Alimenty 2021 - rząd wprowadza zmiany w alimentach

Alimenty 2021 - rząd wprowadza zmiany w alimentach
Drukuj Skomentuj

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada zmiany w alimentach. Okazuje się, że już wkrótce alimenty będą przysługiwać nie tylko dzieciom rozwodnikom, ale również dzieciom, które straciły rodziców w wyniku wypadków. Alimenty mają być wypłacane dzieciom przez sprawców wypadków.

Alimenty 2021 – co trzeba wiedzieć?


Sąd zasądza alimenty po zebraniu informacji na temat potrzeb danego dziecka i możliwości finansowych rodzica. Jak wiadomo, nie chodzi tylko o zapewnienie dziecku pożywienia i dachu nad głową, ale również o zapewnienie dziecku rozrywki, korepetycji, zajęć dodatkowych, zabawek i innych. Zarówno matka, jak i ojciec, którzy są po rozwodzie, powinni ponosić identyczne koszty ku zapewnieniu dziecku najlepszego bytu i zaspokojeniu jego potrzeb.

 

Sprawdź również: Najlepsze książki dla trzylatka

 

Jak długo trzeba płacić alimenty?


O tym, jak długo rodzic powinien płacić alimenty, decyduje sąd. Bierze on pod uwagę, czy dziecko będzie samo w stanie się utrzymać, więc najczęściej rodzice płacą alimenty do momentu zakończenia przez dziecko nauki.

 

Ci, którzy powodują wypadki, zapłacą alimenty


Jak poinformował Mateusz Morawiecki, osoby, które spowodują wypadek, w wyniku którego zginą rodzice dziecka, będą musiały płacić alimenty, czyli ponosić koszty utrzymania osieroconego dziecka.

 

Czytaj także: Dom wczasów dziecięcych po nowelizacji


"Chcę z całą mocą powiedzieć, że przystąpimy bardzo szybko także do prac legislacyjnych, które będą bardzo jasno określały odpowiedzialność osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu” – mówił Mateusz Morawiecki po wypadku a drodze woj. nr 871 w Stalowej Woli, kiedy to 37-letni pijany kierowca zderzył się z innym samochodem, w wyniku czego zginęli rodzice trójki dzieci. Premier zapowiedział, że będzie to już nie tylko karna odpowiedzialność, ale też obowiązek płacenia alimentów osobom, które pozostały przy życiu - członkom rodziny poszkodowanych.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!