Angielski dla najmłodszych!

Angielski dla najmłodszych!
Drukuj Skomentuj

Nauka języka angielskiego wśród dzieci powinna rozpocząć się jak najwcześniej. Na przeciw maluchom wychodzi “Franek, Frania i Felix” - prosta i pięknie ilustrowana książka dla najmłodszych!

Piękne książki

 

Książki z pewnością będą kusić maluchów ciekawą formę (tzw. “kartonówek”, ze sztywnymi stronami) oraz pięknymi obrazkami Joanny Bartosik. Te będą pomagać dziecku poznawać świat w pierwszych latach życia.

 

 
Liczy się jakość

 

Książki pełnią szczególną rolę w pierwszych latach życia dziecka, pomagając kategoryzować świat i przypisywać znaczenie obiektom. Największym wyzwaniem przed autorami było stworzenie książki przyjaznej dziecku, a jednocześnie na tyle innowacyjnej, żeby dziecko przyswajało nowe treści - w tym przypadku dotyczących nauki języka angielskiego. Książka pełna jest atrakcyjnych tematów i nowego sposobu ich ujęcia. Autorzy łączą bogatą szatę wizualną z wysokimi jakościowo treściami. Książka skonstruowana jest w prosty w odbiorze sposób. W środku obazek - na przykład kota. Nad obrazkiem napis "Zobacz, to kot", pod obazkiem "Look, it's cat".

 

Zadanie rodzica

 

Zadaniem rodzica jest czytanie dziecku książki, a tym samym wprowadzanie malucha w anglojęzyczny świat. Pomocą dla rodziców, którzy czują się niepewnie z językiem angielskim, będą nagrania, które można odtworzyć skanując kod QR. Ten znajdziecie w każdej książce z serii.  Warto ich wysłuchać, bo  książka “Franek, Frania i Felix” często jest dosyć zaawansowana w warstwie gramatycznej.

 

Jak często czytać książeczkę?

 

Im częściej, tym lepiej. Na początku warto czytać książeczkę 1-2 razy w tygodniu. 

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!