Gminne Przedszkole w Baranowie (Baranów)

Gminne Przedszkole w Baranowie
zobacz więcej (5)

Udogodnienia

  • język angielski
  • logopeda
  • psycholog
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • zajęcia teatralne
  • matematyka
  • indywidualna opieka nad dziećmi
  • warsztaty dla dzieci
  • warsztaty dla rodziców
  • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Witamy w Gminnym Przedszkolu w Baranowie!

Jesteśmy gminnym przedszkolem mieszczącym się w Baranowie niedaleko Puław, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-16.00. Naszą ofertę kierujemy do dzieci w wieku 3-5 lat. Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta edukacyjna odpowiadała dzieciom, jak i rodzicom. Naszą misją jest nauka poprzez zabawę i integrację grupy. Kierujemy się przede wszystkim mottem: Nasze przedszkole to drugi nasz dom. Czujemy się kochane, szczęśliwe i bezpieczne. Zapewniamy Państwa, że dziecko znajdzie u nas bezpieczeństwo, zabawę i spokój. Każdy maluch traktowany jest indywidualnie, o co dba nasza wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Nasze przedszkole jest obiektem nowoczesnym, przystosowanym zarówno do zabawy dzieci, jak i ich edukacji.  Na potrzeby przedszkola zaadoptowano dwie sale szkolne. Sale wyposażone są w nowe dostosowane do wieku dziecka kolorowe meble, zabawki a także w różnorodne nowoczesne pomoce dydaktyczne, do których dzieci mają swobodny dostęp w kącikach...

Galeria

Program nauczania

Nauczyciele realizują programy wychowania przedszkolnego uwzględniające podstawę programową wychowania przedszkolnego w obu grupach wiekowych.

"W kręgu zabawy" Jadwigi Pytlarczyk

Program opisuje sposób realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego w zakresie wspomagania rozwoju i edukacji dzieci objętych różnymi formami wychowania przedszkolnego po zmianie z 23 grudnia 2008 roku.

Program wyznacza szczegółowe umiejętności dziecka w różnych obszarach jego funkcjonowania z podziałem na poziomy, wskazuje dodatkowe treści w ramach wspomagania w rozwijaniu uzdolnień. Ponadto przybliża sposoby osiągania przyjętych celów, wartościowania postępów dziecka oraz zawiera materiały pomocnicze do pracy nauczyciela. Podstawowe założenia tego programu oparte są na czterech filarach edukacji, będących celami ogólnymi kształcenia. Są to:

Uczyć się, aby wiedzieć (wiedza).

Uczyć się, aby działać (umiejętności).

Uczyć się, aby być (system wartości i postaw).

Uczyć się , aby żyć wspólnie z innymi (pokojowe współistnienie i współdziałanie całej ludzkości).

Program ten wyznacza właściwe proporcje między wychowaniem, a kształcenia w warunkach wzmożonej aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Tytuł nawiązuje do zabawy, jako podstawowej formy aktywności małego dziecka.

Kolorowanki