Żywienie dziecka

 • Celiakia i dieta bezglutenowa - co trzeba wiedzieć?

  Celiakia i dieta bezglutenowa - co trzeba wiedzieć?

  Celiaklia to przypadłość, z którą boryka się około 1 procent Polaków. Ta nietolerancja pokarmowa ma podłoże genetyczne i wywoływana jest przez gluten – bardzo znany alergen. Jak radzić sobie z celiakią i na co należy zwrócić uwagę przy diecie bezglutenowej u dzieci? Odpowiadamy.
 • Najprostsze przepisy desery

  Najprostsze przepisy desery

  Dzieci lubią jeść słodycze i, mimo że większość rodziców zdaje sobie sprawę z faktu, że są one niezdrowe, ciężko jest czasem odmówić maluchom tej przyjemności. Warto zastąpić kupne słodycze, tymi domowymi. Jeśli dodatkowo zachęcisz swoje dzieci do przygotowania domowych deserów, można być pewnym, że będą one częściej sięgały po słodycze zrobione ręcznie. Przygodę i zabawę w małą cukiernię można zacząć już z małymi dziećmi. Ich rola będzie sprowadzała się początkowo do wykonywania prostych czynności – od wsypania mąki, którą rodzice mu odmierzą, po wymieszanie łyżką wszystkich składników. Przygotowanie prostych domowych deserów nie jest ani trudne, ani pracochłonne, a jest to też doskonała forma spędzania wolnego czasu.
 • Pożywne zimowe śniadanie dla przedszkolaka

  Pożywne zimowe śniadanie dla przedszkolaka

  Dieta, która pozytywnie wpłynie na zdrowie i odporność dziecka, jest pożądana przez cztery pory roku. Jednak zima rządzi się swoimi prawami i naraża organizm na niesprzyjające mu bodźce. Zimową porą warto więc zadbać o to, by dziecko jadło pożywne śniadanie pełne witamin.  Poniżej przedstawiamy pomysły na zdrowe i pożywne zimowe śniadanie dla przedszkolaka.
 • 7 potraw dla dzieci na święta!

  7 potraw dla dzieci na święta!

  Potrawy dla dzieci powinny być smaczne i bezpieczne, dlatego warto zmodyfikować świąteczne menu, jeśli mamy w domu małe pociechy!
 • Warto pić wodę, ale nie wodę smakową!

  Warto pić wodę, ale nie wodę smakową!

  Rodzic powinien kontrolować, ile pije dziecko i co pije. To bardzo ważne, żeby spożywane napoje dostarczały mu przede wszystkim istotnych wartości odżywczych!
 • 3 przepisy na słodkie upominki od zajączka wielkanocnego

  3 przepisy na słodkie upominki od zajączka wielkanocnego

  Nie masz pomysłu na wielkanocne smakołyki dla swojego dziecka? Szukasz sprawdzonych  ciekawych przepisów na łakocie?  Oto 3 przepisy na słodkie przekąski dla dzieci, które dobrze sprawdzą się jako upominki od zajączka wielkanocnego lub ozdoby stołu wielkanocnego!
 • Koronawirus a dziecko. Czy mięso jest bezpieczne?

  Koronawirus a dziecko. Czy mięso jest bezpieczne?

  W związku z szybkim rozwojem koronawirusa SARS-CoV-2, coraz więcej osób zastanawia się czy produkty sprowadzane z zagranicy mogą przenosić na sobie koronawirusa. Także rodzice, którzy sprawują całodobową opiekę nad dziećmi, zastanawiają się czy i jakie mięso jest bezpieczne dla ich dzieci?
 • Czy pełnotłusty nabiał jest zdrowy dla dziecka? Naukowcy odpowiadają.

  Czy pełnotłusty nabiał jest zdrowy dla dziecka? Naukowcy odpowiadają.

  Dawniej nabiał był jednym z kluczowych elementów w diecie każdego Polaka. Hasło “Pij mleko, będziesz wielki” powtarzane było dzieciom niemal codziennie. Jednak jak pokazują badania, spożywanie nabiału nie jest do końca zdrowe, a w niektórych przypadkach może nawet szkodzić.
 • Owsianka: 6 przepisów na pyszne śniadanie

  Owsianka: 6 przepisów na pyszne śniadanie

  10 października obchodzimy Światowy Dzień Owsianki. Z tej okazji warto przygotować dzieciom pyszne śniadanie z płatkami owsianymi w roli głównej! Sprawdź, jakie są korzyści z jedzenia owsianki oraz wypróbuj jeden z 6 przepisów przedstawionych poniżej.
 • Zdrowe przekąski dla dzieci: dynia na 5 sposobów

  Zdrowe przekąski dla dzieci: dynia na 5 sposobów

  W sklepach pojawiła się już dynia - warzywo bogate w minerały i witaminy, które można przygotować na wiele różnych sposobów! Jeśli więc szukasz pomysłów na zdrowe przekąski dla dzieci, jesienią wybieraj właśnie ten smakołyk. Poniżej przedstawiamy, jak można przyrządzić dynię na 5 sposobów.