Zdrowie

 • Napoje gazowane a zdrowie dziecka

  Napoje gazowane a zdrowie dziecka

  Każdy lekarz i dietetyk powie, że napoje gazowane są nieodpowiednie dla malucha. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jakie szkodliwe substancje zawierają tego typu napoje oraz jaki mają wpływ na zdrowie dziecka?
 • Zdrowe menu dla przedszkolaka

  Zdrowe menu dla przedszkolaka

  Prawidłowe żywienie dzieci jest ważne nie tylko dla ich zdrowia. Jeżeli maluch je pełnowartościowe posiłki, poprawia się jego samopoczucie a nauka jest bardziej efektywna. Warto więc zaplanować zdrowe menu dla przedszkolaka!
 • Grota solna dla dzieci

  Grota solna dla dzieci

  Solidna dawka jodu jest sprawdzonym sposobem na to, aby maluch nie poddawał się infekcjom. Jeśli w tym roku nie planujecie wyjazdu nad morze, dobrym pomysłem będzie więc grota solna dla dzieci.
 • Domowe ćwiczenia logopedyczne

  Domowe ćwiczenia logopedyczne

  Domowe ćwiczenia logopedyczne to świetna pomoc w rozwijaniu sprawności narządów mowy dziecka. Takie zabawy logopedyczne można prowadzić już z trzylatkiem! Pomogą one maluchom lepiej i więcej mówić.
 • Zajęcia korekcyjne dla dzieci

  Zajęcia korekcyjne dla dzieci

  Zajęcia korekcyjne wspomagają proces kształtowania się postawy ciała, dlatego też są szczególnie istotne dla dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa.
 • Diagnoza dysleksji u przedszkolaków

  Diagnoza dysleksji u przedszkolaków

  Dysleksja to zaburzenie, które najczęściej rozpoznawane jest u dzieci w wieku szkolnym. Jednak ostatnie badania naukowców wykazały, że możliwa jest także diagnoza dysleksji u przedszkolaków! Istnieje bowiem wiele alarmujących objawów, mogących sugerować nieprawidłowości.
 • Jąkanie u dzieci

  Jąkanie u dzieci

  Nie ma jednoznacznej przyczyny na to dlaczego dzieci zaczynają się jąkać. Zaburzenia mowy u dzieci mogą być spowodowane zarówno wrażliwym układem nerwowym, niesprawnością motoryczną a nawet czynnikami emocjonalnymi. Przyczyn może być bardzo wiele, jednakże jąkanie u dzieci jest zjawiskiem dość powszechnym i w większości przypadków całkowicie uleczalnym.
 • Jak rozpoznać alergię u dziecka?

  Jak rozpoznać alergię u dziecka?

  Różnego rodzaju alergie są problemem dotykającym coraz więcej maluchów. Rodzice często zadają sobie pytanie jak rozpoznać alergię u dziecka i ułatwić życie małemu alergikowi? O trudnym aspekcie dzieciństwa wielu małych pacjentów mówi alergolog dziecięcy.
 • Bezpieczne opalanie dla dzieci

  Bezpieczne opalanie dla dzieci

  Wakacje to czas kiedy nasze pociechy są najbardziej narażone na szkodliwe działanie promieni UV. Dermatolodzy ostrzegają, że nadmierna ekspozycja maluchów na słońce nie jest dobra dla ich zdrowia. Warto więc wiedzieć jak powinno wyglądać bezpieczne opalanie dla dzieci.
 • Pierwsza wizyta u dentysty

  Pierwsza wizyta u dentysty

  Pierwsza wizyta u dentysty dziecka to duży powód do stresu dla małego pacjenta. Rodzice często ignorują problem, przyczyniając się do wzrostu zagrożenia próchnicą. Dane są alarmujące - ma ją aż 70 procent trzylatków i 90 procent sześciolatków! Jak więc przygotować malucha na wizytę u stomatologa i nauczyć go prawidłowych nawyków?
 • Gdy ugryzie kleszcz - borelioza u dzieci

  Gdy ugryzie kleszcz - borelioza u dzieci

  Latem chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, odbywając wędrówki po lesie czy odwiedzając parki. Kontakt z przyrodą daje wiele satysfakcji, jednak trzeba pamiętać też, że takie wyprawy wymagają zachowania ostrożności. Ważne jest, by po powrocie z wycieczki, czy nawet przydomowego ogrodu, dokładnie obejrzeć ciało malucha i sprawdzić czy razem z nim nie przywędrował niechciany gość - kleszcz, często powodujący boreliozę u dzieci.
 • Otyłość u dzieci

  Otyłość u dzieci

  Otyłość u dzieci jest coraz bardziej powszechnym problemem na który rodzice zwracają uwagę zbyt późno. Pulchny brzuszek oraz pyzate policzki niekiedy jeszcze uchodzą za okaz zdrowia dziecka, my jednak apelujemy aby już teraz zadbać o prawidłowe żywienie dzieci aby uchronić naszych podopiecznych przed niechcianą nadwagą.
 • ADHD u dzieci

  ADHD u dzieci

  ADHD określa się jako zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi. Bardzo trudno zdiagnozować je we wczesnych latach życia dziecka i z reguły rozpoznawane bywa na początku edukacji szkolnej. Często ADHD u dzieci spotyka się z małą akceptacją otoczenia i błędnie identyfikuje się je z dziecięcą niesfornością. Jednak jeżeli zlekceważone zostaną pewne objawy, może mieć to katastrofalne skutki na przyszłość.