Bon 500+ dla kogo?

Bon 500+ dla kogo?
Drukuj Skomentuj

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że bon turystyczny będzie emitowany jak 500+. To będzie 500 zł, które trafi do polskich rodzin na każde dziecko, które będzie można wykorzystać na potrzeby wypoczynku turystycznego - na wyjazdy, kolonie, wczasy i wszystko, co jest z tym związane.

Jeśli chodzi o dziecko niepełnosprawne, bon 500 zł będzie przysługiwał nie tylko dziecku, ale i opiekunowi, co sprawi, że łączna kwota bonu to 1000 zł.

 

Bon będzie przysługiwał osobie mającej w dniu wejścia w życie ustawy przyznane prawo do:


    • świadczenia wychowawczego
    • dodatku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej

Będzie on przysługiwał osobie, której w okresie od dnia następującego po dniu wejścia w życie ustawy do dnia 31 grudnia 2021 r. przyznano prawo do:

    • świadczenia wychowawczego, na dziecko, na które wcześniej nie było przyznane prawo do tego świadczenia
    • dodatku na dziecko, na które wcześniej nie było przyznane prawo do tego dodatku lub świadczenia wychowawczego

 

Kiedy program zostanie wcielony w życie?


Z informacji money.pl wynika, że program prawdopodobnie zacznie działać najwcześniej pod koniec lipca. Może się to jednak opóźnić ze względu na przygotowanie systemu.

 

Jak złożyć wniosek?


Wniosek o bon będą składali rodzice, korzystając z tego samego systemu co przy 500+. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, a wnioski będą rozpatrywane niemal automatycznie.

 

Jak będzie wyglądać przekazanie pieniędzy?


Beneficjenci otrzymają specjalne, dedykowane im kody w formie elektronicznej. Z kodu będzie można wykorzystać kwotę 500 zł na każde dziecko na opłacenie mu noclegu lub posłanie dziecka na zajęcia sportowe.

 

Jak wygląda płatność bonem?


Płatności można dokonywać wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości przysługującego świadczenia. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę lub inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.

 

Do kiedy będzie ważny bon?


Bon będzie ważny do końca  marca 2022 roku.

 

Jak przedsiębiorcy mogą dołączyć do programu?


Wnioski będą oni składać elektronicznie i zostaną wpisani do baz. Dzięki temu  rodzice będą mogli wykorzystać bony na dzieci w tych miejscach.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!