Angielski dla trzylatka

Marta,

Zastanawiam się na tym czy zapisać swojego synka na język angielski? Ma 3 latka i od września rozpoczyna edukację w przedszkolu.

Ewa Kowalik
specjalista

Jest wiele opinii na ten temat. Tempo rozwoju i te wszystkie czynniki, które idą za rozwojem cywilizacji niepotrzebnie wpędzają nasze dzieci w wir pościgu. Dziecko w wieku 3 lat jest dopiero na początku swojej drogi ku poznaniu, doświadczeniu. Czasem jeszcze nie opanowało dostatecznie dobrze języka ojczystego, co stanowi duży dyskomfort jeśli chodzi o sferę porozumiewania się. Sądzę, że ważniejsze niż nauka obcego języka jest stwarzenie warunków do bardziej naturalnego rozwoju, bazując na zainteresowaniach dziecka i przede wszystkim jego możliwościach i potrzebach. Drogi rodzicu, zadaj sobie pytanie czy Twoje dziecko potrzebuje już teraz, w wieku trzech lat, nauki języka obcego? Uważam, że za 2 lata moment na naukę drugiego języka będzie lepszy.

Skomentuj

Zobacz także:

Skomentuj

Dodane komentarze (1)

  • Marianna
    odpowiedz

    Nauka języka angielskiego dziecka 3-letniego i tak bardziej przypomina zabawę niż stricte edukację języka obcego. Polemizowałabym nad tym czy dziecko powinno czy też nie. Wydaje mi się, że dużo zależy od nastawienia naszego malucha. Jeśli dziecko jest bystre i szybko przyswaja nowe umiejętności a przede wszystkim chce się uczyć języka można śmiało zapisać malucha na lekcje. Najważniejsze jest aby nic nie odbywało się na siłę, a dziecko z zajęć w przedszkolu czerpało radość i zadowolenie.