Bal sylwestrowy dla dzieci

Bal sylwestrowy dla dzieci
Drukuj Skomentuj

Nie tylko dorośli chcą spędzić wyjątkową sylwestrową noc. Również najmłodsi powinni odpowiednio uczcić tę okazję. Dlatego dobrym pomysłem będzie Sylwester dla dzieci. Pamiętajmy jednak, że maluchy to bardzo wymagający goście, na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na zorganizowanie niezapomnianego balu sylwestrowego dla dzieci.

Sylwestrowe zabawy


Najważniejszym elementem balu sylwestrowego są oczywiście zabawy sylwestrowe dla dzieci. Pamiętajmy, że ruchliwe maluchy mogą szybko znudzić się oferowanymi przez nas atrakcjami, dlatego warto przygotować kilka różnorodnych gier. Dzieci będą zachwycone karaoke bądź projekcją swoich ulubionych filmów animowanych. Podczas sylwestra dla dzieci zorganizujmy też zabawę w kalambury, która może wciągnąć także dorosłych. Nie można zapomnieć o nagrodach w postaci słodyczy lub gadżetów. Możliwości jest bardzo wiele. Warto aby gry i zabawy dla dzieci obejmowały zarówno zabawy integracyjne, zgadywanki oraz zabawy ruchowe i taneczne. W dobieranie gier zaangażujmy też maluchy, a będziemy mieć pewność, że zaproponowane zabawy zdobędą uznanie najmłodszych gości. Umiejętna organizacja czasu sprawi, że nasze pociechy będą zachwycone swoim sylwestrowym balem.

 

Sylwestrowe dekoracje


By sylwester dla dzieci był udaną imprezą nie wystarczy przygotować gry i zabawy. Zadbajmy też o odpowiednie sylwestrowe dekoracje i aranżację mieszkania. Za pomocą świecących błyskotek, brokatu oraz wszelkiego rodzaju gadżetów dziecięcych takich jak trąbki, balony i maski zamieńmy nasz dom w zamek z bajki. Zaproponujmy, by maluchy przebrały się za ulubione postacie z bajek, co na pewno sprawi im dużą przyjemność.

 

Ważne jest, by sylwestrowy strój był odpowiedni do wieku naszego malucha. Dowiedz się co dziecko  powinno nosić. Zobacz: Małe modelki

 

Sylwestrowe menu


Ważnym elementem każdego dziecięcego przyjęcia jest przygotowanie odpowiedniej ilości jedzenia i picia. Sylwestrowe menu musi być zabawne i ciekawe. Dlatego przygotujmy kolorowe i smaczne potrawy, które będą jeszcze lepsze jeżeli podany je na barwnych talerzykach i błyszczącym obrusie. Nic się nie stanie jeżeli podczas zabawy sylwestrowej dla dzieci pozwolimy im na zjedzenie czekolady, czy wypicie gazowanego napoju. Bal sylwestrowy nie może obejść się także bez szampana dla dzieci, którym maluchy mogą wznieść toast. Efektownie wyglądają również kolorowe drinki bezalkoholowe, które będą hitem każdego kiderbalu.

Dobrze zorganizowana impreza sylwestrowa powinna maksymalnie wypełniać dzieciom czas. Przed rozpoczęciem sylwestra dla dzieci dorośli powinni przygotować listę, na której będą wszystkie gry i zabawy dla dzieci zaplanowane na wieczór. Pociechy na pewno chętnie będą się udzielać w organizacji balu sylwestrowego, dlatego też warto wziąć pod uwagę wskazówki najmłodszych. W końcu to sylwester dzieci.

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (2)

Tagi