Bon żłobkowy w Poznaniu - komu przysługuje i jak złożyć wniosek?

Bon żłobkowy w Poznaniu - komu przysługuje i jak złożyć wniosek?
Drukuj Skomentuj

Bon żłobkowy to świadczenie przysługujące rodzicom dzieci w wieku żłobkowym m.in. z Poznania i niektórych miast Polski. Rodzice, którym przysługuje świadczenie, bon żłobkowy mogą wykorzystać jako dopłatę do prywatnego żłobka, klubu malucha lub opiekunki. Aby otrzymać bon żłobkowy, należy jednak spełnić pewne warunki. Jakie? Odpowiadamy.

Bon żłobkowy 2021 Poznań – ile wynosi dofinansowanie?


W Poznaniu program dofinansowania opieki żłobkowej nosi nazwę Poznańskiego Świadczenia Żłobkowego. Rodzice, którzy ubiegają się o bon żłobkowy, mogą otrzymać 600 zł dofinansowania.

 

Czytaj również: Urlop rodzinny - kto może z niego skorzystać?

 

Bon żłobkowy w Poznaniu – komu przysługuje?


Bon żłobkowy w Poznaniu mogą otrzymać rodzice, którzy:

 

  • mieszkają na terenie miasta Poznania i tu płacą podatki;
  • rodzice samotnie wychowują dziecko;
  • zawarli umowę o objęcie dziecka opieką z podmiotem prowadzącym żłobek, który nie został objęty dofinansowaniem w ramach konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań Miasta Poznania w obszarze działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka w okresie od 1 marca 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r.

 

Sprawdź także: ZUS przeanalizuje zwolnienia nauczycieli - z czym się to wiąże?

 

Bon żłobkowy 2021 w Poznaniu – gdzie złożyć wniosek?


Wniosek należy złożyć osobiście w Dziale Obsługi Klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń mieszczącego się w Poznaniu przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz ul. Małachowskiego 10. Należy pamiętać, że osoby, które chcą spotkać się w sprawie bonu żłobkowego, powinny wcześniej umówić się na dany termin.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!