Zdrowie

 • Leczenie dziecka u ortodonty. Co na NFZ?

  Leczenie dziecka u ortodonty. Co na NFZ?

  Wiele dzieci boryka się z problemem, którym jest krzywy zgryz. Jednak nie chodzi wyłącznie o ładny uśmiech, ale zapobieganie innym problemom zdrowotnym. Dlatego też warto odwiedzić ortodontę. Co zrobimy u ortodonty na NFZ? A za co musimy zapłacić? Odpowiadamy.
 • Małpia ospa u dzieci - objawy, leczenie

  Małpia ospa u dzieci - objawy, leczenie

  Małpia ospa u dzieci. WHO poinformowało, że odnotowano przypadki zarażenia. Rodzice niepokoją się o swoje pociechy. Na jakie objawy powinniśmy zwracać uwagę? Jak wygląda leczenie małpiej ospy u dzieci? Wyjaśniamy.
 • Tęczowe dziecko - co to znaczy?

  Tęczowe dziecko - co to znaczy?

  Tęczowe dziecko to w ostatnim czasie bardzo gorący temat. Kim więc jest tęczowe dziecko? Co oznacza określenie tęczowe dziecko? Odpowiadamy.
 • Ospa wietrzna u dzieci - co trzeba wiedzieć?

  Ospa wietrzna u dzieci - co trzeba wiedzieć?

  Ospa wietrzna to jedna z najbardziej charakterystycznych chorób okresu dzieciństwa. Jest wywoływana bardzo zakaźną chorobą wywoływaną przez wirusa VZV i każdego roku w Polsce choruje na nią około 140 tys. dzieci. Co trzeba wiedzieć o ospie wietrznej u dziecka? Odpowiadamy.
 • PIMS u dzieci - czym jest zespół pocovidowy?

  PIMS u dzieci - czym jest zespół pocovidowy?

  Dzieci znacznie rzadziej chorują na COVID-19 niż dorośli. Jeśli jednak dojdzie do zachorowania, to choroba nie objawia się ciężko. Jednak warto wiedzieć, że po przechorowaniu COVID-19, u niektórych dzieci objawiają się ciężkie powikłania.
 • Skóra po ciąży - jak wrócić do jędrności sprzed porodu?

  Skóra po ciąży - jak wrócić do jędrności sprzed porodu?

  Po urodzeniu dziecka życie zmienia się o 180 stopni. To na nowym członku rodziny skupia się uwaga wszystkich – również matki, która dbając o maluszka, często nie ma czasu dla siebie. Jednak wiele świeżo upieczonych mam marzy o tym, by wrócić do wyglądu sprzed ciąży i znów poczuć się atrakcyjną. Jakie są najszybsze sposobu na poprawienie wyglądu skóry po ciąży? Podpowiadamy.
 • Celiakia i dieta bezglutenowa - co trzeba wiedzieć?

  Celiakia i dieta bezglutenowa - co trzeba wiedzieć?

  Celiaklia to przypadłość, z którą boryka się około 1 procent Polaków. Ta nietolerancja pokarmowa ma podłoże genetyczne i wywoływana jest przez gluten – bardzo znany alergen. Jak radzić sobie z celiakią i na co należy zwrócić uwagę przy diecie bezglutenowej u dzieci? Odpowiadamy.