Brat dokucza młodszej siostrze

Brat dokucza młodszej siostrze
Drukuj Skomentuj

Jak przekonać 8-latka, żeby nie dokuczał młodszej siostrze (4 lata)? Córka pierwszy raz poszła do przedszkola, bardzo z mężem dbamy o to, żeby się dobrze zaadaptowała, ale jeszcze płacze itp. Syn od początku jej dokucza, że jest "beksa", "niunia" i że nikt jej tam nie polubi. Nasze napominania nie pomagają. Jak zwrócić mu uwagę, ale tak, żeby też nie myślał, że faworyzujemy córkę? Paulina

Sytuacja może być bardziej skomplikowana – i dotyczyć generalnie tego w jaki sposób układają się relacje syna z córką i generalnie relacje Państwa z dziećmi. I chodzi o całe życie, nie tylko teraźniejszy okres adaptacyjny w przedszkolu. Mam na myśli to, w jaki sposób na co dzień rodzeństwo się bawi, dogaduje ze sobą.


Myślę sobie też, że dla syna może to być o tyle trudna sytuacja, że teraz nie tylko on chodzi do placówki, że Państwa uwaga skierowana jest na emocje córki. Być może syn potrzebuje widzenia go z tym, że jemu może tez być trudno takiej sytuacji. Być może potrzebuje, aby spędzić z nim więcej czasu sam na sam, nie rozmawiając o adaptacji córki. Myślę też, że „dokuczanie” i nazywanie córki „beksą”, „niunią” nie wynika ze złych intencji syna, a raczej jest pewną strategią na zwrócenie na siebie uwagi, na pokazanie, że też jest obecny w Waszej rodzinie.

Podobne artykuły