Zdrowie

 • Ospa wietrzna u dziecka - co robić?

  Ospa wietrzna u dziecka - co robić?

  Ospa wietrzna to choroba, którą bez trudu rozpoznają zarówno lekarze, jak i rodzice dziecka. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak pielęgnować skórę dziecka i co robić, by ulżyć dziecku w trakcie ospy wietrznej.
 • Dziecko uzależnione od telefonu - co robić?

  Dziecko uzależnione od telefonu - co robić?

  W dobie pandemii, uzależnienie od telefonu jest coraz częstszym zjawiskiem. Już najmłodsze dzieci potrafią buntować się, gdy zabraniamy im korzystania z telefonu, tabletu  czy komputera. Co robić, gdy dziecko zamiast spędzać wolny czas z najbliższymi, woli przeznaczać go na używanie smartfona?
 • Pożywne zimowe śniadanie dla przedszkolaka

  Pożywne zimowe śniadanie dla przedszkolaka

  Dieta, która pozytywnie wpłynie na zdrowie i odporność dziecka, jest pożądana przez cztery pory roku. Jednak zima rządzi się swoimi prawami i naraża organizm na niesprzyjające mu bodźce. Zimową porą warto więc zadbać o to, by dziecko jadło pożywne śniadanie pełne witamin.  Poniżej przedstawiamy pomysły na zdrowe i pożywne zimowe śniadanie dla przedszkolaka.
 • Odmrożenia u dzieci - co robić?

  Odmrożenia u dzieci - co robić?

  Niskie temperatury to nie tylko zabawa w śniegu, ale też jej przykre następstwa – odmrożenia. Nie wolno bagatelizować objawów odmrożenia, ponieważ mogą być niebezpieczne – szczególnie jeśli dotyczą one noworodka. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak rozpoznać odmrożenie u dziecka i co robić.
 • Otyłość u dzieci przyczyny i konsekwencje

  Otyłość u dzieci przyczyny i konsekwencje

  Coraz więcej dzieci cierpi na nadwagę.  Choroba sprzyja rozwojowi wielu chorób, dlatego wczesne jej rozpoznanie może pozwolić na zatrzymanie innych chorób przewlekłych i skrócenia życia. Jakie są przyczyny i rodzaje nadwagi u dzieci?
 • Przedszkole- będzie wymagane zaświadczenie o szczepieniu?

  Przedszkole- będzie wymagane zaświadczenie o szczepieniu?

  W ostatnim czasie zwrócono szczególną uwagę na to, że coraz więcej dzieci w Polsce nie jest szczepionych. Główną przyczyną są obawy i przekonania rodziców. Aby to zmienić, komisje senackie poparły projekt ustawy, przewidującej wprowadzenie szczepionek wymaganych przepisami jako kryterium przyjęcia dziecka do publicznego przedszkola i żłobka.
 • Czy szczepić dziecko na koronawirusa?

  Czy szczepić dziecko na koronawirusa?

  Gdy ogłoszono, że w Polsce odbywać się będą szczepienia na koronawirusa, wielu rodziców zmierzyło się z pytaniem, czy powinno zaszczepić swoje dzieci. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy można zaszczepić dziecko na koronawirusa.
 • Jak dbać o psychikę dziecka w czasie pandemii?

  Jak dbać o psychikę dziecka w czasie pandemii?

  Okres pandemii to trudny czas nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci. Zostały one odcięte od przyjaciół, nauczycieli i sposobu życia, który do tej pory prowadziły. Wielu rodziców skarży się, że ich dzieci są smutne, odmawiają jedzenia i są rozdrażnione. Przeczytaj, by dowiedzieć się jak wesprzeć dziecko w tych trudnych chwilach i w jaki sposób zadbać o psychikę dziecka w czasie koronawirusa.