Boże Narodzenie 2020 - jak będzie wyglądać?

Boże Narodzenie 2020 - jak będzie wyglądać?
Drukuj Skomentuj

Niezależnie od wieku, wszyscy wyczekujemy pierwszej gwiazdki z niecierpliwością. Choć do Świąt Bożego Narodzenia pozostał niecały miesiąc – z każdym dniem rodzi się coraz więcej pytań. Na wiele z nich starał się odpowiedzieć minister zdrowia Adam Niedzielski. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak będzie wyglądać Boże Narodzenie 2020.

 

 

Lockdown w Boże Narodzenie


Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z magią, prezentami, spotkaniami w gronie rodzinnym. Szczególnie wyczekują ich dzieci, które mogą spotkać się z dziadkami i innymi krewnymi. To czas, którego nie może się doczekać. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, Boże Narodzenie może być inne.

 

Czytaj również: Najlepsze świąteczne filmy animowane dla dzieci


Wielkanoc 2020 była dla nas trudna – większość z nas była oddzielona od swoich rodzin. Rząd nie wyklucza, że i w Boże Narodzenie wprowadzi dodatkowe obostrzenia, które mają zapobiec transmisji wirusa.

 

Sprawdź również: 7 Prezentów dla dziecka na Mikołaja


Adam Niedzielski powiedział, że decyzje nie będą podejmowane tylko na podstawie dziennej liczby zakażeń koronawirusem. Wskazał również, że zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych było bardzo dobrą decyzją, która nie pozwoliła na duży wzrost zachorowań.

 

Czytaj również: Pomysły na kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi

 

Boże Narodzenie - zgromadzenia i spotkania

 

 

Według planów, w zgromadzeniu świątecznym będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Limit ten nie będzie dotyczyć osób, które wspólnie mieszkają.

 

Boże Narodzenie 2020 – jak będzie wyglądać?


Choć nie ma jeszcze ostatecznych decyzji, wnioskując po słowach ministra zdrowia, znaczne obostrzenia (a nawet lockdown)  nie są wykluczone, a wręcz bardzo prawdopodobne. Wszystkie decyzje będą podejmowane w taki sposób, by ograniczyć gwałtowny wzrost zachorowań. Przewidywany jest więc zakaz przemieszczania się i rodzinnych zgromadzeń. Na ten moment pozostaje decyzja o limicie osób.

 

Sprawdź również: Pomysły na ozdoby świąteczne dla przedszkolaków

 

Boże Narodzenie - zakupy w reżimie sanitarnym

 

Zakupy świąteczne z pewnością zdąży zrobić każdy. Od 28 listopada przywrócona zostanie możliwość funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych, choć przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego. Szczególnie warto zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

Rozważa się również wprowadzenie niedzieli handlowej - przynajmniej 6 grudnia.

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!