Bestsellery planszówkowe Egmontu w nowych wersjach!

Bestsellery planszówkowe Egmontu w nowych wersjach!
Drukuj Skomentuj

Czas w domu sprzyja rodzinnym aktywnościom, dlatego mamy dziś propozycję dla najmłodszych (3-7 lat): książkę z bajkami i wodną kolorowankę z bohaterami kreskówki „Banda Beti”.
Nie zapominamy też o dzieciakach 8+. Dla nich rekomendujemy dwie nasze bestsellerowe gry w zupełnie nowych odsłonach: Fits travel i Ubongo Extreme.

FITS Travel to podróżna wersja bestsellerowej gry FITS. Układa się tak samo dobrze, jak w pierwowzorze. Kompaktowe wykonanie i szybka rozgrywka sprawiają, że gra jest idealna do zabrania ze sobą – wszędzie tam, gdzie będziesz miał ochotę pograć.

 

Najważniejsze atuty gry to:
- Kompaktowe pudełko!
- Szybka rozgrywka – 10 minut!
- Dobrze się układa!

 

Elementy gry:
- 4 plastikowe rampy
- 52 kafelki
- 17 kart

 

Ubongo Extreme to nowa gra z linii „Ubongo”. Tak jak w pierwowzorze gracze starają się, jak najszybciej dopasować elementy do swojej planszy. Jest to ekstremalnie trudne, bo kafelki mają sześciokątne kształty. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dopasowanie gry do umiejętności i wieku graczy.
Gra jest następcą odnoszącego sukcesy „Ubongo”, lecz rozgrywka toczy się na wyższym poziomie trudności. Podobnie jak w „Ubongo”, wszyscy gracze kładą swoje klocki jednocześnie na planszy, aby najszybciej jak to możliwe wypełnić wymagane kształty.  Jest trudniej niż we wcześniejszej wersji gry, ponieważ pojawiły się nowe, niezwykłe sześciokątne klocki. Mimo to gra jest równie fascynująca i uzależniająca, jak wcześniej. Zwycięzcą gry zostaje ten uczestnik, który zgromadzi najcenniejszą kolekcję klejnotów.

 

Elementy gry:
- 32 karty
- 32 kafelki

 

Opinie testerów:


Naszym zdaniem to najlepsza gra w tej serii. Pozbawiona dodatkowych znaczników i innych ozdobników, które starszym graczom nie są tak bardzo potrzebne. Ponadto w poręcznym pudełku i z dobrą ceną. „Ubongo Extreme” jest z rodziny „Ubongo” najtrudniejsze. Zapewnia świetną regrywalność dla starszych graczy. Kształty są na tyle pokręcone, na tyle trudne do ułożenia, że nie sposób ich zapamiętać. Mnóstwo śmiechu i mnóstwo złorzeczenia, że te elementy nie chcą się układać, jakbyśmy chcieli. Zdecydowanie polecamy.
Melanżownia TV

„Ubongo Extreme” to przede wszystkim nowe plansze, trochę bardziej skomplikowane. W zależności od wybranego poziomu trudności będziemy kompletować cztero lub pięcioelementowe układanki. Tym razem jednak elementy nie przypominają tetrisowych klocków, ale mają bardziej nieregularne i skomplikowane kształty.
Chciałbym jeszcze dodać, że początkowo wydawało mi się, że „Ubongo Extreme” to po prostu trudniejsza wersja „Ubongo” i nic ponad to. Że warto zaopatrzyć się tylko w jedną z części - taką, która spełni moje preferencje. Jak na złość okazało się, że w zasadniczych szczegółach gry tak się różnią, że najlepiej mieć obydwie wersje, bo dostarczają odmiennej, dobrze uzupełniającej się zabawy.
Ceryon (Gamesfanatic.pl)

 

Źródło: materiały prasowe.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!