zakończenie roku wychowawcy w przedszkolu?

  Co kupić na zakończenie roku wychowawcy w przedszkolu?

  Już niebawem rozpocznie się świętowanie zakończenie roku przedszkolnego, a co za tym idzie, pojawią się  dyskusje dotyczące zakupu „prezentu” dla nauczycieli. Gdy rodzice prześcigają się w kreatywności na wybór prezentu, nauczyciele starają się wskazywać na inne rozwiązania (na przykład zbiórkę pieniędzy na szczytne cele) zamiast wydawania pieniędzy na kwiaty.  Dzieci nawet chętniej przygotowałyby samodzielnie upominek dla „ukochanej pani”, ale nikt nie bierze tego pod uwagę.
 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - maj 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - maj 2021

  AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych. Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.
 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - kwiecień 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - kwiecień 2021

  Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych. Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.
 • Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek - książka

  Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek - książka

  Już wiosną 2021 roku, w serii Wschodni Express (wyd. Warsztaty Kultury w Lublinie) ukażą się dwie nowe książki w przekładzie Bohdana Zadury. Będzie to między innymi  zbiór opowiadań dla dzieci ukraińskiej pisarki Kateryny Babkiny „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek”.
 • O Kaziku i misiu Słoniku - książka dla dzieci o ponadczasowej przyjaźni

  O Kaziku i misiu Słoniku - książka dla dzieci o ponadczasowej przyjaźni

  „O Kaziku i misiu Słoniku” to przepiękna i wzruszająca debiutancka opowieść dla dzieci Katarzyny Pruszowskiej z nastrojowymi ilustracjami Moniki Rejkowskiej. To książka o ponadczasowej przyjaźni i walce z prawdziwymi wyzwaniami, a także  sprawach, które w życiu dziecka są niesamowicie istotne.
 • Nowości książkowe HarperCollins Polska - marzec 2021

  Nowości książkowe HarperCollins Polska - marzec 2021

  „Czytam sobie” to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5–7 lat. Książki w serii zostały napisane przez poczytnych polskich autorów i pięknie zilustrowane, całość przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń – każde dziecko znajdzie wśród licznych tytułów coś dla siebie.
 • Magazyn HELLO KITTY

  Magazyn HELLO KITTY

  Wydawnictwo Egmont Polska wprowadza na rynek prasowy dwumiesięcznik „Hello Kitty”. Pierwszy numer ukaże się 26 lutego 2021 roku. Szykuje się nie lada gratka dla najmłodszych fanów uroczej postaci wymyślonej w 1974 roku przez japońską spółkę Sanrio.
 • Uczmy się muzyki jak języka ojczystego!

  Uczmy się muzyki jak języka ojczystego!

  Każdy człowiek przychodzi na świat z pewnym poziomem zdolności muzycznych, zwanych potencjałem. Są one wrodzone, choć nie dziedziczne, i w późniejszym etapie rozwoju małego człowieka nieustannie się obniżają. Stabilizują się dopiero około dziewiątego roku życia dziecka. Do tego czasu środowisko, w którym maluch wzrasta, ma ogromny wpływ na rozwój jego zdolności. Ich spadek może zostać zahamowany, a być może nawet, w niezwykle sprzyjających warunkach, powrócą one niemal do poziomu urodzeniowego. Co jest do tego potrzebne? Kontakt z żywym śpiewem, najlepiej osób z rodziny dziecka, oraz bogactwo tonalności i metrum, które pozwoli zbudować szeroki słownik muzyczny.