Żywienie dziecka

 • brak_foto

  Nadmierny apetyt

  Jedni rodzice skarżą się na brak apetytu u swoich dzieci, a ja mam zupełnie odwrotny kłopot. Moja 4 letnia córeczka ma właśnie nadmierny apetyt! Zjada spore śniadanie i za chwilę domaga się kolejnego posiłku, po obiedzie i kolacji jest tak samo. Do tego dochodzą przekąski. Staram się dawać jej głównie owoce i warzywa, a także ograniczam słodycze. Jednak mam wrażenie, że podjada od innych dzieci w przedszkolu. Jak mogę wpłynąć na zbyt duży apetyt córki? Dodam, że przy wzroście 110 cm waży już około 25 kg! Nie chcę tego tak zostawić, bo martwię się, że takie ciągłe objadanie tylko się pogłębi. Co mogę zrobić?
 • Program promujący zdrowy styl życia ZDROWIE NA 6!

  Program promujący zdrowy styl życia ZDROWIE NA 6!

  Druga edycja nowatorskiego programu promującego zdrowy styl życia ZDROWIE NA 6! rozpocznie się we wrześniu 2013 r. Celem przedsięwzięcia jest utrwalenie u dzieci z warszawskich przedszkoli oraz szkół, zdrowego stylu życia i prawidłowych nawyków żywieniowych.
 • Jedz śniadanie na zdrowie!

  Jedz śniadanie na zdrowie!

  Wielu Polaków nie je pożywnych śniadań, a część w ogóle z nich rezygnuje! Najbardziej alarmujący jest fakt, że ten odsetek rośnie szczególnie wśród młodych ludzi. Dlatego koniecznie trzeba uświadomić sobie jak ważne dla zdrowia jest dobrze zbilansowane śniadanie!
 • Napoje gazowane a zdrowie dziecka

  Napoje gazowane a zdrowie dziecka

  Każdy lekarz i dietetyk powie, że napoje gazowane są nieodpowiednie dla malucha. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jakie szkodliwe substancje zawierają tego typu napoje oraz jaki mają wpływ na zdrowie dziecka?
 • Zdrowe menu dla przedszkolaka

  Zdrowe menu dla przedszkolaka

  Prawidłowe żywienie dzieci jest ważne nie tylko dla ich zdrowia. Jeżeli maluch je pełnowartościowe posiłki, poprawia się jego samopoczucie a nauka jest bardziej efektywna. Warto więc zaplanować zdrowe menu dla przedszkolaka!
 • brak_foto

  Jak zachęcić dziecko do jedzenia

  Nie mam dużych problemów z moim synkiem, ale ostatnio zaczął grymasić w kwestii jedzenia. Bardzo chciałabym, żeby nasze wspólne posiłki stały się przyjemnością. Póki co, to prawdziwy koszmar! Syn ma już 4 lata, więc jego dieta powinna być bardziej urozmaicona. Tymczasem on mógłby się odżywiać samymi słodyczami czy śmieciowym jedzeniem. Dodatkowo ubzdurał sobie, że nie będzie jadł nic białego, ani zielonego. Więc nie nie wypije mleka, nie zje groszku i przy surówkach też wygrzebuje z talerza co się da. Jak zachęcić go do jedzenia? Martwię się, że takie wybrzydzanie skończy się anemią czy jakąś inną przypadłością.
 • brak_foto

  Dziecko nie chce jeść

  Karolek nigdy nie należał do dzieci, które zjadały wszystko z talerza. Boję się co będzie gdy pójdzie do przedszkola i być może nie będzie jadł?
 • brak_foto

  Co zrobić kiedy dziecko nie chce jeść?

  Moja 3 letnia córka Ania jest niejadkiem. Wiem, że dzieci w tym wieku mają swoje preferencje kulinarne i zdanie na temat tego co lubią, a czego nie. Jednak u mojej córki jest to naprawdę niepokojące. Potrawami, które toleruje są paluszki rybne, chleb i do czasu do czasu rosół. Na nabiał, warzywa, owoce i słodycze nawet nie chce patrzeć! Podczas obiadu bawi się jedzeniem, rozgrzebuje je na talerzu, ale nie mogę powiedzieć, żeby porcje Ani znikały. Jak już mówiłam, najchętniej żyłaby samym chlebem, ewentualnie z odrobiną masła. Podejrzewam, że przyczyną takiej sytuacji był mój powrót do pracy. Wtedy z Anią została moja mama, która pozwoliła jej grymasić, nie jeść obiadów w zamian zapychając ją chlebem. Boję się jaki wpływ będzie miał brak witamin na zdrowie mojej córki! Powinnam z tym problemem pójść do psychologa, czy czekać aż ta sytuacja sama minie? Bardzo proszę o pomoc.
 • Niejadek, czyli co zrobić żeby dzieci lubiły jeść

  Niejadek, czyli co zrobić żeby dzieci lubiły jeść

  Zdrowie dziecka jest podstawowym warunkiem pomyślnego procesu wychowawczego. Dzieciństwo to okres w życiu człowieka, w którym kształtują się jego postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia i nawyki decydują o jego późniejszym stylu życia. Edukację zdrowotną należy rozpoczynać jak najwcześniej, wspólnie z rodzicami dziecka.