Bobo BU, czyli o prokreacji poprzez sztukę

Bobo BU, czyli o prokreacji poprzez sztukę
Skomentuj

„Bobo BU” to przedsięwzięcie artystyczne i zarazem edukacyjne. Pracownia Sztuczka wzięła na warsztat temat stanowiący nie lada wyzwanie dla każdego z rodzicieli – prokreację.

Rzadko rodzice podejmują temat prokreacji z własnej inicjatywy. Zazwyczaj to dzieci zadają pewnego dnia pytanie: Mamo, skąd się wziąłem?. Twórcy spektaklu spróbują pokazać, jak dozować tę wiedzę w zależności od wieku dziecka i w jaki sposób ją przekazywać. Przedstawienie nie ma na celu wyręczać rodziców, lecz może stanowić merytoryczne wsparcie. Kładzie nacisk na pogłębianie kompetencji komunikacyjnych i traktowanie dziecka jako pełnoprawnego partnera dyskusji, który ma prawo do zadawania pytań. 

 

Jeśli wiesz już o bocianie,
o kapuście też słyszałeś,
o motylkach i o ptaszkach obiło Ci się o uszy…
Przyszła kolej na ciąg dalszy opowieści niesłychanej,
której częścią przecież jesteś
no i czytasz już to zdanie!


Spektakl był konsultowany merytorycznie ze specjalistami ds. edukacji seksualnej, pedagogami i psychologami dziecięcymi. Jest skierowany dla dzieci od lat 6 i rodziców.

Bobo Bu, czyli o prokreacji poprzez sztukę [PREMIERA ONLINE]
28 lutego, godz. 12:00
Facebook Pracowni Sztuczka

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Najbliższe wydarzenia w Lublinie

Przedszkola w Lublinie

Przedszkole Elfik

Przedszkole Elfik

Przedszkole Elfik tworzy zespół wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów. Pragniemy stworzyć dzieciom ciepłą, radosną atmosferę, jednocześnie realizując w
Niepubliczne Przedszkole Pozwalamy Dzieciom

Niepubliczne Przedszkole...

Przedszkole Pozwalamy dzieciom, w którym jest głośno i  radośnie! Gramy na instrumentach, śpiewamy, tworzymy rodzinną atmosferę. Pozwalamy Dzieciom wyrażać swo