Zdrowie

 • 6 zdrowych przekąsek dla dzieci

  6 zdrowych przekąsek dla dzieci

  Nie chcesz aby twoje dziecko podjadało między posiłkami niezdrowe batoniki i chrupki? Zaproponuj mu smaczny zamiennik! Przedstawiamy sześć zdrowych przekąsek dla dzieci, które na pewno posmakują małym łasuchom.
 • Sposoby na ukąszenia komarów

  Sposoby na ukąszenia komarów

  Latem prawdziwą zmorą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych są komary. Ich ukąszenia mogą skutecznie zepsuć przyjemność jaką daje wieczorna przechadzka czy spędzanie lata na łonie natury. Przedstawiamy więc skuteczne sposoby na ukąszenia komarów!
 • Jak ochronić dziecko przed upałem

  Jak ochronić dziecko przed upałem

  Letnie upały są szkodliwe szczególnie dla małych dzieci. Podczas gorących dni grozi im odwodnienie, poparzenie słoneczne a nawet udar! Co robić aby ochronić maluchy przed tymi niebezpieczeństwami?
 • Bezpiecznie nad wodą latem

  Bezpiecznie nad wodą latem

  Jedną z letnich przyjemności jest wypoczynek nad wodą. Dla dorosłych to okazja do relaksu, podczas gdy dzieci beztrosko dokazują. Jednak na wakacjach łatwo też o wypadek, dlatego podpowiadamy co zrobić aby zapewnić maluchom bezpieczeństwo nad wodą.
 • Zjawisko otyłości wśród dzieci i młodzieży

  Zjawisko otyłości wśród dzieci i młodzieży

  Zjawisko otyłości wśród dzieci i młodzieży to bardzo istotny problem społeczny i zdrowotny. Można powiedzieć, że urasta do rangi epidemii XXI wieku, ponieważ częstość występowania tego schorzenia zwiększa się z roku na rok. Czy powinniśmy się niepokoić?
 • Jedz śniadanie na zdrowie!

  Jedz śniadanie na zdrowie!

  Wielu Polaków nie je pożywnych śniadań, a część w ogóle z nich rezygnuje! Najbardziej alarmujący jest fakt, że ten odsetek rośnie szczególnie wśród młodych ludzi. Dlatego koniecznie trzeba uświadomić sobie jak ważne dla zdrowia jest dobrze zbilansowane śniadanie!
 • Napoje gazowane a zdrowie dziecka

  Napoje gazowane a zdrowie dziecka

  Każdy lekarz i dietetyk powie, że napoje gazowane są nieodpowiednie dla malucha. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jakie szkodliwe substancje zawierają tego typu napoje oraz jaki mają wpływ na zdrowie dziecka?
 • Zdrowe menu dla przedszkolaka

  Zdrowe menu dla przedszkolaka

  Prawidłowe żywienie dzieci jest ważne nie tylko dla ich zdrowia. Jeżeli maluch je pełnowartościowe posiłki, poprawia się jego samopoczucie a nauka jest bardziej efektywna. Warto więc zaplanować zdrowe menu dla przedszkolaka!
 • Grota solna dla dzieci

  Grota solna dla dzieci

  Solidna dawka jodu jest sprawdzonym sposobem na to, aby maluch nie poddawał się infekcjom. Jeśli w tym roku nie planujecie wyjazdu nad morze, dobrym pomysłem będzie więc grota solna dla dzieci.
 • Domowe ćwiczenia logopedyczne

  Domowe ćwiczenia logopedyczne

  Domowe ćwiczenia logopedyczne to świetna pomoc w rozwijaniu sprawności narządów mowy dziecka. Takie zabawy logopedyczne można prowadzić już z trzylatkiem! Pomogą one maluchom lepiej i więcej mówić.
 • Zajęcia korekcyjne dla dzieci

  Zajęcia korekcyjne dla dzieci

  Zajęcia korekcyjne wspomagają proces kształtowania się postawy ciała, dlatego też są szczególnie istotne dla dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa.
 • Diagnoza dysleksji u przedszkolaków

  Diagnoza dysleksji u przedszkolaków

  Dysleksja to zaburzenie, które najczęściej rozpoznawane jest u dzieci w wieku szkolnym. Jednak ostatnie badania naukowców wykazały, że możliwa jest także diagnoza dysleksji u przedszkolaków! Istnieje bowiem wiele alarmujących objawów, mogących sugerować nieprawidłowości.
 • Jąkanie u dzieci

  Jąkanie u dzieci

  Nie ma jednoznacznej przyczyny na to dlaczego dzieci zaczynają się jąkać. Zaburzenia mowy u dzieci mogą być spowodowane zarówno wrażliwym układem nerwowym, niesprawnością motoryczną a nawet czynnikami emocjonalnymi. Przyczyn może być bardzo wiele, jednakże jąkanie u dzieci jest zjawiskiem dość powszechnym i w większości przypadków całkowicie uleczalnym.