Biblioteki zamknięte - skąd wziąć książki dla przedszkolaka?

Biblioteki zamknięte - skąd wziąć książki dla przedszkolaka?
Drukuj Skomentuj

Zakaz wychodzenia z domu warto wykorzystać do rozwijania nowych umiejętności i zdobywania nowych pasji. Jest to też dobry czas na czytanie – ale co zrobić, gdy wszystkie zapasy domowej biblioteczki już się wyczerpały? Sprawdź nasze propozycje na zdobycie książek za grosze lub całkowicie za darmo!

Legimi


Akcja promocyjna Legimi uprawnia do odbioru kodu na jedną książkę. Ebooki otrzymane w akcji promocyjnej możena czytać bezterminowo w aplikacji Legimi. Dostępna jest ona na smartfony, tablety, wybrane modele czytników ebooków, a także komputery. Niektóre tytuły posiadają wersję audio z lektorem. Wersje dźwiękowe są wówczas w pełni zsynchronizowane z ebookiem, dzięki czemu nasze dziecko może  rozpocząć słuchanie dokładnie w miejscu, w którym wcześniej przerwało czytanie. Przedszkolaków zainteresować może Chatka Puchatka, Wakacje z duchami, Najwyższa góra świata czy Liliana.

 

Publio.pl


Darmowe ebooki dla dzieci oferuje również Publio. W ofercie darmowych propozycji znaleźć można klasykę –Księgę Dżungli, O krasnoludkach i Sierotce Marysi, ale nie tylko. Ponadto Baśnie z ziaren i kwarcu, Magiczna Bajaderka  (antologia bajek) oraz audiobook Lolek. Fragment specjalny. Ebooki w większości w trzech formatach (epub, mobi, PDF) dostosować możesz do urządzenia, na którym będzie czytać dziecko.

 

Empik Premium


Empik Premium możesz wypróbować przez 60 dni za darmo.  To pakiet ponad 13 tysięcy e-booków i audiobooków, w którym razem z dziećmi możecie przebierać do woli – zaczynając od klasyki, kończąc na nowościach. Aby otrzymać darmowy kod należy wpisać swój adres e-mail na stronie empik.com. Po aktywacji kodu wystarczy zainstalować na swoim smartfonie lub tablecie aplikację Empik Go. Warto wiedzieć, że nie ma możliwości pobrania książki, a czytanie nie jest możliwe na czytniku e-booków.
Empik Premium uprawnia również do zamówienia książek papierowych – za dostawę 0 zł!

 

Inne


Warto obserwować sklepy internetowe wydawców i księgarnie internetowe. Bardzo często udostępniane są ebooki całkowicie za darmo, a tytuły często się zmieniają. Ponadto, wielu autorów działających prężnie na Facebooku, udostępnia swoim czytelnikom pliki z własnymi tekstami.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!