Żłobek Tęcza (Białystok)

Żłobek Tęcza
zobacz więcej (8)
Wyświetl numer telefonu
Adres:
Sienkiewicza 90/31, Białystok
Drukuj Dodaj ocenę

Standard

  • logopeda
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • urodziny
  • indywidualna opieka nad dziećmi
  • warsztaty dla dzieci
  • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Żłobek Tęcza jest placówką dla dzieci od 6 miesiąca do 3 roku życia. Dzieci przebywające w naszym Żłobku będą bezpieczne i szczęśliwe.   Poprzez odpowiedzialność, uczciwość, wyrozumiałość, cierpliwość i troskliwość, wraz z wykwalifikowaną kadrą opiekunek dziecięcych, czuwamy nad rozwojem psychomotorycznym dziecka. Poprzez zabawę rozwijamy mowę i myślenie oraz procesy poznawcze. Kształtujemy nowe umiejętności, uczymy samodzielności. Prowadzimy zabawy, zajęcia stymulujące rozwój dziecka i aktywność. Rozwijamy pozytywne cechy osobowości, pożądane przyzwyczajenia i nawyki. W naszej pracy najważniejsze jest bezpieczeństwo i dobro dziecka. Jesteśmy odpowiedzialne za wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjno-higienicznych. Przy okazji utrwalamy u dzieci nawyki higieniczne. Pilnujemy prawidłowego odżywiania dziecka wedlug norm żywieniowych.   Nasze Opiekunki znają zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Starają się zapobiegać zachorowaniom i rozprzestrzenianiem...

Galeria

Program nauczania

Pracujemy na ogólnym programie opiekuńczo - wychowawczym stosowanym we wskazaniach wychowawczych do pracy z dziećmi do 3 lat. Jak również korzystamy z wybranych metod pracy z dziećmi systemu wychowania Marii Montessori. Plan zajęć realizujemy w oparciu o Ramowy Plan Dnia:

 

- twórcze

- ruchowe

- ruchowo-naśladowcze, umuzykalniające (rytmika, gimnastyka, tańczymy, śpiewamy i uczymy się przy tym tekstów piosenek i wierszyków)

- dydaktyczne

- manipulacyjne

- konstrukcyjne

- tematyczne

- czytanie bajek

- teatrzyk raz w tygodniu

 

Tworzymy warunki do wczesnej nauki języków obcych. W żłobku są prowadzone zajęcia muzyczno-ruchowe w języku angielskim Musical Babies.

 

Podczas poobiedniego wypoczynku słuchamy muzyki relaksacyjnej. Maluszki mają również czas dla siebie na zabawy dowolne, a do zorganizowanych zajęć serdecznie dzieci zapraszamy. Program zajęć przygotowujemy z tygodniowym wyprzedzeniem. Wszystko odbywa się w domowej atmosferze i jest prowadzone pod okiem troskliwych opiekunek. Żłobek oferuje nową pościel i ręczniki dla każdego dziecka, jak również zestaw higieniczny (chusteczki suche, mokre, kremy).

Kolorowanki