Bal Wiosny - scenariusz imprezy przedszkolnej

Jesteś nauczycielem wychowania przedszkolnego? Przygotowałeś scenariusz zajęć i chcesz podzielić się nim z innymi? Dajemy Ci taką możliwość!
Prezentowane poniżej materiały to Wasze scenariusze zajęć dla dzieci w przedszkolu!
Bal Wiosny - scenariusz imprezy przedszkolnej
Oceń
{

Data: 09.05.2016
Miejsce: ogród przedszkolny
Czas: 14.30 - 17.00

 

Cel ogólny:
- tworzenie w przedszkolu atmosfery radości, przyjaźni i zaufania.

 

Cele operacyjne:
- dziecko bawi się zgodnie z rówieśnikami i rodzicami,
- przestrzega zasad fair play,
- dziecko pokonuje lęk przed występami publicznymi.


Środki dydaktyczne: piłki, krzesła, koła hula-hop, balony, pachołki, woreczki, szarfy, drzewo i chmury z kolorowego papieru, papierowe kwiaty duże i małe, wieża, sprzęt nagłaśniający, CD z muzyką.

 

Przebieg

 

1. Powitanie wszystkich na Balu Wiosny.

 

2. Rozpoczęcie Balu Wiosny. Na początek zapraszamy wszystkich do tańca przy piosence „Wiosna, wiosenka”.

 

3. Konkurs dla grupy I „jaskółcze gniazda - poproszę p. Agnieszkę o wybranie dzieci z rodzicami. Dzieci wraz z rodzicami „latają” po łące przy muzyce, na przerwę w muzyce wskakują do hula-hopów, których jest o 1 mniej niż dzieci. Wygrywa ten, kto najdłużej pozostanie na łące.

 

4. Konkurs dla grupy II „kolorowe drzewo” - poproszę p. Tomka o wybranie dzieci - dzieci stają w dwóch rzędach, pokonują tor przeszkód. Na końcu toru znajduje się drzewo. Zadaniem dzieci jest jak najszybsze pokonanie toru. Na końcu toru dziecko przykleja kwiatek na drzewo. Wygrywa ta drużyna, która szybciej pokona tor i udekoruje drzewo.

 

5. Wspólny taniec.

 

6. Konkurs dla grupy III „pszczółki z nektarem” - poproszę p. Beatę i p. Kamilę o wybranie dzieci - dzieci przenoszą woreczki na głowach od kwiatka do kwiatka i uważają, żeby nie spadły. Wygrywa to dziecko, które najszybciej przeniesie woreczki „nektary” do kwiatka.

7. Konkurs dla grupy IV „z małej chmury, duży deszcz” - p. Beata p. Ewelina wybierają dzieci - dzieci stają w dwóch rzędach. Pokonują tor przeszkód. Na końcu toru znajdują się chmurki z naklejonymi kroplami. Zadaniem dzieci jest sprawne pokonanie toru, przeliczenie kropel deszczu na chmurce i naklejenie odpowiedniego kartonika z cyfrą, odpowiadającego ilości kropli na chmurce. Wygrywa ta drużyna, która szybciej pokona tor i prawidłowo przeliczy ilość kropli na chmurkach.

 

8. Wspólny taniec „Zumba”.

 

9. Aukcja Prac Plastycznych dzieci.

 

10. Zakończenie imprezy, zaproszenie na grilla.

 

opracowała: mgr Justyna Dyguda

Twoje uwagi i pomysły

Tagi