Bonem turystycznym można zapłacić za rodzica!

Bonem turystycznym można zapłacić za rodzica!
Drukuj Skomentuj

Jak się okazuje, pojawienie się bonu turystycznego to nie tylko powód do radości, ale też… wielu wątpliwości! Ministerstwo Zdrowia rozwiewa największą wątpliwość związaną z opłatami za najmłodsze dzieci. Przeczytaj, by dowiedzieć się na jakiej zasadzie można zapłacić bonem turystycznym za rodzica.

Za co można płacić bonem turystycznym?


Bon przysługuje dzieciom do momentu osiągnięcia pełnoletniości. To za ich wakacje mogą płacić rodzice bonem turystycznym i bon o wartości 500 złotych powinien zostać przeznaczony na wszystkie wydatki związane z wakacjami najmłodszych.


Bonem można zapłacić za imprezy, zorganizowany wypoczynek i noclegi. Ogromne wątpliwości budził fakt wykorzystywania bonu turystycznego w przypadku najmłodszych dzieci. W wielu hotelach noclegi dla dzieci do 4 lat są bezpłatne, gdy te zajmują miejsce w łóżku rodziców, więc opłata za nocleg młodszego dziecka jest niepotrzebna.


W związku z tym, Ministerstwo Rozwoju poinformowało w czwartek, 6 sierpnia 2020 roku, że w przypadku gdy hotel zwalnia z opłat dziecko (na przykład dziecko nie płaci za nocleg do pewnego wieku), bonem turystycznym można zapłacić za usługi rodziców.


„W opisanej sytuacji należy dopuścić zapłatę za usługę świadczoną rodzicowi, dziecka na które przysługuje bon (jako opiekunowi, bez obecności którego, dziecko i tak nie mogłoby zrealizować bonu)” - wyjaśnia MR w rozmowie z PAP.

Czy można sprzedać bon turystyczny?


Handel bonem turystycznym jest niezgodny z prawem i karalny.

 

 


Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!